Diskusné fórum

Buchanie znacky

Autor Správy

Re: Buchanie znacky

Tie plechy sú tam na to aby ti napríklad aj nezhorelo auto, taká teplota by tam síce nemala vzniknúť, ale nikdy nehovor nikdy. Tiež tochráni karoseriu pred sálajúcim teplom ktorá by inak začala skôr korodovať. Problém možno ani nemáš v ochranných plechoch, hrkotať môže aj uvolnená priečka vo výfuku, treba pobúchať a uvidíš čo rezonuje

10.03.2014 19:31

Re: Buchanie znacky

keď to bude niekedy na zdvihaku, tak to kuknem. pises ze priecka vo výfuku. robi to ale iba pri vyssich rýchlostiach nezávisle na otáčkach alebo sile motora (prudke zrýchlenie). a keď na nič neprídem tak pripevnim kameru na rameno a nahram si to smile

10.03.2014 23:46

Re: Buchanie znacky

Mne robili bordel zadne tlmice vyfuku na rovnakom aute, no na to som prisiel az dlhodobym vyskumom. Boli vnutri komplet zhnite, takze az vymena to vyriesila. Inak vo vyfuku byva pomerne vela vody kvoli kondenzacii. Trocha pomohlo, ked som vyvrtal na najnizsom mieste 3mm dierku a voda (asi 1/2litra) vytiekla. Bolo to sice uz neskoro, kedze tlmice boli uz v ...., ale jemna zmena to bola. Pri vrtani pozor na vrtackusmile

Ta rezonancia sa moze prenasat kade-tade a najst primarnu pricinu je zlozite, takze pevne nervysmile

11.03.2014 08:24

Re: Buchanie znacky

Mne tej vody tiež dosť načúra z výfuku, sranda že vždy len z ľavého koncového tlmiča, pričom pri diferáku sa to rozvetvuje z jednej spoločnej trubky. Teraz neviem či H6 má výfukové vetvy tiež niekde spojené, alebo sú od začiatku po koniec dve samostatné vetvy

11.03.2014 08:38

Re: Buchanie znacky

Ked pisete o tej vode v tlmici vyfuku: Ked jazdim par dni po meste tak z vyfuku vidno curat vodu. Ked idem po dialnici ze sa vyfuk zohreje, nic z neho netecie. Bol som v tom ze ta voda sa vzdy pri dlhsej jazde vypari, ale zrejme to tak nie je. Ako to teda je?

11.03.2014 08:44

Re: Buchanie znacky

Je to presne tak. Najhorsie pre vyfuk su samozrejme kratke jazdy a potom zhnije zvnutra. Mne ked to zhodili, tak to bolo jak hrkalka a v podstate sa vsetko vysypalo von.

Vyfuk na H6 je rieseny tak, ze sa zbieha za zvodmi do jednej rury, potom je ´´Y´´ a nasledne dva koncove tlmice.

Inak sme trochen offtopic smile

11.03.2014 09:05

Re: Buchanie znacky

to bcjr: ono je to este trochu prekombinovanejsie :) po 2 mesiacoch ako som kupil auto do mna zozadu narazili. bol vymeneny naraznik a lavy tlmic vyfuku. kedze to bolo cele zhodene dole, predpokladal som, ze sa rachotanie vyriesi. ale zvuky ostali presne rovnake. Do rychlosti 120kmh ani naznak vibracie a potom to zacina ako ked sa chveje plech o nejaky iny material.

A je to zvuk pod autom, niekde vzadu a sposene naporom vetra. to viem na 100%. Na nejakych forach som cital ze by to mohli byt tepelne stity.

Kto ma H6, pozrite prosim do mojej galerie, je to tam odfotene odspodu. Podla nakresov to vyzera ze mi tam aj tak chyba plech nad strednym tlmicom.

11.03.2014 09:26

Re: Buchanie znacky

To neviem, ale pozriem sa. V kazdom pripade sa mi vidi, ze mas prdnute potrubie v Y spoji pod tym plieskom.

11.03.2014 11:23

Re: Buchanie znacky

je to mozne. fotka je pred nehodou. po nej mi zarazilo lavy tlmic vyfuku asi 10cm dovnutra a v Ypsilone sa to cele prehlo smerom dole a rura praskla. To bolo zavarene v servise a vyrovnane. Je mozne, ze ina prasklina je aj pod plieskom. To kuknem

11.03.2014 13:06

Re: Buchanie znacky

Caute, tak prisiel som na problem buchania. Robil to ochranny plech nad vyfukom. ten posledny pred zadnou napravou co smeruje asymetricky do lavej strany. Je pripevneny o podvozok na takych dlhsich uchytkach a drzi ho od neho v urcitej vzdialenosti. Pri vyssej rychlosti zacal vibrovat a narazat do podvozku. Ten plech pri konci smeruje takmer kolmo na smer prudenia a preto to robilo buchanie. Musim povedat, ze ked som lezal pod autom, nemal som pocit ze by to mohol byt problem, lebo plech je pevne prisrobovany a ked som skusal rukou ci sa hybe, tak len minimalne.

30.04.2014 22:30
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101