Diskusné fórum

tipy, ako jazdit s CVT

Autor Správy
mgx
avatar

Re: tipy, ako jazdit s CVT

ok, na tie celosezonne gumy citam vsade to iste, takze urcite kupim zimne, budu stacit 16tky, aspon budu lepsie tlmit nerovnosti a usetrim na cene.

uz teraz vidim ze si budem musiet poriadne precitat navod smile

a ten zabeh niekto nevie ? ci sa fakt az 5000km budem musiet krotit ? smile

dakujem vsetkym

06.08.2013 13:40

Re: tipy, ako jazdit s CVT

v principe sa krotit nemusis vobec dnesne motori sa uz nemusia az tak zabehavat ako kedysi skoda 120 a spol po GO je to na tebe je dobre urobit aspon 1000 km v kludnejsom rezime to znamena nevytacat to do cerveneho pola a neskusat na dialnici max rychlosti to je tak asi vsetko. V kopci ako pisu chlani najskor do N potom rucna nechat auto sadnut na rucnu to je dost dolezite a potom dat P subaru sa na rucnej vzdy pohne asi 10 cm Na zimu zimaky my niesme v teplych krajinach kde maju zimu ked je 8 stupnou + hodne zdaru a kludne subaru je auto nie male dieta ze ked ti spadne tak je to hodne zlesmile

06.08.2013 14:05

Re: tipy, ako jazdit s CVT

Ci uz 16 alebo 17. Pokial chces usetrit tak si hlavne kup take ake tam mas teraz inac si k nim budes musiet kupit aj sadu diskov. Dalsia vec co sa tyka rozmerov kolies su cisla zapisane v technickom aby si nemal neskor nepriemnosti so zakonom.

06.08.2013 14:13
mgx
avatar

Re: tipy, ako jazdit s CVT

praveze rozmyslam nad sadou plechacov na zimu ... neni lepsie mat zimne gumy na diskoch ?

len za svet sa neviem dopatrat, ake presne disky na XV budem potrebovat a ako vyzeraju povolene gumy a kolesa v technicaku ...

vsetko bude napisane v navode, ale ani k tomu sa neviem dostat skor ako mi pride auto smile

06.08.2013 15:06
mgx
avatar

Re: tipy, ako jazdit s CVT

este jedna vec ma napadla, padlo tu info o tom, ze treba "pockat" kym prevodovka preradi z neutralu do D a naopak. posuvanie riadiacej paky ma nejake obmedzenie, co sa tyka rychlosti pohybu ? mozem ho rychlo supnut z P do D, alebo mam na R a N chvilu pockat ?

sorry za debilne otazky, ale auta sa neviem dockat smile a nechcem nieco pokazit dik

06.08.2013 16:29

Re: tipy, ako jazdit s CVT

Já to na automatu u šestihrnka dělám tak, že když staruji poprvé, tak stojím na brzdě a postupně dávám P-R-N-D s odstupem pár vteřin. Když už je to několikáté startování, tak dávám ihned P-D. Při přeřazení na "D" vždy počkám nějakou vteřinu dokud neucítím, že auto trochu táhne, teprve potom pouštím brzdu.

06.08.2013 19:51

Re: tipy, ako jazdit s CVT

Reakcia na príspevok od používateľa mgx:

06.08.2013 16:29

este jedna vec ma napadla, padlo tu info o tom, ze treba "pockat" kym prevodovka preradi z neutralu do D a naopak. posuvanie riadiacej paky ma nejake obmedzenie, co sa tyka rychlosti pohybu ? mozem ho rychlo supnut z P do D, alebo mam na R a N chvilu pockat ?

sorry za debilne otazky, ale auta sa neviem dockat smile a nechcem nieco pokazit dik

Ahoj Milan

Ja ti okolo automatu asi neporadim, kedze som uz vyse pol roka stastnym majitelom diesloveho forestra. Iba chcem pogratulovat ku kupe super auta a privitat ta tu v klube.

Lubo z netNZ

07.08.2013 14:21
mgx
avatar

Re: tipy, ako jazdit s CVT

dakujem za privitanie smile

07.08.2013 21:41

Re: tipy, ako jazdit s CVT

Úplne s prehladom tam môžeš šupnúť hned "D" ale vtedy treba počkať, lebo to nie je ako u MT, že ked je páka tak je zaradené, skrátka nejakú sekundu to trvá, aspon u klasického AT s hydromeničom je pekne citíť kedy to zaradilo a najlepšie to človek cíti pri zmene "D" -> "R" a zase opačne, tam keby som hned pridal ako som prehodil volič tak by to doslova šklblo, tu sekundu po zaradení "R" vydržím

07.08.2013 22:36

Re: tipy, ako jazdit s CVT

kopec cavikov pre nic..rezim prevodovky je "D"..zaradim pred domom, a ci stojim raz, alebo tisickrat, vyradim "D" az v cieli...zosliapnuta nozna brzda, a hrknem tam "P"..rucnu na rovine nepouzivam vobec...v kopci vzdy..mimochodom, CVT ma trosku lepsi priebeh, preto absolutne nerozmyslaj nad akymkolvek kvidlanim paky od startu po ciel...a co sa tyka brzd, pre tie to nie je ziadna zataz...neda sa to porovnavat so spojkou a podobne...

zabeh chalani opisali dostatocne , k tomu nemam co dodat..

17.08.2013 21:15
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101