Diskusné fórum

Ukazovatel spotreby.

Autor Správy

Re: Ukazovatel spotreby.

Kdepak nam asi soudruzi z Japonska udelali chybu smile

Tak ci tak je to hamba na ich hlavu, technicky je to jedna z lahsich veci v aute co by im nemal robit problem zvladnut. Ak to meria podla dlzky vstrekovania a velkosti streku tak su tu nejake otazky na mieste. Ako to ze je to tak nepresne ked to riadi RJ a ta by mala presne o vsetkom vediet. Alebo riadiaca jednotka nevie kolko paliva vstrekuje? Nerozumiem ze pri tak vyspelej technike su tak nepresne cisla. To s tym Citroenom mozem potvrdit, kolegova C4 1.6 benzin, spotreba aj rychlost sedi presne ako rit na se..el. smile

03.02.2010 11:48

Re: Ukazovatel spotreby.

No ono to neni tak jednoduche proste japonsky sudruzi to naprogramovali takto kolko vstrekovac striekne paliva je velmi odlisne kedze je potrubie pod stalym tlakom vstrekovac otvori membranu na urcitu dobu to je pocet impulzov ale ze riadiaca jednotka ma naprogramovane teraz tresnem len na priklad pri sekundovom otvoreni vstriekne vstrekovac 0,5dcl alebo cubika ci vcom sa to meria za sekundu a v skutocnosti to tak ale nemusi byt tie vstrekovace maju odchylky motoru to asi nevadi ale nemusi tam vobec za tu sekundu ist 0,5dl ale iba 0,48 spocitaj si kolko sekund je sto kilometrov a uvidis aky ti vyjde vysledok tabulkovo alebo pri predpodkladanom 0,48.

03.02.2010 13:37

Re: Ukazovatel spotreby.

soky , mas dost maximalisticku predstavu o mnozstve paliva vstreknutom pocas plnenia valca smile CR je aj preto vo vyhode (napriklad oproti PD) ,pretoze ma aj vyssiu presnost objemu vstreknuteho paliva ( aj vdaka pernamentnemu tlaku v zasobniku,co PD ani starsie rotacne cerpadla nemali) .

ja som videl zariadenie na testovanie a opravu CR zariadenia a trysiek v praxi ...a mozem ti povedat,ze vazenie mnozstva vstreknuteho paliva je MAXIMALNE presne. CR je neskutocna masina, jedno naplnenie je navyse zlozene zo 4-5tich mensich vstrekov- tie su navyse rozmiestnene na rozne miesta valca. tiez treba povedat, ze akakolvek odchylka mnozstva paliva by mala byt zakomponovana do vypoctu - a teda by mala byt automaticky korigovana. takze ja povazujem meranie objemu v CR za velmi velmi presne.

co sa tyka problemu s meranim - co opisal Cody- toto je podla sposobene poruchou na RJ. ja by som siel do servisu a ziadal premeranie. ale tiez si myslim,ze subaru pojalo meranie spotreby paliva "americky" , zabudli ze dechtove motory sa budu predavat hlavne v europe,kde spotreba PHM je sledovanou velicinou smile

03.02.2010 14:12

Re: Ukazovatel spotreby.

no uviedol som ze na priklad neesmilesmilesmileze maximalistasmile

ale sak vieme ocom hovorime tak potom neni chyba v mnozstve vstrekovaneho paliva ale v mnozstve ktore prepocitava RJ no ale musis uznat bolo som blizkosmilesmilesmile

03.02.2010 14:16

Re: Ukazovatel spotreby.

Ked ste to tu tak nacali ja mam problem zo zebravim ockom nesvieti smilesmilesmile

Nebojte ziarovka je OK smile

co by to mohlo byt obcas sa ukaze ale skor nie ako ano smile poradte

05.02.2010 18:05

Re: Ukazovatel spotreby.

mne zase svieti ako chce, najprv zacne svietit a po dalsich 15-20km zhasne ... tak som v klidku az kym mi nezacne cukat autom ... potom uz len s lahkou nohou na najblizsiu pumpu a ocko furt nezmurka smile sa mi to stalo zo 2 razy

05.02.2010 20:21

Re: Ukazovatel spotreby.

Mne to tiez obcas preblikne smile az ked je rucicka pod Eckom, raz mi to skapalo pred vchodom do garaze, je to dole kopcom, odvtedy idem max. po to Eckosmile

11.02.2010 19:01

Re: Ukazovatel spotreby.

tak ako ukazovatel spotreby na moje reze ma velmi zvlastnym sposobom upozornuje na to ze mam malo benzinu, neviem ci je to bezne, ci aj ine suba toto robia.. ked tam mam zhruba 8l,niekde tesne pred E, rozziari(rozumej zo slabeho oranzoveho svetla pomaly postupne nabera na intenzite az do silneho oranzoveho svetla) a po chvili zhasne, niekedy sa to zopakuje aj dvakrat a dalsich niekolko desiatok km nic a az potom zacne svietit v kuse.. vtedy tam mam zhruba 5l benzinu este. taketo "divadlo" som zatial nevidel na ziadnom aute...smile je to normalne? (ja niesom-ale to uz davno viemsmile )

11.02.2010 22:24

Re: Ukazovatel spotreby.

ze divadlosmile to by si vydel divadlo ked tanknes 20 litrov do skoro suchej nadrze a o petnast minut pri ceste do kopca je oko spetsmile robi mi to stale ked je nejaky stupak mam stvrt nadrze postavim sa svagrovi do dvora a ono sa rozsvieti je to blbost najlepsie je si to odstopovat cez ukazovatel km tanknes 50litrov o 500kilakov ides dotankovat sem tam skorsmile

12.02.2010 06:32

Re: Ukazovatel spotreby.

Mne ukazuje v celku presne, síce to musím prepočítať z MPH na KMH (MPG na l/100km), ale teraz mám priemer 10l (24,3 MPG = 9,68l/100km) a ked nalejem do plna tak mi ukazuje dojazd nejakých 400míl= 644km na 64lit nádrž to sedí a tak isto sedí zhruba aj dojazd, tých 400míl podla počítadla by som aj prešiel... Keby niekto potreboval tak tu je jednoduchý online konvertor http://www.tdiclub.com/misc/conversions.html

21.03.2012 12:17
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101