Diskusné fórum

Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Autor Správy

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

hmm.. som myslel ze je to kazdemu znama vec, tu je to prva vec co ti na servise robia, prezenu ten cleaner motorom. rozdiel je badatelny okamzite, a pokial ste to este nerobili, tak vam to vrele odporucam, uvidite ten rozdiel sami, len sa nezlaknite dymu z vyfuku .. pokial to niekto nerobil 3 a viac rokov tak uvidis ten sajrajt. ja to robim s kazdou vymenou oleja.

jj.. osciloskop spomeniem, hoci neverim ze sa tomu niekto bude venovat. aj tak musim este spravit vodnu pumpu kedze niekde mam leak.

kebyze je tam niekde falosny knock, tak by sa to vahanie vratilo do 2-3 dni predpokladam, ci sa mylim? inak to drzi tak tyzden mozno dva pravidelneho jazdenia.

vdaka

09.02.2014 03:11

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Reakcia na príspevok od používateľa klam:

28.12.2013 23:56

Ahojte, som tu novacik, vacsinou sa pohybujem na australskych forach kde sa momentalne nachadzam. Pisem sem v nadeji ze sa najde nejaky odbornik ktory by mi vedel pomoct.

Car: Subaru Liberty MY06 2.0R MT (EJ204 DOHC) VIN: JF1BP5KM46G039450 ECU ID: 4554307006 Mileage: 116.000km

Problem sa prejavuje najma pri zrychleni (stlaceni acc pedalu) pri vacsej zatazi (napriklad do kopca) v otackach 2000-3000rpm po URCITEJ DOBE, cize nie okamzite. ECU nereaguje na stalcenie plyn pedalu, vaha, pricom otacky sa zvysuju ale vykon nie je nikde, az potom akoby konecne vstrekol palivo pripadne otvoril butterfly. Restart ECU (vymazanie pamate, pripadne odpojenie negative terminalu baterky) problem docasne odstrani, ale ECU sa po case opat nauci blbemu timingu a auto ise opat uplne srackovo. Nad 30000 otacok to ma ocakavany vykon.

Fakty: - ziadne error codes! - ECU nie je flashovatelne ziadnym komercnym softverom, je to Hitachi 32bit. - 2x v Subaru service na diagnostike a nevedia kde je problem, zjavne to Subaru nevyslo s tymto typom motora a ECU.

  • pravidelny servis v Subaru,
  • 98RON benzin,
  • 100tisicova udrzba bola vykonana (sparkplugs, filters, fluids, water pump, timing belts, radiator)
  • vymeneny A/F senzor,
  • vycisteny MAF sensor,
  • vycisteny EGR valec,
  • vycistene Secondary Air valce/ventily,
  • Subaru upper engine cleaner pri kazdom servise a aj medzi nimi.

Indicia je ze problem je s position senzorom, pripadne s butterfly, ale predtym nez do toho investujem nemale peniaze, rad by som, aby sa niekto pozrel na RomRaider log file z jazdy ked je tento problem co vyskyte. Vsimni si najma Knock Correction (-10!), Ignition Timing, a oba intake VVT timings (>45deg!). Osobne si myslim, ze senzor by hodil nejaky error, ale mozno servo butterflyu je naprd. Nemyslim ze je to problem s coils, kedze by sa to prejavovalo aj po restarte ECU.

Avsak na forach romraider isty nas kolega z Ruska vravi ze je to problem s ECU a false knock ktory sposobuje uplne nanic timing. Vravi ze v Rusku preslo viac ako 300 vozidiel s tymto motorom a ECU (Hitachi) bench prefleshovanim, pri com sa premapuje ECU, uplne sa deletuje secondary air a EGR valve. Pokial niekto vie robit bench flash ECU so spominanymi upravami, tak som ochotny to ocenit nejakymi eurami.

Relevantne fora: http://forum.liberty.asn.au/viewtopic.php?f=14&t=17376 http://www.romraider.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=10176 http://www.uklegacy.com/forums/index.php/topic/103669-2007-legacy-20-petrol-quad-cam-162bhp/page__p__332795__hl__hesitation__fromsearch__1

Zboznujem moje auto, ale toto je vazny problem a nechcem to len tak strelit dalsiemu chudakovi co sa s tym bude trapit ako ja.

Vdaka.

-klam-

a do prcic prave som zistil ze sa neda uploadnut log file, takze jedine ti ktori maju o to zaujem sa na to pozriet, nech mi pisu a im to preposlem.

Ahoj uz pol roka riesim ten isty problem, mam legacy 2.0r 2006, no viac kilometrov. Mne to este dost casto hadze P2441 Secondary Air Injection System Switching Valve Stuck Closed Bank 1. podla vsetkeho na strane spolujazdca ten na vodicovej som menil za novy. Zatial mi to vychadza na to egr, niekedy na volnobehu na semaforoch pozorujem dost velke vibracie mozno ten knock sensor. Odpojenie od baterky tiez okamzite pomaha, na nestastie docasne. Tak dufam ze to vyriesime, inak som s autom spokojny.

16.02.2014 13:04

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

cau lego, - vibruje ti motor okamzite uz po resete ECU? - mas problem aj so startom? - ked vynes auto, tak motor este potrase alebo zhasne v klude?

symptomy co spominas by mohli byt na knock sensor, ale v klude aj MAF sensor pripadne jedna z coils. Ten MAF mozno este vyskumas aj z logu, malo by ti to davat nejake rozumne hodnoty (koznultuj prirucku mechanika :D) Knock aj MAF by mali hodit kody.

zaujalo ma to ze ti vyhodili chyby tie air valves. ja ich upodozrievam uz dlho, ale spominal si ze si vymenil jeden ale zjavne to nic neupravilo. Upodozrievam aj EGR valec..ale ja uz upodozrievam vsetko. EGR si skus vycistit sam, pisali mi uz 4 ze som im vraj pomohol heh, ale sam sebe nie. Vyber ho, rozmontuj a namoc to do nejakeho roztoku.

Stale som s tym nepohol, ani delaer, ani Subaru Australia. Je to dost zle s nasou verziou, ale je to love/hate relationship. Ked sa ti podari na nieco prist, napis mi pls.. ja to urcite dam vediet celemu svetu heh..najskor to vsak bude ECU putovat do ruska na bench flash.

17.02.2014 13:13

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Reakcia na príspevok od používateľa lego:

16.02.2014 13:04

Ahoj uz pol roka riesim ten isty problem, mam legacy 2.0r 2006, no viac kilometrov. Mne to este dost casto hadze P2441 Secondary Air Injection System Switching Valve Stuck Closed Bank 1. podla vsetkeho na strane spolujazdca ten na vodicovej som menil za novy. Zatial mi to vychadza na to egr, niekedy na volnobehu na semaforoch pozorujem dost velke vibracie mozno ten knock sensor. Odpojenie od baterky tiez okamzite pomaha, na nestastie docasne. Tak dufam ze to vyriesime, inak som s autom spokojny.

ozaj este jedna vec mi napadla.. vies spravit test na oba secondary air valce? ked pustis testy, pocuj raz jeden zretelne a potom pri dalsom teste druhy ? je to tukavy zvuk ked sa zatcara otvara air valec. u mna je pocut len jeden a ten na strane sofera (z pohladu EU sofera, ja mam naopak) ale ziadne error codes.

17.02.2014 13:17
555
avatar

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Vibracie po resete ecu s knock senzorom nemaju nic spolocne. Stadardny predstih je okolo 13° a kludne tam mozete dat 20 a nezadetonuje. Okrem toho pri volnobehu knock senzor nie je aktivny a po resete ide nasobic na polovicnu hodnotu, to znamena, ze ecu nedokaze vyuzit maximalne predstihy, ktore ma v mape a motor ide tak na 75% vykonu prve km.

17.02.2014 13:50

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Reakcia na príspevok od používateľa klam:

17.02.2014 13:17

ozaj este jedna vec mi napadla.. vies spravit test na oba secondary air valce? ked pustis testy, pocuj raz jeden zretelne a potom pri dalsom teste druhy ? je to tukavy zvuk ked sa zatcara otvara air valec. u mna je pocut len jeden a ten na strane sofera (z pohladu EU sofera, ja mam naopak) ale ziadne error codes.

Ahojte, tie vibracie nemam uplne odsledovane, robi to iba niekedy ako by mal nizke otacky, nemusi to suvisiet. Vymena egr subjektivne pomohla, zda sa mi ze to predtym blblo viac, problem sa vsak vratil, cistili sme vsetko aj trubky, dost zanesene. Dali sme tam zaslepku, po par kilometroch auto zacalo ist.Ten kod P2441 mi hodilo uz asi 20krat, ale nie hned ako auto zacne mat problem pri 2500 otackach, moze to trvat aj tyzden. Ale teraz uz odpajam baterku, po resete len pozitiva. Skusim niekoho najst, kto sa s tym pohra viac, obycajny mechanik moze tipovat ako ja, ze je to druhe egr co nakoniec mozno aj bude. Dam vediet!

17.02.2014 17:56

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Reakcia na príspevok od používateľa klam:

17.02.2014 13:17

ozaj este jedna vec mi napadla.. vies spravit test na oba secondary air valce? ked pustis testy, pocuj raz jeden zretelne a potom pri dalsom teste druhy ? je to tukavy zvuk ked sa zatcara otvara air valec. u mna je pocut len jeden a ten na strane sofera (z pohladu EU sofera, ja mam naopak) ale ziadne error codes.

smile

17.02.2014 17:56

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

Reakcia na príspevok od používateľa lego:

17.02.2014 17:56

Ahojte, tie vibracie nemam uplne odsledovane, robi to iba niekedy ako by mal nizke otacky, nemusi to suvisiet. Vymena egr subjektivne pomohla, zda sa mi ze to predtym blblo viac, problem sa vsak vratil, cistili sme vsetko aj trubky, dost zanesene. Dali sme tam zaslepku, po par kilometroch auto zacalo ist.Ten kod P2441 mi hodilo uz asi 20krat, ale nie hned ako auto zacne mat problem pri 2500 otackach, moze to trvat aj tyzden. Ale teraz uz odpajam baterku, po resete len pozitiva. Skusim niekoho najst, kto sa s tym pohra viac, obycajny mechanik moze tipovat ako ja, ze je to druhe egr co nakoniec mozno aj bude. Dam vediet!

zaslepil si co presne a cim? EGR valec? alebo secondary air valce?

pises ze "ze je to druhe egr"... neexistuje ziadne druhe EGR, je jedno EGR. Mozno si to mylis so prave tymi secondary air valcami. mrkni tento link, toto ti mozno pomoze to rozlisit. Prve dva tri obrazky je secondary air valec, posledny obrazok je EGR, ten sedi za alternatorom, uplne druha strana motora nez tie dva SA valce

17.02.2014 23:40

prepac myslel som secondary air injection valve, jeden som menil a druhy hadze ten kod, takze vycistim aj to egr myslim ze to sme vynechali. Myslim ze ak by mal prvy majitel od kupy chybnu ecu tak by na tom nenajazdil 200000km, ale rovno by to podpalil skor tipujem ze nieco odislo, predsa to ma svoj vek.

18.02.2014 16:42

Re: Liberty (Legacy) MY06 : problemy s akceleraciou

no ono to neni tak o chybe ECU, ale o tom ze nieco co sa podiela na tvorbe zmesi tam nehra, a cele to zacne prave od ~100.000km. 2004-2006 2.0R maju problemy s vykonom od zaciatku, najma Legacy, preto bol vydany minimalne jeden PAK update (aspon tu v AUS), v europe tusim 2, ktory problem s vykonom upravoval(i). Skus ten EGR, mozno ti to pomoze. Mne nepomohlo, a zvazujem ze ci tresnut prachy do toho, alebo rovno second hand ECU a poslat to tomu rusovi.

18.02.2014 23:58
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101