Diskusné fórum

V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Autor Správy
mgx
avatar

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Caute, ma vyznam tankovat do noveho XV Nitro+ na shellke ? Co od toho mozem ocakavat ? Benzin 2.0i cvt

Doteraz som tankoval len fuelsave klasiku

Dik

16.02.2014 21:44

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Tiez som dal do auta ked som kupil plnu nadrz toho 100okt benzinu, potom som obcas dal 98, ale nic som nepocitil jedine vyssi ucet na pumpe :D Pokial RJ motora nevie zmenit mapu podla oktanoveho cisla tak to je zbytocne, a tento motor to nevie urcite. Ja tankujem na Agipke 95ku a som spokojny. Shell na niektorych pumpach ma dobre svinstva, spinave nadrze atd.. Nemam v nich velku doveru, skor OMV alebo Agip. Btw. ja tankujem na Agip na Jantarovej uz 10 mesiacov, predtym som tam isto tankoval diesel do predosleho auta. Plus tym ze nie vela ludi berie 100okt benzin tak nadrze nie su take ciste lebo sa tak casto nedoplnuje benzin, cize si tym velmi nepomozes.

16.02.2014 22:09
mgx
avatar

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

aha tak, to ma aj napadlo po tom co som stlacil "odoslat", ze tu 100vku (ak to je vobec stovka) vela ludi netankuje, tak moze byt stary. ja som vzdy tankoval bud na Alejovej na Shell, na Jantarovej, alebo na Opatskom, tam jazdi vela aut, tak je predpoklad ze budu mat cerstvy benzin :)

takze to nema vyznam, aspon sa mi to potvrdilo, pytal som sa len preto lebo sa ma dnes chlapik na pumpe opytal, ci chcem normalny alebo nitro+ :)

inak Tesco benzin je skade ? cerstvy tam bude urcite, lebo to tam tankuju jak divi, ale nemal som odvahu tam natankovat, len som tam vysaval auta, maju dobry vysavac :)))

16.02.2014 22:17

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Ja som jeden cas tiez tankoval na jantarovej na shellke v-power diesel este do predosleho auta tiez asi rok, pri diesli to ma podla mna vacsi zmysel tankovat drahsie palivo, jednak aj motor stichol atd. Ale kvalitnejsiu naftu maju v napr v Nemecku, alebo aj Cesku, u nas az taky rozdiel nie je. Pri benzine sa skor oplati dat lepsi olej do motora, ja som dal Millers s nanotechnologiou 3D a motor je vyrazne tichsi, pocut len vstrekovace, fakt rozdiel. Predtym som mal OMV olej. Inak vsetky pumpy beru od Slovnaftu zaklad a potom si do tho davaju nejaku vlastnu primes. Len zevraj OMV nosi z Rakuska z rafinerky co je pri Viedni svoje PHM ale len zapad a stred SR, ale to nemam overene na 100%. A zevraj na vychode sa nosia PHM z Madarska z MOL-u. Ale taktiez to neni na 100 pro, len som precital XY stran z roznych automobilovych for tak tam sa vyjadrovalo XY ludi a viaceri toto tvrdili. Este si pochvalovali EVO benzin na Slovnafte viaceri, ale ja som osobne neskusal. Tesco predpokladam ze bude tiez asi Slovnaft, rovnako ako aj METRO pumpa, ale to su len moje dohady. Ked z tych "lowcost" pump siel by som radsej do LUKOil, toto sme v Rusku tankovali najcastejsie.

16.02.2014 22:35

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Podobne, mám rovnaký atmobenzín ako ty mgx(FB20) a žerie to vpodstate všetky naturály čo sa vôbec dajú kúpiť. Pumpy dosť striedam(aj vrátane sociálnych Jurki, Tesco atd), aby sa motor živil "priemerným" palivom, nejazdím do skoroprázdna a badanie nejakých zmien je niekde na hrane rozlíšiteľnosti. Ako píše Kajman, najmä si striehni hladinu a včasnú výmenu oleja (napr.niekde na fórach som sa dočítal že niektoré kusy našich FB20 začínajú žrať skôr než zostarnú - i mne zrazu začal trochu ubúdať, ale v rámci normálu:do výmeny to poväčšinou taktak vyjde) a nemal by byť problém smile

16.02.2014 23:05
555
avatar

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

EVO benal ma drsnejsi chod, ale dost chalanov ho jazdi na zavody, lebo tazko detonuje a je neporovnatelne lacnejsi, ako napr. Panta.

Shell Nitro je robeny mimo SR, ma taky oblejsi chod, pouzivam ho na na RA, kde fukam 1,5bar na seriovom motore.

Obidva su pre 95 mapy zbytocne, akurat precistia ventily a umoznia ist na max predstihy, ktore mapa ma, ale to je miestami aj o 10°menej, ako by sa dalo dat. Nie v celom rozsahu, ak by ktosi chcel podla tohto ladit smile

OMV nemoze Slovnaft vystat, podobne ako Miklos, ktory sa volakedy snazil zrealizovat predaj Slovnaftu, aby si vtedy OMV v zlej ekonomickej situacii prilepsila, ale Meciar to nakoniec dal Slovintegre. Okrem nich vraj este Agip vozi vlastne palivo.

Nano je krasny marketingovy tahak, silne pochybujem, ze ak by mali vlastnu bazu a aditivovanie, dokazali by finacne ustat SAE/API certifikacie. Motul to napr z tohto dovodu nema pre 300V radu, ktora je urcena pre zavody a stale sa meni jeho zlozenie. Mimochodom, motory na LeMans ma bez nano pocas 24hod zavodu spotrebu okolo 0,6l Motulu. Dost ma to prekvapilo.

17.02.2014 00:20

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Ja na svk tankujem v prvom rade slovnaft evo popripade omw maxx motion.Mozno len placebo ale slovnaft sa mi zda byt najlepsi. A ten nitro+ je len 95 sa mi zda.100 je len v power racing ci sa mylim?

17.02.2014 03:56

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

17.02.2014 06:15

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Prihodim skusenosti z uplynulych rokov/desatrocia: Shell v-power, este kedysi davno, Skoda Felicia mala v meste cca o 120km dlhsi dojadz na jednu nadrz.<br> Tak isto v-power diesel v mojej mazde, v MESTE cca 0,3 l nizsia spotreba. Ale len v meste kde som sa dokazal rozbiehat pri nizsich otackach. Medzimesto/dialnica ziadny rozdiel. Avsak emiska kontrola vzdy bez problemov (pravidelne menim olej a filtre).

17.02.2014 10:30

Re: V-Power Nitro+ - ma zmysel ?

Márnosť šedivá smile ja mam notocené tak mega km a prt poznám co páli (v nafte som to vedel poznat kedsi sa klamalo viac) ale ci pálim agip shell omv slovnaft ci iné benzíny rozdiel som nepoznal

17.02.2014 10:46
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101