Diskusné fórum

kvalita, spotreba LPG apod.

Autor Správy

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

ked mas natankovanu plnu nadrz poznac si kolko km prejdes povedzme kym ju neprejazdis. potom dotankuj zas plnu, pozri sa kolko litrov si natankoval a pouzi jednoduchy vzorec: (pocet dotankovanych litrov / prejdene km)*100 a mas presnu spotrebu. tu si potom porovnaj z tou co ti ukazuje na palubnom a mas cca odchylku v spotrebe skutocnej a tou co ti ukazuje. mne to na legacy H6 robilo okolo 20percent.

01.11.2014 18:36

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Reakcia na príspevok od používateľa PowerFull:

01.11.2014 10:40

Pridám sa do tejto diskusie a chcel by som vediet ci to chapem spravne a to ze riadiaca jednotka v aute nevie na ake palivo ide , cize si stale mysli ze ide na benzin ? aj ked ho krmim LPG ? LPG jednotka len upravuje dlzku vstreku ktory ma od benzinovej?

Pytam sa preto nakolko mám už aj ja LPG v aute od BRC sekvenčné, boxer sadu,plus mám nastavené primazávanie 10% benzínom od 2000 otáčok pri tlaku v sacom potrubí ( teraz ale niesom si istý ) 400 mbar.

Palubný pc mi ukazuje dlhodobú spotrebu 8.2 L a chcem si rátať spotrebu LPG na 100ku . Kolko mám prirátať plus minus percent ( 10 až 15 ) pri sekvenčnom alebo je to menej? Viem že palubný neukazuje presne a treba tam čosi prirátať tak dajme tomu že zožerie o 0,5 litra viac tak ak to porátam ( 8.7 B * 1,15 LPG ) tak by som sa nemal dosať cez 10 litrov LPG ?? nieje to optimalne meranie ale rátať presne kde kolko a za kolko som jazdil sa mi moc nechce.

Ano je to tak, ze riadiaca auta nevie na ake palivo ide. Stale si mysli ze ma benzin. Dava impulzy na otvorenie vstrekov benzinu, a tieto casy si pocita LPG jednotka a podla toho davkuje LPG.

Potom vravis "primazavanie" to sa pouziva na oznacenie aditiva na primazavanie ventilov. Flashlube Valve protector a podobne. Co sa tyka toho pridavania benzinu, to sa tusim vola privstrek, opravte ma ak to mam zle. Pouziva sa ked je velka zataz alebo velke otacky a LPG vstreky uz nestihaju. Moze to byt kludne uz aj od dlzky LPG vstreku 15ms napriklad. Co sa tyka tych tvojich 2000 otacok, to mi pride ako velmi malo. To je uplne bezne pracovne pasmo benzinoveho motora. Bud to mas zle alebo je tam nejaky padny dovod. Byva to okolo 4000 ot/min a viac.

Potom ten palubny pocitac, on pocita a ojeb... Jedine spravne je merat kolko natankujes. Mala finta: pri natankovani resetnut pocitadlo km. Takto si zratas spotrebu a viez kolko mas asi dojazd, lebo aj ukazovatel LPG je taky odbuka do buka.

03.11.2014 08:30

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Tym primazavanim som mal na mysli privstrek benzinu a chcel som to ja aby mi ho dali od 2000 otáčok.Dal som to kvoli tomu aby som neriešil sedlá ventilov a dochladzoval ich.Myslíš že je to takto nízko zbytočné? Ja mám aspoň pokoj v duši keď chodievam spať :D a dá sa to zmeniť ak si to rozmyslím.

03.11.2014 18:49

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Zaujimavy napad davat benzin uz od 2000ot/min. Ked k tomu pridas nejake dobre aditivum mozno to aj bude fungovat. Neviem o LPG az tak vela, asi sa musia fundovanejsi vyjadrit. Pokial ti to funguje neries, jazdi a uzivaj.

04.11.2014 08:48

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Chcem sa opytat, kde mate zaustene Flash Lube mazanie?Mne to dali do kanalika volnobeneho ventilu, takze maze to len na volnobeh. Neviem preco to tam ti fuseri dali, ale malo by to byt asi priamo za klapkou? Volnobezne ventil som mal cely zasvineny, teraz ked bolo zimsie tak zle reagoval po starte.

09.11.2014 19:22

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Ako dlho sa vám prepína z benzínu na LPG ? mne sa to prepína nejako veľmi dlho aj keď mam auto za garážované a vidím že ručička motora je na pracovnej teplote. Dnes som mal auto von a pri 13°C som prešiel cca 2,5 km zastal a dal ruku na reduktor a bol studený , motor mohol mať tak 70°C a po možno ďalších 0,5 km aj s prestávkou na kontrolu sa mi to preplo . Pár krát som si od sledoval že pri nižších teplotách som musel prejsť aj 4km aby sa mi to preplo a to už je príliš veľa a auto stálo pritom v garáži.

09.11.2014 21:12

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Ked je motor teply a reduktor studeny, volaco je zle. Reduktor sa dava na hadice co idu do kabiny, cize akonahle zacina kurit zacina sa ohrievat aj reduktor. Tusim sa to vola maly obeh, nie na hadice co idu do chlacica. Prepnutie sa nastavuje tak okolo 30C reduktora, niekedy to moze byt kusok viacej. Pozri si ako a kam idu hadice, predpokladam ze to nemas zavzdusnene. Este mozno niekto nedomyslel zakony prudenia kvapalin, cize pozri ako mas spojky.

10.11.2014 08:20

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Tiez mam lego a BRC od 0km, rocnik 2006, cca 150k. Aaaaaa, az ked som ho kupil (cca 140k) som montoval flashlube.<br> Inak povedane, ak mas BRC od zaciatku, a montovali ho taliani do noveho auta, mas sedla prisposobene od japoncov z tovarne. Mozes kludne spavat aj bez privstreku.

Teplota prepinania na plyn sa da nastavit, podla najazdenych km a zivotnosti splynovaca sa to moze menit. Ja som mal pri kupe nastavene az 45C, teraz na novom splynovaci to mam "standartne" (neviem ci 25C alebo 35C).

Inak to BRC mi celkom pekne oservisoval chlapik v Nitre, zatial jediny servis mimo Zvolena co som objavil.

10.11.2014 13:18

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Auto je z DE a plyn som dal domontovať len teraz a preto som si dal ten pri-vstrek benzínu . Teplota prepínania je nastavená na 35°C lenže BRC si sleduje vraj až tri teploty a to reduktoru , teplotu motora a teplotu plynu . To je síce pekné ale to prepínanie je dlhé a to ešte nieje zima.Na skúšku ešte zakryjem predný chladič či sa to prepne skôr.Tu je ešte foto ako to mám napojené.Ako sa tak nato pozerám tak je to napojené na kúrenie a asi mi okruh kúrenia otvára nejaký termostat podľa teploty motora.

10.11.2014 21:53

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Trochu som laboroval a zistil som ze ak si hneď po štarte zapnem kúrenie , stačí aj na minimum , tak sa mi to prepne podstatne skôr cca do 1km . Ručička motora ešte ani nevystúpa a už je prepnuté na LPG .Predpokladám že sa mi tak otvorí veľký okruch chladenia a o hriata voda sa dostane oveľa skôr do reduktora a pri teplote 35 C sa prepne na LPG a nemusím čakať na úplne zohriatie motora.

15.11.2014 23:10
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101