Diskusné fórum

kvalita, spotreba LPG apod.

Autor Správy
oSa
avatar

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

19.04.2013 13:23

zdravim, 15 l plynu je prilis vela... nieco nebude v poriadku... neviem presne aky motor mas, ja jazdim na Legacy 2.0 CVT (EJ20)zhruba do 10.5 l. (Subaru servisaci mi hovorili ze 2.5 l nezerie viac.) V zime pocas silnych mrazov som postrehol zvysenie spotreby na 11.5 miestami az do 12 l plynu. cerpam probugas, eco+ aj omv a nezvyknem pozorovat nejaky rozdiel v dojazde... otazka je, ako presne merias spotrebu. urcite tak nerob podla namontovaneho "diodoveho" zariadenia. to je len velmi orientacne... ja to robievam tak ze uplne dojazdim plyn az na dno a potom capujem na tom istom stojane (rovnaky plyn+tlak) za rovnakeho pocasia (teploty). tak presne vidim kolko som prejazdil. okrem toho mi to na mojom auticku velmi presne sedi s ukazovatelom preimernej spotreby benzinu na palub.pocitaci → vzdy pripocitam +2 l = ked mi ukazuje 8.5 viem (a sedi to) ze idem do 10.5 l plynu...

inak mam BRC (+ domastovanie JLM), montovane vo Zvolene u Hatiara. servisne prehliadky (diagnostika kazdych 10 tis.) su uz v cene montaze. na plyne mam najazdene necelych 30 000 km vo vsetkych rocnych obdobiach a zatial velka spokojnost, nepozorujem ziadne problemy...

Mam tiez BRC, motor 2,5 EJ-25 so 4st. automatom.. Ked som to meral tak do rozsvietenia cervenej kotrolky som pocital.. V NR vacsinou tankujem TOMEGAS, a na Ivachnovej ked chodim na vychod domov pozriet.. Na jednu nadrz by som nedosiel (co si ale velmi prajem :D) Mozno ten automat tej jazde vacsinou po dialnici velmi nepomaha.. Najradsej by som si tam šupol 6st. z XV smile Ako som pisal, kontrolovane to bolo a nebola ziadna chyba.. Akurat ako to tu bolo spominane CHECKENGINE mi svieti ako divy, hlavne ked sa zahrieva motor. Aspon ma to nuti chodit ekonomickejsie, lebo vacsinou zhasne ked zapne plyn.. :)

17.07.2013 15:35

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Mne 2.5i + AT žere mimo mesta 7-8l benzínu, na dialnici podla toho ako upalujem 8-10l, LPG nemám ale na plyn by to nemalo žrať viac ako 12l plynu a to už by bolo dosť rezké tempo, 15l plynu je vyslovene na mestský cyklus Navštívil by som iné servisné stredisko

17.07.2013 16:03

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Treba vyskúšať 2 veci: 1.) ísť k inému technikovi a skúsiť to pripojiť na diagnostiku, možno je len zlá mapa (zle nastavený tlak, ...)smile; 2.) zmeniť čerpaciu stanicu (z vlastnej skúsenosti viem, že http://www.1sps.sk/ majú asi najhorší plyn u nás).smile

17.07.2013 19:05

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

jednoznacne suhlasim s Ivankom a Ludwom - treba navstivit ine technicke stredisko a nechat to poctivo zdiagnostikovat...

uz fakt ze ti stale svieti "check engine" naznacuje ze to od zakladu nie je dobre nastavene... mne nikdy ziaden "check engine" doteraz nezasvietil, ani neviem ako ta ikona vyzera... musia ti to jednoducho hodit na computer a ponastavovat riadiacu jednotku aby bola vhodna hustota paliva, tlaky, atd... ako kolega hovori - ponastavovat mapy... odporucal by som navstivit servisy kde maju bohate skusenosti so Subaru motormi (Hatiar Zvolen - osobna skusenost a mozem ti dat kontaktsmile , prip. Seling Poprad - vraj su tiez dobri a spolahlivi...)

spotreba ktoru udavas na svojom aute je sialene vysoka... v poslednej dobe som si spotrebu podrobne odmeral dva krat na dlhsich cestach... zaciatkom maja som absolvoval cestu do alp (dialnice aj horske cesty, 1600km, chladnejsie pocasie), spotreba 10,1 LPG... teraz v Juli som bol v HR (teplo, dialnice, 1500km + cely cas pustena klima), spotreba rovnych 10,00 LPG... (odchylka spravnosti merania minimalna).

Takze tvojich 15L je skratka "too much" smile smile Este by som skusil zmenit cerpacku, skus par tyzdnov jazdit a merat trebars na ECO+ na Slovnaftkach, vraj je stabilne kvalitny...

18.07.2013 09:17

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Reakcia na príspevok od používateľa oSa:

17.07.2013 15:35

Mam tiez BRC, motor 2,5 EJ-25 so 4st. automatom.. Ked som to meral tak do rozsvietenia cervenej kotrolky som pocital.. V NR vacsinou tankujem TOMEGAS, a na Ivachnovej ked chodim na vychod domov pozriet.. Na jednu nadrz by som nedosiel (co si ale velmi prajem :D) Mozno ten automat tej jazde vacsinou po dialnici velmi nepomaha.. Najradsej by som si tam šupol 6st. z XV smile Ako som pisal, kontrolovane to bolo a nebola ziadna chyba.. Akurat ako to tu bolo spominane CHECKENGINE mi svieti ako divy, hlavne ked sa zahrieva motor. Aspon ma to nuti chodit ekonomickejsie, lebo vacsinou zhasne ked zapne plyn.. :)

Zdravicko. Mam 3-liter a spotrebu okolo 12 l/100 km +/- 1 liter, takze ako sa tu uz pisalo, 15 l je strasne vela a naozaj to budes mat zle nastavene. Ta moja spotreba je zmiesana mesto/mimo mesta. Urcite si najdi niekoho, kto to bude vediet dobre nastavit. Aj mne sa stalo, ze riadiaca jednotka nieco zle nacitala a rozsvietil sa vianocny stromcek, ale po par nastartovaniach sa chyba uz nenacitala a vsetko samo zhaslo. Toto sa mi stane max. tak 1x za rok. Drzim palce, nech sa ti to podari vyladit.

18.07.2013 11:17

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

mam sice 2.0 ale tiez BRC a montovali mi ho v sellingu a spotrebu mam stale okolo 10,5 L a to jazdim velmi svizne sice vacsinou dialnicu a medzimesto ale po dialnici pod 140 nechodim. tankujem len eco+

18.07.2013 22:05

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Ahoj dnes mi montovali LPG v auto+LPG v Bratislava a v pohode auto ide pekne vsetku dodrzali co slubili komunikacia a vystupovanie normalne (to je na Slovensku problem najst) len mali problem vymazat ECU ale boli ochotny to zaplatit v Subaru takze zatial spokojnost popisem dalej spotrebu popr probelmy dufam ze ziadne nebudu

12.09.2013 19:47

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

kolko si uz najazdil a ako to vsetko funguje ?

inak sorry za neznalost smileale co znamena "vymazat ECU"? smile

24.09.2013 11:50

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

zatial len 1500km jediny problem je ze mi neukazuje stav nadrze plyn auto ide pekne ako na benzin spotreba 10-15l podla stylu jazdy smile ako na benzin .....vybavujem este zapis plynu do TP= v pripade Outbacka H6 individualna prestavba je to administrativne narocnejsie a aj drahsie cca 250-290€.....

co je vymazanie ECU no expert je tu Erik nick 555 ale v zasade ECU monitoruje chod motora riadi atd.. a kontroluje aj chyby pri zapajani tej srandy ze vraj odpojili vstrekovace a neviem co este a vyskocila im ta chyba (ECU nevidi vstrekovac?) ta zostane v pamati a na palubke sa ti rozsvieti oblubena kontrolka check engine. To si nacitas na diagnostike co to je, ak je treba opravis a vymazes ju z pamate ECU. check engine zhasne a ty ides dalej..

ide o to ze ta ich cinska diagnostika co maju sa nevie pripojit na starsie ECU Subaru a nevedia to vymazat cize v Mikone vedia maju original diagnostiku

24.09.2013 15:57

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Osa do sellingu chodim aj ja prave vcera som bol na prehliadke po 45 respektive 60tkm kedze som sa mierne zabudol a presvihol som to o 12tkm ale stale pohoda auto fici lpg fici a spotreba 13 litrov ale to uz su ine fofry hlavne stale mam plnu osadku a aj tie 17" tej spotrebe nepomahaju. Nemas co stratit verim tomu ze ak cez pracovny den dojdes do sellingu urcite ta napichnu a povedia co a ako a cestu na vychod urcite mas. smile

24.09.2013 19:08
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3400
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101