Diskusné fórum

kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Autor Správy

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

kto uz raz riesil tento problem, bol by som rad keby mi vedel poradit.. mam wrxu 2003ku, najprv som kupil blow greedy, ale ak sa zistilo ze sa musi vyrobit priruba aby mi to tam sadlo, tak potom by sa mi to tam uz nezmestilo, tak blow co tam mam original, som nechal vyviest hadicu, nech to aspon pekne efektivne fuka, a privodnu som zapchal. je to super, ale vyzera to tak ze prvych 5 minut sa s tym vaha vzduchu moc bije, ze mi na volnobehu dost zacali kolisat otacky :((( alebo to na zaciatku nasava dost falosny vzduch. kuasmile

22.02.2010 08:01
555
avatar

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Zizi, uz vylepsujes po oprave? smile Robi to koli tomu, ze pri studenom motore mas dvihnute otacky a max podtlak, ktory je regulovany volnobeznym ventilom. Seriovy bov v tomto rezime pruzinka neudrzi zavrety a prisava pekny nefiltrovany a neodmerany vzduch. Koli tomu sa ti meni bohatost a nutis ecu riesit dost zlozite ulohy smilesmilesmile.

22.02.2010 23:35

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

je to dost nebezpecne ak budes takto jazdit odpalis si motor na chudobnu zmes ak chces bov ja mam orginal priruby na wrx a ventily HKS SSQV staci sa ozvat ale viem zohnat aj ine s oginal prirubami na wrx aj sti su rovnake seriovy bov nieje stavany na odpustanie do atmosfery

23.02.2010 07:46

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

no jasne motor je uz pekne zabehnuty, tak iba malinke vylepsenie skusam, no len to spravit tak aby tam fungovalo vsetko tak ako ma :( vyzera to tak, ze zajtra si to asi nahodim do povedneho stavu, ked je to nebezpecne pre motor. kua a budem zatial riesit ine varianty toho blowu..

24.02.2010 08:29

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

ja hovorim jednu vec...najlepsi BOV je OEM "BOV" co tam mas od vyroby. s kazdym jednym BOV ti budu kolisat otacky, drviva vacsina BOV ti klame vahu vzduchu o mnozstve vzduchu - co vytvara tvorenie bohatej zmesy a "prdenie" do vyfuku (co je samozrejme obcas pekne) . je to vec fkusu,ale na funkcnosti motora to neprida absolutne nic.

24.02.2010 08:45

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

no super, moje prve auto s turbom, jeden hovori jednu vec druhy druhu, kua, v robote som si vcera pozeral bohatost zmesi a je to uplne v norme, tak teraz uz asi fakt neviem co si mam mysliet. resp.co mam robit :)

24.02.2010 09:03

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

zizi najlepsie bude,ked si na vec urobis vlastny nazor. stiahni si informacie z netu. co to je BOV, ako funguje, ake ma vyhody a ake nevyhody...a potom to porovnaj zo seriovym ventilom. ak mas technicke myslenie , pochopis to velmi rychlo.

BTW: nehladaj informacie na strankach, kde tieto veci predavaju smile asi vies preco smile

ja som uz vyskusal 4 typy BOV (od najlacnejsieho ,cez HKS) a prisiel som na to,ze najlepsiu funkcnost ma OEM. ako urcite to je famozny zvuk,musim povedat ze my chyba...ale na ten zvuk som vzdy zabudol v momente,ked mi kolisali otazky ,alebo mi skapal motor pri cuvani

24.02.2010 10:12

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

dakujem , funkcnost mam prestudovanu, idem si to dnes prehodit do povedneho stavu, a ked si nasetrim skusim este nieco najist a poriesit. :)

24.02.2010 10:49
555
avatar

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Vies, co je bohatost zmesy v pohode? Mam v garazi pod barakom rozvod vetrania na WC a do kupelni a ked suseda z 3 posch. po 40s behu motora pride za mnou, ci mi sibe, tak je to ok smile To sa vazne stalo a uz bola trenovana prelievanim benzinu. S tym ale vtedy nepochodila, spytala sa, ci som maloval, takze odpoved bola nie smile

24.02.2010 21:13

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

pri dobrom bov ventily by ti otacky urcite nemali kolisat jeho fungovanie sa prejavuje az pri vyssom plniacom tlaku inac je na pevno zatvoreny brano to zle popisal strela do vyfuku to je o niecom inom to sa moze stat ale na volnobeh nemaju co kolisat otacky pretoze ventil musi byt zatvoreny.

25.02.2010 08:32
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101