Diskusné fórum

kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Autor Správy

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

marian , mozem ti hned teraz napisat mena 4roch ludi, ktorim HKS ci greedy sposobuje kolisanie otacok . je pravda ,ze nik z nich nema starsie auta (vsetko od MY 02 vyssie) ,ale je to jednoducho realita. kolisanie otacok (typicke napr. na volnobehu, po vymacknuti spojky atd.) by mala sposobovat velkost komory (za membranou ci piestom) ktora sa mera cez vakuove potrubie . aftermarket BOV maju rozdielnu velkost komory a to by malo sposobovat zmenu otacok... ale nie je to zasadny problem - mne to ale kua vadilo smile

25.02.2010 09:27

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

prerobil som si to do povdneho stavu, a uz drzi otacky ako oci.Cas ukaze ci to budem este menit.Hlavne som teraz spokojny ze to ide tak ako ma:)

25.02.2010 10:43

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Brano má bohužel pravdu.Mám Forestera 2,5XT,r.v.2005.Mariáne,konkrétně od tebe mám koupený BOV-HKS a můžu jedině a pouze potvrdit kolísání otáček-co se týká zpátečky,i při nastartování to někdy zakolísá.Je to stoprocentní pravda-zažívám to každý den.Žanek.P.S: Ale ten zvuk je super.

12.04.2010 09:09
555
avatar

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Ked ma brali tieto tuzingove chobotiny, koli premrstenej cene kultovych bov som kupil AVO, co bol vlastne len o 1,5 tazsi a 3x vacsi APS s dvojitou ventilaciou. Netrhalo nic, pretoze, ked sa otvoril, prvy otvor bol spat do sania a vzduch, ktory nasal, bol odmerany. Akurat to nepiskalko ako freneticky rozhodca, ale znelo skor, ako brzdy z Tatrovky smile

12.04.2010 09:57

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

ja mam osobne cele auto porobene vyfuky zvody bov sanie........ a otacky kolisali koli vadnej hadici podtlaku teraz je to ok treba dobre skontrolovat vsetky netesnosti dat bov na silikon ....

12.04.2010 10:34

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

no ja som toho isteho nazoru ako gtturbo, ak mas vsetko pozapajena a BOV "dobre" nastaveny, tak ti otacky nesmu kolisat. ja som vyskusal dva rozne a s oboma som mal problemy len vtedy, ked boli zle nestavene. na volnobehu potom podtlak od motora troska pootvori BOV a potom ti to kolisa ako ked je pokazena vaha vzduchu. preto kazdemu co si takuto hracku chce kupit aby na seba upozornil pozornost len mozem odporucit aby si kupil nastavitelny s dostatocne silnou pruzinou ktora zaruci ze to aj bude na volnobehu 100% zatvorene, lebo inak sa kolisaniu otacok clovek nevyhnesmile plus dalsou vecou je to uz viacerymi spominane klamanie vahy vzduchu, ked je odmerany vzduch proste vyfuknuty a nie vpusteny do motora alebo spät do sania. preto ako spravne Brano podotkol, seriovy je isto idealnou volbou, len proste nerobi ziaden vyrazny zvuk. co ja mozem odporucit je znacka Forge plus cela sada pruzin co je ktomu a potom hladat spravnu kombinaciu a vysledny efekt bude isto stat za tosmile a plamene z vyfuku maju tiez svoje caro, hlavne v nocismile

13.04.2010 08:24

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

zdravim Vas pani :))

som tu zas s rovnakym problemom,

skacu mu otacky na volnobehu, a svieti mi pri tom kontrolka CHECK ENGINE, obcas po zastaveni zdochyna ale nieje to pravidlo, skor podla toho ako mu nalozim, tiez velmi netaha, predtym trosku tlacilo do operadla, teraz uz nic...

auto je subaru forester sturbo rok. 1999 motor EJ20

bolo mi poradene vyhodit tuningovy BAILEY motorsport Blow OFF Valve, tak som tak urobil a namontoval tam povodny dvojkomorovy subaru BOV, a problem neprestal, skor naopak, mam pocit ze to auto ide teraz este horsie,

skusil som tiez variantu upchat jeden medzikus hadicky z BOVu po vzore jednokomoroveho BOVu z imprezy GT ale ani tak nenastala ziadna zmena,

a dalsia vec, ked sa motor poriadne zahreje, zacne strasne dymit spod kapoty, ten dym vychadza niekde z miest okolo turba, mozno vyfuk, neviem presne, uplne som ten unik este nelokalizoval...

viete poradit co s tym moze byt? nebude to skor Knock senzorom a nie BOV tuzing ventilom?

pripadne niecim inym?

rozmyslam tiez ze kupim z netu OBDII na diagnostikovanie problemu a zmazanie chyb, odstranenie svietenia chceck engine kontrolky , len si niesom stopro isty ci sa s tym dokazem na svoje auto napojit, a ci vobec to ukaze konkretnu zavadu, mozno nespravne tlaky v bove turbe alebo co ja viem...

http://www.ebay.co.uk/itm/ELM327-USB-OBDII-Car-Diagnostic-Code-USB-V1-4-Cable-Renault-Subaru-Toyota-/380427652142?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item5893414c2e

poradte prosim, lebo uz som z toho na prasky smile

25.05.2012 20:39
555
avatar

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Toto vyzera na vacsi problem, ako je bov. Aku farbu ma ten dym? Z vyfuku nejde nic viditelne? Hlucnost motora je ako byvala?

26.05.2012 00:24

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

zvuk motora sa mi zda byt horsi, pred tym znel podla mna krajsie, ale to moze byt len moje subjektivne zdanie, niekedy mam pocit ze snad ani neidu vsetky 4 valce, tak divne motor znie, rozhodne to nema nebezky zvuk aky by som od subaru cakal :(

dym je skor cierny, ale ma teraz napadlo ci to nemoze byt nahodou len tym ze mi asi trosku tecie servo pumpa a ci sa len neodpaluje potecena kvapalina z motora...

z vyfuku nedymi nijak zvlast...

skusim dnes pod to aj lahnut a najst miesto odkial presne ten dym unika,

inak jeden problem sa mi uz asi odstranit podarilo, cukanie auta pri akceleraci uz je prec, vymenene mam svieckove kable, sviecky, vzduch. filter, benzin. filter...

26.05.2012 09:05
555
avatar

Re: kolisanie otacok na volnobehu diky odfukovaciemu Blowu :(

Servo kvapalina ma velmi agresivnu vonu, vela ludi z nej napina a moze to sposobovat dym, no je skor do biela. Tak, ci onak, toto si vyries, lebo ona sa tazko zapali, ale ked uz raz hori, tak poriadne.

Tesneni mas na strane turba asi 5. zvycajne prve ide jedno okolo turba, potom blok motora/zvody. Ked ti tadial unikaju plyny, tak stracas vykon a ty mas lambdu este za turbom, tak aj toto blbne, lebo ako idu pulzy z valcov, tak sa vo vyfuku strieda pretlak s podtlakom a v druhej faze si prisava vzduch zvonku a lambda vidi hovdiny a riadi sa nimi.

26.05.2012 09:58
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101