Diskusné fórum

Subaru Impreza diesel 2011

Autor Správy

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Podla mna tie nafty nebudu az taky pruser... ide o to ze vacsinou clovek pocuje o motore len ked sa nieco pokazi. Malo kdo pri konverzacii spomenie "ten naftak mam uz 6rokov a nic sa snim nestalo..." smile My sme mali doma od nova 1,9 TDI Passat tusim 2002 a okrem asi turba ku koncu zaruky sa z motorom nic viac nestalo, prec isiel ked mal zhruba 150tis. Niekdo by mohol namietat ze to bol PD. Teraz mame 2,0 TDI uz ma asi 5r., 90tis. najazd... zatial ziaden problem. Obe auta jazdene denne v meste 3km tam, 3km nazad apod., vascinou cez vikend dlhsia jazda niekam SR aj mimo SR. Otec ma Corolu 1,4dizel kt. ma uz pomaly 10r. a takisto ziaden problem ale zas jazdi vacsinou dlhe trasy 100km+, mesto menej. Co sa tyka motora o ktorom je tato diskusia, momentalne taky isty jazdim vo Forestri 2011. Mam ho kratko spravil som cca 5tis.km z celkovych 48tis., takze ku spolahlivosti sa zatial vyjadrit velmi neviem, ajked zatial ide ako ma. Realna spotreba od 6 do 7,5... co by vsak na Impreze malo ist este nizsie. Ja jazdim viacmenej mesto/dialnice 30/70, ale ako tu uz bolo spomenute, na mestke jazdenie by som tiez do dizla nesiel. Treba to zvazit.

11.02.2015 16:33

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Ivanko <br> este ze ta poznam, inak by som ta supol do skupiny no face/no name. neoperuj tu prosim s osobnou skusenostou tvojho brata/suseda.<br> skor mi tu vymenuj ludi z klubu (vlastniaci subaru samozrejme), ktorych poznas a ktori maju tazke problemy ktore ty popisujes. ja ti hned mozem dat do placu minimalne 15 mien mimoriadne spokojnych s kachlami , zacnuc Mihom a konciac Ondrejom smile .

cize nebavme sa uz o "imaginarnych problemoch a takzvanych skusenostiach" ale pis k veci a povedz konkretny problem. inak tu len zbytocne zahlcujeme diskusiu a riesime neriesitelne

11.02.2015 17:05

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Brano, ked nie tu tak na CZ klube sa o vstrekoch písalo dosť, to isté tu napísal Erik, že vstreky sú problém. Teraz je to o tom ako to kto vidí pretože opotrebenie vstrekov sa dá považovať za bežnú vec, horšie je to s cenou, ktorá je vždy nad pomery bežného slováka.

Ja to každému vravím na rovinu, lebo s tým jednoducho treba počítať. Lebo ked to povieš tak ako to vravíš ty, že kúp - vôbec to nie je tak zlé a ten prúser príde tak ty si potom ten zlý, lebo ty si poradil kúp, ale nepovedal si že nový vstrek stojí čojaviem 400-500€...

Miešať tu primitívny Passat 1.9 TDI PD rv 2002 je totálne mimo misu. To je presne ten dôvod prečo sa vela ludí opáli, lebo nechápu rozdiel medzi primitívnym dieslom a CR dieslom, im stačí že sa do toho leje nafta a tým pádom je to akože to isté. Potom je plný internet nárekov ako v obrázku čo som postol v príspevku vyššie. Do starého turbodiesla môžeš s prepáčením načúrať do nádrže + naliať starý prepálený olej + zvyšok nafty a pôjde to, pre CR diesel by to mohlo mať fatálne následky

PS: tomuto ja skrátka nechápem, dnes kedy je na internete doslova všetko ludia nevedia / nepoznajú rozdiel medzi bežným dieslom a CR dieslom. Pritom kúpa auta znamená kopu prachov a ludia ani nemajú najmenšiu snahu si zistiť do čoho idú. Ale ked sa vyberá nový telefon za 200€ tak presedia za internetom celý den aby si vybrali ten "najlepší"

11.02.2015 18:44

Re: Subaru Impreza diesel 2011

este raz sa ta pytam, povedz mi mena clenov OZ,ktorych poznas ze maju problem s kachlami resp su kurevsky nespokojny s autom???<br> bez zbytocnych kecov okolo. a diskusie na CZ klube tu nespominaj - pri vsetkej ucte k nim (mame tam vela priatelov), dokazu odmerat spotrebu na desatinu presne,staci pohlad na predpoved pocasia. takze take su diskusie ohladne technickych zavad.

to ze tu erik pise o nejakych poznatkoch tykajucich sa vstrekov - fajn. ja mozem operovat s otazkou,kolko krat opravoval pokazenu kachlovu imprezu (vymena vstrekov) a kolko krat riesil benzinove motory. to ti hned poviem, ze sutaz o nespolahlivy motor by s prehladom vyhral benzin (staci napocitat len ladenie marekovho festera smile.

11.02.2015 19:55

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Ale to zasa pletieš trochu jablká z hruškami, lebo Marekov Fester má od bežného seriového auta hodne daleko. Autor nechcel benzín, lebo sa mu nepáči spotreba, tak že by sme sa zbytočne bavili aj o WRX, ja som porovnával spolahlivosť čisto seriových motorov 2.0R vs 2.0D

A teda kolko majitelov sa tu sťažuje na 2.0R ? Nejaký "check engine" vyrieši lambda za 150€. Erik asi nejaké tie kachle tam mal, ale platí aj to že nie každý majitel kachiel je tu na webe, čiže ak aj niekto mal problém tu ho vôbec nemusel riešiť. To by bol skutočne zázrak ak by žiaden kus na SK netrpel žiadnym problémom, tomu ani sám nemôžeš veriť.

Ako som písal nekupuje sa nové auto, ale jazdenka a nikto mu nezaručí že tie vstreky neprdnú pri 150tkm a pritom sa bude jednať o "bežné opotrebenie". Ja mu nehovorím aby nekupoval, ja mu len vravím čo ho reálne môže počkať a vravím mu to preto, lebo to nie je sranda za 150€.

11.02.2015 20:25

Re: Subaru Impreza diesel 2011

ked som spominal marekovho festera,tak som tam dal smajlika,aby to bola akoze sranda. na buduce v tvojom pripade pouzijem ha-ha-ha.<br> posledna vec. vies mi odpovedat na uplne jendoduchu otazku, ktoru som ti polozil??? vymenuj mi clenov klubu,ktory su nespokojny s kachlami resp. lutuju kupu. mam ti to zopakovat po taliansky,anglicky,ci cesky?<br> stracam s tebou cas smile. pardon, ha-ha-ha

11.02.2015 21:30

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Vidim, ze sa to tu zvrhlo na debatu ohladne kvality naftoveho motora ako takeho. Do techniky sa nevyznam natolko, aby som tu mohol napisat nieco, co by vsetky protiargumenty odrovnalo. Co sa vsak tyka jazdenky, je takmer jedno, ci sa jedna o naftu alebo benzin, vzdy to je a bude loteria. Bavme sa skor o novych autach a ich majiteloch a ich pristupu k ich autu. Ak sa nemylim, quickly mal na svojom naftovom forestri okolo 250tis.km a menili mu v zaruke len predne svetlo. Ja mam na svojom tiez naftovom momentalne 56tis.km a tiez som spokojny. Je ale pravda, ze na kratke jazdy po meste mam ine benzinove auto. Zlozitost motora u novych aut je uz takmer rovnaka ci je to benzin, alebo nafta, vsetko zalezi na pristupe a zachadzani s autom. To je aspon moj nazor. Rozhodne by som ale kupujucemu doporucil, aby si dobre premyslel, na ako dlhe trasy bude to auto vacsinou pouzivat, ci je to nafta alebo benzin, kazde z nich si to po meste cosi cucne, dolezite ale je vypalovanie DPF a to sa v meste a na kratke vzdialenosti tazko vypali.

12.02.2015 06:48

Re: Subaru Impreza diesel 2011

tak teda prispejem aj ja ako ťažký odporca kachlí (keďže ako hrubatko spravne poznamenal, uz je to beztak diskusia o naftovom motore ako takom)

najazdim rocne 15-20tis. km aj to vacsinou po meste na kratke trasy, sem tam vacsia vzdialenost, a preto som si dovolil 6valec aj napriek jeho spotrebe. Na outbacka som presedlal z citroena C5 HDI, ktory som kupil v 2007 ako novy. S outbackom okrem pravidelnych prehliadok a spotrebneho materialu za 5 rokov nemam ziadne dalsie naklady, ale na druhu stranu treba povedat, ze na C5ke som za 3,5 roka najazdil 75tis km a takisto islo auto ako hodinky (dokonca som bol minuly rok v kontakte s majitelom co ju kupil a uz ma teraz cez 120tis. a chlap si ju nevie vynachvalit). Pokial viem tak v citroene ten filter volaju FAP.

Cize tiez by som to povedal asi tak, pokazit sa moze aj zelezna gula a isteze moderne dizle su citlivejsie, ale na zaobchadzanie !!! cize ak jazdenku dizel, tak sakramentsky si overit povodneho majitela a zaobchadzanie s autom ... inak na tu imprezu D 2011 som ani ja nepocul jednu staznost smilesmile

12.02.2015 08:22

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Subaru diesel je dost povedený motor, na dehtovém forestíkovi MY09 jsem najel 218 tkm a bez problémů. Je pravda, že jsem dával pozor na dochlazování turba, lil aditiva a staral se, abych moc často nepřerušoval regenerace, ale tak stejně se starám i o současnou benzínovou plečku. Kdyby se před rokem prodával dehtový forestík s CVT, tak bych hned do něj šel - moje hlavní podmínka nového auta bylo CVT. Pokud se předchozí majitel staral dobře o jeté dehtové Subaru, tak není problém ho koupit. Pokud jde člověk do dehta, tak je vhodné, aby průměrná cesta byla nad 40 km a tankoval dobrou naftu.

12.02.2015 09:10
555
avatar

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Zvrhlo sa to Brano musi vyhrat smile. Statistika 20aut je skvela, statistika vsetkych predanych dieslov od r 2008 v SR je asi lepsia referencna vzorka. Bez ohladu na kolektivnu nenavist voci importerovi, musite uznat, ze na dialku ich umyselne kazit nedokaze. Prva generacia mala vyssi kompresny pomer, zle vole na loziskach a polootvoreny DPF. K tomu stacilo pouzit blby olej /napr je rozdiel v hrubke filmu medzi C2 a C3/ a dovidenia, niekedy ani predpisany nezachranil motor, druha a t a retia uz mali loziska vyriesene, no kratke vstrekovace, ktore vyrobili iba pre tento motor su problem dodnes, najma v tej kombinacii s kratkymi jazdami. Tie par km preparkovania su problem pre kazdy diesel, vlastne ide o nepochopenie podstaty rentability diesla a vo velmi kratkej dobe velku cast neduhov nafasuju aj najnovsie benzinove motory. Ak to sledujete, stale viac dieslovej ekologie montuju aj na benziny a napr egr v gdi motoroch svini hlavy podobne kvalitne, ako u nafty. V poslednej dobe sa u mna objavuju "experimentalne verzie" s odstranenym, ci navrtanym DPF. Tie s uctou posielam inde, netuzim byt ten servis, ktoremu to skolabuje, nakolko mi EcuTek poslal vyjadrenie, ze s odstranenym DPF maju prevazne zle skusenosti a nepodporuju tuto upravu. Pradoxne DPF u Suba povazujem za jeden z najlepsie zvladnutych. Jeho praca a zivotnost zavisi od cidiel, co si ludia bezne neuvedomuju a preto sa v pripade upchatia snazia probme riesit jeho demontacou, co samozrejme nic nevyriesi, iba tie sadze pustuju bez mechanickej prekazky von. Petovi som jeho vycistil nechemickou cestou /nie wapkou smile/ a zatial sa javi ako keby bol novy. Pricina poruchy bola samozrejme inde, nie v dpf.

Zhrnul by som to, prva generacia je neista, dalsie vyzaduju urcitu udrzbu v ramci prevencie a nikoho nenutim ju robit. Ak ma smolu, oprava je radovo nad 4000€. Pravidelne menit olej a dodrziavat specifikaciu. Benziny, najma zaplynene maju tiez svoje problemy, ktore nie su predmetom tejto diskusie.

12.02.2015 09:12
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101