Diskusné fórum

Subaru Impreza diesel 2011

Autor Správy

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Sorry, s Qucklyho najazdom kilometrov som sa sekol, ale nie moc. To auto uz mozno ale tie kilometre najazdene ma smile Ja osobne som zacal tankovat na TANK-ONO samozrejme s VIF aditivami a necitim ziaden rozdiel voci napriklad SHELLke. Chystam sa ale na miestne CSAD, na ktore mam velmi dobre referencie. VIF davam ale jak do nafty, tak do benzinu...

12.02.2015 09:57

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Každý kto má aspon trochu záujem o techniku by si sám zistil že klasicky zastaralý klepotavý turbodiesel mal pracovný tlak okolo 25MPa, dnešný ultramoderný CR diesel aký má Subaru pracuje s tlakom paliva až 250MPa. A či niekto chce alebo nechce, musí pochopiť že ten systém sa pri takom tlaku paliva jednoducho skôr opotrebuje. Problém nie je ani tak opotrebenie, ale skôr cena. To je dalšia vec ktorú nikto nevyvráti pri porovnávaní klasického diesla s rotačkou vs CR diesel.

PS: znovu zopakujem, ja nikoho neodhováram, len oznamujem autorovi aby vedel o čo ide, že to nie je len o tom kolko ma stojí palivo na 100km.

Ked sa zadarí, majitel jazdenky bude spokojný, ale ja osobne nekupujem jazdené auto čo má 100tkm na budíku na 2 roky a nájazd 40tkm, ale na 5 za kedy natočím dalších 100tkm a za tých 100tkm musím počítať že vypýta niečo na servise. A nepoznám nikoho kto by mi vedel garantovať že za tých 100tkm budem riešiť len prkotiny za pár €€€ a nie prúsery dohromady za 2000€

Každý si sám môže spočítať ročnú "úsporu" diesla vzhladom na najazdené km, či sa mu to oplatí alebo nie.

12.02.2015 12:14
555
avatar

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Ani v jednej mape som nevidel tlak prekracujuci 176MPa a ak sa nemylim max pracovny tlak vstrekovacov udavany vyrobcom je 180MPa.

12.02.2015 12:40

Re: Subaru Impreza diesel 2011

ja to vidim tak,ze jediny kto nechape si ty ivanko. bez urazky, si mudrlant - sice nie no face/no name, ale mudrlant. zavadzas a nie si schopny odpovedat na jednoduchu otazku. <br> tvoj argument o vysokych tlakoch (a destrukcii materialov) je dost staromodny. zabudol si na to,ze sa spolu s technologiou sa vyvija aj odolnost materialov. ak si osvojim tvoj argument ze sa material skor/neskor opotrebuje, tak potom by som mal tvrdit, ze sa nemoze podarit vyroba vacsich LCD displayov, ako je velkost hodiniek (to si pamatam este zo strednej skoly). to ucebnice pisali asi podobni mudrlanti. <br> ja kludne mozem poziadat ludi, ktorych poznam (jazdiaci kachle) s max. spokojnostou, aby ti napisali interku - ty im vsetkym mozes samozrejme odpisat, ze su to nechapavci a tech. neadrtalci. smile<br> a aby som to zaklincoval, poznam par ludi, ktori ta splachnu s argumentom, ze kachle nie su na kratke vzdialenosti. opytaj sa takeho Gejzu, Ondreja, Miha (to ma zatial napadli len traja), co chodia do prace kazdy den cca 5km. opytaj sa ich o tom, kolko krat uz menili vstreky,DPF filtre a neviem co. podla teba minimalne 3krat za rok ha-ha-ha.

12.02.2015 15:22

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Chlapci, nebuddte na seba zli... Tu som nasiel nieco k veci: vstrekovanie

12.02.2015 16:24

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Brano neohánaj sa trojicou spokojných ludí, to nie sú všetky kusy čo jazdia po SK. Či úplná spokojnosť 5 ludí zaručuje aj mne že budem spokojný ?

Na CZ klube je tony príspevkov o odfajčených vstrekoch a ked si porovnáš kolko členov je tam a tu tak je to aj dôveryhodnejšia vzorka. Ty akoby si tvrdil že sa v živote na SK nikomu neodfajcčli vstrekovače na dieslovom Subaru a pritom tu nie je registrovaných ani 50% dieslových Subaru čo na SK je.

Ja neviem kolko toho opravoval Erik, ale ako vidíš on to už riešil a tu sa neriešilo nič. Aký reálny pracovný tlak je v raily som do detailu neskúmal, uvuiedol som to čo uvádzajú všeobecné údaje pri systémoch CR, kde s každou novou technologiou mierne stúpa aj pracovný tlak. Podstata je v tom že ten tlak je niekolko krát vyšší ako bolo u primitívnych turbodieslov.

12.02.2015 18:44

Re: Subaru Impreza diesel 2011

to Ivanko mozes prosim dat nejaky link na diskusiu s pokazenymi vstrekmi a inymi hromadnymi poruchami naftovych motorov SUBARU? Dakujem

12.02.2015 19:22

Re: Subaru Impreza diesel 2011

ty si uplne natvrdly clovece smile <br> ani ti nebudem radsej opakovat tu istu otazku, lebo minimalne mne to uz je trapne.

12.02.2015 19:48

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Zdravím Páni. Nie som častým prispievateľom do diskusií, lebo nie som múdry, mudrlant, ani ktovieaký spisovateľ. Vždy si ale rád diskusie na tomto fóre prečítam. Oproti napríklad CZ Subaru fóram je toto lepšie. Ani nie rozsahom, ale obsahom a úrovňou prejavu väčšiny prispievateľov. Človek sa skrátka aj niečo smerodajné dozvie, väčšinou. ALE táto diskusia sa pobrala blbým smerom už od úplne prvého príspevku. Lukas10003, ak chceš boxere-diesel, tak si ho kúp! Som si istý, že nie je horší, alebo poruchovejší ako ktorýkoľvek iný diesel na trhu (hlavne od MY2010). Ja osobne tiež každodenne jazdím CR-diesel (bohužiaľ nie Subaru, značku radšej nenapíšem), cez 200tkm na krátke vzdialenosti a je to v poho. Subaru vytiahnem len pár krát do mesiaca len tak pre radosť z jazdy. Kúp si boxer-diesel a máš to všetko v jednom.smile

13.02.2015 08:16

Re: Subaru Impreza diesel 2011

Co hovorite na toto auticko niejale postrehy alebo ci ho bol z vas niekto uz pozriet dakujemhttp://subaru-impreza.autobazar.eu/20-diesel-classic-id6624517.htmlsmile

15.02.2015 23:43
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101