Diskusné fórum

Koho som dnes stretol

Autor Správy

Re: Koho som dnes stretol

Včeraj som stretol zeleny outback, daval mi prednost na prechode smile a potom celkom pekne odpichol.

Asi za pol hodku mi volal kamoš, že šiel po dialnici ZV - BB asi 160 ked ho dobehli svetla tak pridal na 180 ale stále zavadzal, tak sa uhol a predbehol ho zeleny outback. Tak sa nahanali az po 210 a outback stale zrychloval, on na audi a4 to vzdal kôli pneu vraj smile

Takže sme ho stretli dvaja toho isteho smile taka pekna rodinka v nom smile

18.01.2010 09:21

Re: Koho som dnes stretol

Ja som len zvedavy ci niekoho stretnem zajtra. Ze drabka a taxi???

20.01.2010 11:10

Re: Koho som dnes stretol

takže keď už sme pri blikaní ... viete, že porušujeme zákon? smilesmilesmilesmile aby nebol niekto z nás prekvapený, keď fasne penále ... v štáte tomto silnom smilesmilesmile

zilina.sme.sk/c/5201478/blikanim-upozornovali-auta-na-hliadku-dostali-pokuty.html

pre istotu tu časť textu skopírujem, keď článok z netu zmizne

Dovolené nie je ani zdravenie Blikanie alebo používanie klaksónu je veľmi populárne aj na zdravenie známych na ceste. Legálne ale nie. Rovnaká úprava platila už aj v predchádzajúcom zákone o cestnej premávke, ktorý platil od roku 1996. Polícia tieto priestupky riešila podľa Padyšáka aj v vtedy ale nebolo ich toľko. Dnes sa vraj tento problém javí ako vypuklý a výhovorky preto polícia nebude akceptovať. „Časť sankciovaných vodičov uznala svoju vinu, mnohí vodiči boli prekvapení, že aj takéto upozorňovanie je brané ako priestupok, čiže nemali znalosť o dopravnom zákone, ktorý platí," povedal Harant. Na mieste môžu policajti za tento priestupok udeliť blokovú pokutu do výšky 60 eur.

Čo hovorí § 31 zákona 8/2009 Výstražné znamenie (1) Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla. (2) Vodič smie namiesto zvukového výstražného znamenia dávať svetelné výstražné znamenie prerušovaným zapínaním stretávacích svetlometov alebo diaľkových svetlometov; na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla ho smie dávať aj v obci. (3) Ak je nevyhnutné upozorniť ostatných účastníkov cestnej premávky na hroziace nebezpečenstvo, najmä v prípadoch, keď je potrebné náhle znížiť rýchlosť jazdy alebo zastaviť vozidlo, vodič dáva svetelné výstražné znamenie zapnutím výstražnej funkcie smerových svietidiel. Funkciu výstražných smerových svietidiel možno v iných prípadoch použiť len za podmienok podľa odseku 1. (4) Výstražné znamenie sa smie použiť len v nevyhnutne potrebnom čase

P.S. ja blikám aj naďalej smile

20.01.2010 18:49

Re: Koho som dnes stretol

Alebo mozeme blikat hmlovkami. O hmlovkach sa tam nic nepise smilesmile

20.01.2010 19:20

Re: Koho som dnes stretol

Ja ked niekoho stretnem tak mu bliknem lavou smerovkou. vnoci to tak neosvetli a je to vidiet. cize ked vam niekto takto blikne na subaru, tak to budem asi ja smilesmile

20.01.2010 20:26

Re: Koho som dnes stretol

Zdravim dnes som stretol striebornu imprezu v piestanoch pri slovnaftke asi 2007-cku aj som kival lebo som isiel z boku ale ani neviem ci si ma vsimo vobec . . smile

21.01.2010 17:32

Re: Koho som dnes stretol

Dnes za Mostom pri Bratislave som obiehal modru Imprezu WRX (STi?) s SC znackou, v zakrute sa blbo kyva takze som moc nepozdravil, ale snaha bola smile

23.01.2010 18:27

Re: Koho som dnes stretol

Dnes som siel tankovat na Shell-ku na Panonskej v BA a ked som prichadzal, zdalo sa mi jedno auto zozadu moc povedome... tak som zaparkoval za nim (akurat tankoval) a ked chlapik zavrel kufor, hned bolo jasne... novy Outback, asi 2.5. Zamavali sme si a ked odchadzal z benzinky, tiez sme sa pozdravili smile

26.01.2010 10:00

Re: Koho som dnes stretol

Tak niejak som otal prekvapeni ked som videl priblizujucesa subarko s kachlamy smiletusim legacy. Rad by som vedel kto to bol ja som zrovna vychadzal s CS agip a on siel smer Trencin. Pochadzalo s Banskej Bystrice smilesmile

29.01.2010 15:17

Re: Koho som dnes stretol

Sure Thing_II ,to co si videl mohla byt teoreticky aj moja. Ale ja nemam WRX STIsmile ,zatial. Ta predna maska klame - pozri do galerky. Vsetkych vas zdravim.smile

29.01.2010 17:04
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101