Diskusné fórum

Outback - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: kupa Outbacku

tie rozvody sa zistit daju ale ked uz maju 60 000 od vymeny asi by som ich pre istotu vymenil nieje to nejak extremna palka ja som dal za svoje nejakych 230 eur material ale uvaz ci sa ti to oplati ci skor nekupit nieco drahsie z jasnou historiou a bez deraveho vyfuku ci ohnutych dveri

06.12.2010 09:41

Re: kupa Outbacku

Pekny vecer. Uvazujem nad kupou outbacku po roku 2005.Ma to byt H6 len neviem ci brat radsej s SI drive. Ci je tam taky rozdiel v technike.Mam zobrat radsej ten novsi model? Alebo to co sa mi paci viac forester 2,5 T.bude to rodinne auto kedze radi lyzujeme a mam rad silny motor.dakujem za vase rady a postrehy pretoze zo subaru nemam skusenosti

07.12.2010 17:52

Re: kupa Outbacku

ahoj, ak to chces pre seba, tak forester 2,5 ak ako rodinne auto, tak jednoznacne H6 outback ... akurat mi nejde do hlavy preco od 2005? lebo ten novy sa robil od 2004 smile

co sa tyka novsieho a starsieho (teda pred faceliftom) - takisto som chcel novsieho, kedze som bol presvedceny o nepostradatelnych veciach ako:

  1. vyduchy klimy pre zadne sedadla - (dodatocne som zistil, ze tam su, ale pod prednymi sedadlami)
  2. SIdrive (mozno dobra, mozna zbytocna vec, neviem, nemam odskusane, ale aspon sa mam na co tesit - kedze dalsie auto si kupim Outback MY09 H6)
  3. rohove packy pod volantom - (famozna vec, ale nie nepostradatelna, kedze takisto vies radit aj riadiacou pakou v sekvencnom rezime)
  4. elektricka pamat na sedadla - takisto paradna vecicka, aj ked som si zvykol uz na prestavenie sedacky po manzelke, takze zily mi to netrha)
  5. 2zonova klima - (uz na citroene, ktory som mal predtym 3 roky, som pochopil, ze v drvivej vacsine situacii je ta teplota nastavena na oboch stranach rovnako smile

ine veci co sa tyka rozdielu ma nevedia napadnut - mozno este premakanejsi navigacny system, ale tam to az tak dokonale zatial neovladam

kazdopadne som sa vzhladom na financie rozhodol pre starsieho a urcite nelutujem, takze moja rada znie opakovane, ak chces rodinne auto, chod do outbacka H6 nie forestra - ak mas rozpocet, ktory ti postacuje na novsi model, tak nevahaj ... ak je rozpocet v limitoch, skoro tak isto ako novsi, ti posluzi aj starsi model (04-06) a cena je zatial dost markantna medzi takou 05kou a 07kou

najdolezitejsie je, kolko ma najazdene a ako sa k tomu choval predosly majitel, ktory ak nebol prasa, tak auto ti bude dlho a luxusne sluzit ... o tom to je smile

07.12.2010 23:59

Re: kupa Outbacku

Zdravicko. Nieco vyse roka som majitelom Otasa H6 m.r. 2007, teda s SI-drive. Pred kupou som riesil podobne otazky, Auta s SI-drive su zatial podstatne drahsie, ako bez. Pokial ide o pohon, mal by byt totozny s verziou 04-06. Pokial viem, tak ako vzdy, robili sa nejake zmeny na motore a prevodovke pri prechode na facelift. Nastavenie motora je celkom prakticke a ja urcite vyuzivam vsetky tri rezimy. Dost velky rozdiel je ale aj v interieri, co na prvy pohlad nie je vidno. Budem popisovat z pohladu po facelifte. Vexler maju obe verzie, novsia cita aj MP3. V novsom 2-zonova klima, lepsia grafika diplaya. Novsi ma elektricky sklapatelne spatne zrkadla. Ventilacia je v stredovom panely tahana aj na zadne sedadla. Pokial ide o navi, tak je v podstate rovnaka aj na rovnakom mieste od 2004-2007. Teda DVD mechanika navi je v skrinke pred spolujazdcom. Komplet mapy cele Europy vychod/zapad samozrejme mame smile od r.v.2008 je mechanika navi v stredovom panely. Su tam 2 sachty. Jedna na navi, druha na audio a video. Sice uz nema vexler, ale cita DVD, takze kapacita hudby je priblizne rovnaka. Mechanika cita aj filmy, do roku 2007 ani nahodou. Od r.v. 2008 je zase vylepsena grafika displaya, navyse predpriprava na bluetooth v softwary. Takze to je asi tak vsetko, co mi zatial napadlo. Rozhodnutie je na tebe, ale ja by som sa urcite rozhodol pre SI-drive, rovnako, ako pred 1,5 rokom, len teraz by som uz isiel do auta s r.v. od 2008. Drzim palce pri vybere auta a verim, ze s autickom najazdis vela stastnych km a ked ho kupis, prides sa s nim pochvalit na nejaky zraz.. ak si z BA, tak urcite aj na nejaku kofolovicu smilesmilesmilesmile

08.12.2010 00:03

Re: kupa Outbacku

Dakujem za podrobny popis. Ten vyber bude asi H6 po facelifte. Planujem si auto nechat dlhsie.Kedze mame doma Saab 9-5 2,3T tak riesim skor prakticke veci, bezpecnost a dobry motor. U sabu mi chyba 4x4. Kedze decka su vo veku ked jedna lyzuje a druha zacina tak riesim nieco prakticke a aj na hory. Subaru ma zaujalo pohonom, motormi a spolahlivostou. Forester je auto co sa mi paci uz dlhe roky ale outback je asi viac pre rodinu.Na co si dat pozor u H6? dakujem. A tu kofolovicu neodmietnem kedze v BA som denne.

08.12.2010 07:08

Re: kupa Outbacku

Hihi, pozeram, ze s Hybcom sme prispevky pisali v rovnakom case, takze vidis, ze mas to iste z dvoch roznych zdrojov smile Na kofolovici ta velmi radi privitame, najblizsia je uz dnes smilesmile .Popis je v pravo v stlpci pod zoznamom mien online. Na co si dat pozor pri H6? Urcite na standartne veci, ako pri jazdenom aute. Tesnost motora, ci motor nevydava nejake pazvuky a podobne. H6 ma velmi vyrovnany chod, takze by nemali byt ziadne vyraqzne vybracie. Prevodovka musi po zahriati radit plynule bez razov. Vseobecne je H6 asi najspolahlivejsi motor od Subaru a ani na automaticku prevodovku som nepocul ziadne zasadne chyby. Teda este som od nikoho nepocul, ze by sa mu ten 5-stupnovy automat kazil..

08.12.2010 07:32

Re: kupa Outbacku

Este raz dakujem a urcite sa pridam medzi majitelov subaru. Skoda ze outback nerobia turbo.

08.12.2010 11:37

Re: kupa Outbacku

Robia dokonca aj v MT ale nie je v EU napredaj koli emisiám ale v polsku sa cas odcasu objavý dovoz z USA ..alebo rovno doviest (2,5xt 185kw tusim ze)

08.12.2010 11:57

Re: kupa Outbacku

znami ju mal z USA dovoz. dal tam plyn a stale nieco mal s vahou vzduchu a pod... som na turbo zvyknuty zo saabu. je to prijemna jazda. ziadny sportak ved ma skoro 5m ale pohodlne silne auto, a ked pridas tak to ide. neviem este som H6 nejazdil papierovo je silnejsia tak uvidim. musim najst vhodny kus na kupu.

08.12.2010 12:43

Re: kupa Outbacku

Ak sa dnes zastavis na kofole, preveziem ta..

08.12.2010 13:42
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101