Diskusné fórum

vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Autor Správy

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Zdravim, všetkonaj do noveho roku. Mna este pred koncom stareho roka postretla nemila udalost ( vraj nic vynimocne pri SUBARU ) mam vibracie do volantu pri brzdeni, objavili sa tesne po vymene zimnych pneu, tak som aj ked som tusil, ze to asi je v poriadku isiel do prevazenie, vsetko ok. Cize kontaktoval som servis a bolo mi povedane ze mam s najvacsou pravdepodobnostou zvlnene kotuce??? Je to mozne??? ze sa zvlnia kotuce pri beznom pouzivani?? Bez prebzdenia a nadmerneho zatazovania ??? Niesom si vedomi ze niekde som prebrzdil, alebo tak. Je sice riesenie ich stocit na sustruhu ale ma to vyznam??? Poradte, aku znacku kotucov kupit nech ( pripadne kde ) sa to zasa po čase neobjavi. Predpokladam ze uspiet s nejakou reklamaciou na vyrobnu vadu nieje šanca, viem kotuce su spotrebka a zaruka sa na to nevztahuje, ale ked sa niečo pri obviklom pouzivani pokazi ??? asi to nieje normalne. Kotuce mam rovnako ako platničky pre moj pokojny styl jazdy asi v 90% stave. DIK. P.S: Dufam ze som nevytvoril zasa jeke vlakno ktore tu existuje, ak ano presunte to tam.

06.01.2011 12:54
555
avatar

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Rovnake vibracie mozes mat aj ked ti mlatili po kolese, aby sa odlepilo od kotuca a medzi naboj a kotuc sa dostala nejaka spinka, ci inak sadol spat. Ak velmi jemne brzdis, citit aj to, ako sa pritlaca a oddaluje kotuc od oblozenia. Ked sa to objavilo okamzite po vymene, tak to na zvlnenie nevyzera, ibaze by to nahrievali autogenom :)

06.01.2011 14:17

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

vibracie byvaju aj ked sa povozis po snehu a zostane ti 0,5kg v diskoch to sa mi stava dost casto smile inak mal som zvlnene kotuce dnes som ich vymenil foto dam neskor do galerie zatial to neni zabehnute este to moc nebrzdi dam vediet neskor

06.01.2011 20:07

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

od utlaceneho snehu v diskoch to asi nebude, to sa ti prejavuje aj pri jazde, nie iba pri brzdeni, ako pise horac smile

06.01.2011 20:36

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Na outbacku som mal zvlnene kotuce, ale mali este celkom solidnu hrubku. Zvlnili sa uplne kludnym pouzivanim, ziadne prebrzdenie. Presustruzil som, (stiahol o 5desatin) nahodil naspet a je vsetko v poriadku. Len si treba dat pozor, ci nebudu moc "prepalene" lebo potom bude jedine riesenie vymena, takisto ak by mali byt moc tenke...

06.01.2011 23:13

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

tak ja sem len dodam info ze pre moj outback 97 maju nove kotuce 24mm hrubku a 22mm minimal. Teda odporucania vyrobcom

07.01.2011 00:05

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Dik za odpovede, pojdem to dat rozobrat a precistit ( asi to v ramci servisu nikto nerobil ). A dam zmerat kotuce, viete mi poradit kde v BA to robia ??? Inac sneh na diskoch nemam, parkujem v garazi. Pocitam ze ani od diskov to nebude aj ked mam aj na zimnych hlinikace, su urcite 100% vyvazene. Nemam problem ak bude treba kupit nove kotuce, v elite ale nemaju BRAMBO na moje auto ( nedrzia uplne vsetko a nevedia ani na objednavku ). Co mi poradite na normalnu, nie sportovu jazdu?? DIk

07.01.2011 10:11

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

odskusane mam nipparts, japanparts, ATE... V BA je celkom problem s servismi, ale da sa najst aj solidny mechanici... U mojho outbacku to iste- 24novy, 22 spodny limit, ale ten sa da presvihnut az do 19mm smile

07.01.2011 15:19

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

radooo, musim oponovat. Nemas pravdu s tym presvihnutiiim na 19mm, aj ked sa za to hanbim ja som mal 17 ak nie menej, to uz je ale pre sebevrahov aneb todle doma neskousejte!!!!!!!!!smilesmile

08.01.2011 07:06

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Kludne si kúp kotúče Ferodo, tie majú snád všade, k tomu platničky Ferodo Premier, nemám ich síce odskúšane na Subaru ale zatial nikdy nesklamali

08.01.2011 10:59
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101