Diskusné fórum

vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Autor Správy
555
avatar

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Nie, na normalnom aute ide na predok cca 70% brzdneho ucinku, meni sa to iba pri jazdne po povrchu s nizkou adheziou, alebo ak nosis v kufry cement.

14.03.2011 16:36

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Divudi -mozna je to nelogicke,ale ja uz u imprezy byl nucen vymenit zadni kotouce v 50 000km, predni jeste drzi,to same mi naznacuji v servisu u forestra my 2007 2.5 xt,zadni kotouce a desticky mam ve 40 000km vice opotrebovane nez predni kotouce i desky.To same sem mel u seatu ibiza ,zadni kotouce a desticky odesly v 65 000km,predni az kolem 85 000km. Ve vsech pripadech vyhrava brzdici moment pro predek nez pro zadek. Jen tak cirou nahodou k brzdeni...chodis na brzdy spise ostre nebo pozvolna ? Ja sem ten druhy pripad a prave to mozna vysvetluje,proc zadek odchazi drive....

14.03.2011 23:17

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Seatik - aj ja sa snazim brzdit pozvolne ako ty aj ked v meste niekedy musis skocit na brzdy. Ale nejake panicke brzdenie za tie skoro tri roky som zazil mozno 1-2 krat. Zachvilu idem na 90.000 km tak si dam skontrolovat tie kotuce a aj predne platnicky dam nove.

15.03.2011 12:31

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Pokud by se chodilo na brzdy ostre,tak verim ze ty predni odejdou drive. Takto pri predvidave jizde a ne moc ostrem nastupu brzd se opotrebovava zadni jednoduchy kotouc drive nez ty dvojite chlazene. A taky je tam nejspise rovnejsi brzdny ucinek predek -zadek nez kdyz slapes naplno na brzdu

15.03.2011 20:33

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Zdad Subaraci, mam dobru spravu, problem sa odstranil v podstate sam, ked som objednal BREMBO kotuce s dodacou lehotou 2 tyzdne tak asi na 3 den som zaregistroval vyrazne zlepsenie a teraz uz to vobec nevibruje, spominam si ze cez zimu ked som rano vychadzal z garaze som mal asi 3-4x primrznute brzdy, pocitam ze to bolo nejake "prikorodovane" a to potom robilo tie vybracie, ked sa to vybrusilo tak to prestalo, to je asi skutocnost, ze sa to stava na kotucoch z prvovyroby. Ked sme pozerali na kotuce v ramci hladania poruchy v servise, tak vo vnutri bolo vyditelne ( v ramci moznosti )casti korozie atd. Cize zatial tolko. Uvidime co bude dalej.

07.04.2011 20:22

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

tak som bol vcera vymenit predne dosticky brzdove. Aj sa cudovali ze ako dlho mi vydrzali ale uz boli na odtsrel. Auto brzdi ako nove a rozdiel je citit. Povodne som ich chel menit uz v pondelok ale az ked mi dali dole koleso zitili ze na XT ide iny rozmer ako na ostatne forestery. tak som cakal do stredy na dodavku zo subaru.

14.04.2011 14:26

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Zdravim subarakov.Trapi ma jedne problem na mojej impreze. Vymenil som nove kotuce znacky pagid plus platnicky.Vsetko som normalne zabehol bez prudkeho brzdenia.Nedavno som si dal jeden sprintik a koniec.Kotuce su ko.Pritom som ich ani neprehrial.Teraz vibruju aj ked brzdim zo 70.Pred rokom som daval origo brembo kotuce a tie tiez vydrzali tak mesiac a zacolo to robit to iste.Neviem uz co mam robit.Dakujem za vase postrehy.

18.04.2011 11:08

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Vidim ze diskuzia zije dalej a tak by som rad pridal moj koniec pribehu vibrovania volantu pri brzdeni. Podla rad som si dal premerat kutuce kde sa nenamerala nijaka odchylka ktora by to mohla sposobit, ovsem ako som uz pisal na vnutornej strane kotucov boli vyzrate a ohrdzavene miesta na co sme skonstatovali ze to sposobuje tato nejake nepravidelna vrstva hrdze si coho a tak aj bolo v podstate po asi par jazdach sa to vyrazne zlepsilo a dnes uz nieje po vibrovani ani stopa. Cez zimu si pamatam ze pri odchodoch z garaza som mal pravidelne zakusnute brzdy tak som presiel na rezim zaradenia rychlosti. Cize nie vzdy to je skruteny kotuc.

15.05.2011 14:05

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Ja som pred rokom dával nové kotúče QH, od kedy mi ich namontovali sú s nimi len samé problémy. Momentálne to neskutočne trasie volantom a celím autom, uvažoval som o tom že ich nechám prebrúsiť ale asi ich už rovno vyhodím... Brzdný účinok je dobrý, ale to trasenie... QH určite nekupujte!!!!

01.11.2011 08:51

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Na margo toho trasenia vobec to nemusia byt kotuce, treba skontrolovat volu prednej napravy ulozenie ramien a podobne.

01.11.2011 09:41
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101