Diskusné fórum

vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Autor Správy

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Caftesmile

Ja mam taky isty problem a uz som dal stiahnut s kotucou a bolo to dobre chvilku asi 2000km a robi mi to zas...Idem menit kotuce a samozrejme aj platnickysmile Treba dat maksie platnicky a radsej menit viac x platnicky ako kotuc...

10.01.2011 21:28

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

combicek, pokial su uz tak prepalene ze vznikom tepla v nich doslo k nejakej zmene materialovej struktury, nepomoze ani pretocenie.Ak, tak iba velmi kratkodobo. Vacsinou sa to stava ak uz maju co to za sebov, a ani styl jazdy a hlavne brzdenia im k zivotnosti velmi nepomahasmile

Dufo, no tak ty predne ztiahnes na hrubku zadnychsmile

10.01.2011 21:42

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

radoooooo tie kotuce boli nove a este aj su v podstate ale je pravda ze odkedy sa menili cca 1000km na nic jazdili 2ludia a potom som kupil auto ja tak ze netusim co s nimi robili....

10.01.2011 21:47

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

radooooo: nieje Niparts to co tam je ??? Strasne ma to dojalo ani nie z hladiska ceny opravy ale mal som voci Subaru ine ocakavania, odislo mi lozisko ( v zaruke vymene ) teraz kotuče, to su veci co som fakt necakal, hrozim sa co bude dalej. V servize (nie v subaru ale u kamarata ) maju zo mna srandu, ze co som si to kupil za auto. Pozeral som sa po cenach kotucov tak Niparts stoj iasi polovicu co Ferodo a ATC som ceny nenasiel alepocitam ze to bude este viac, co je najlepsie pomer vykon/cena ?? dik.

12.01.2011 09:50

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Neviem ci je nippaparts to co tam teraz mas, niektore servisi povazuju nipparts diely priam ako "originalny" diel, do akej miery je to spravne si ja uz nedovolim tvrdit. Taktiez si nedovolim tvrdit, ktore kotuce a platnicky su naj. Ja mam vyskusane a overene nipparts, japanparts, ATE,QH, a zatial s ziadnymi nebol problem. Voci ferodu som zaujaty od tej doby kedy som mal pred x rokmi problem z ich produktmi, tym ale nechcem povedat ze su zle, odvtedy sa toho mohlo vela zmenit. Presne ani neviem z coho prameni tvoje sklamanie, ale ja som sa na subaru za par rokou naucil jednu vec (tak ako aj u vacsiny inych aut) -co tomu autu das, to ti aj vrati, niekedy aj s urokmismile

12.01.2011 10:48

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

radooooo: Dik za info, dufam ze si nemyslel vec tak ze nech sa necudujem ze su kotuce v prdeli ked jazdim ako blazon, prave preto som "dojaty" lebo moj styl jazdy sa odzrkadlil na stave platniciek - po 60 tis. mam platnicky vonkajsie skoro 5mm vnutorne 4 mm z toho vidis asi ako jazdnim, minimalne brzdenie a ziadne preteky. Preto sa cudujem, ale znizovanie cien vyrobcov aut sa musi nejako prejavit ak je to iba na spotrebke, tak este som ochotny prizmurit oko. Po premerani zvlnania kotuca na su na vonkajsej strane asi 0,02mm ale vnutorna strana merana iba v mieste kde to umoznuje kryt asi 0,05-0,06 mm, co je dalej ku stredu neviem ale zvnutra kotuc viditelne v horsom stave ako z vonka a ma aj nejake take dierky a ryhy. Preto idem do vymeny kotucov a zrejme aj platniciek. Dufam ze to bude v tom. Dam vediet. Este otazka, mechanikov prekvapila vola v riadeni pri pokyvani kotucom na zdvihaku sa z riadenia ozyvali nejake cudne zvuky - vola. Aj pri riadeni pozorujem ze volant ma par cm otocenia (1-2cm) do prava a do lava volu a hned kolesa nezaberaju - nezatacaju??? Je to normalne ??

12.01.2011 16:07
555
avatar

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Ta vola je absolutne cislo, alebo je to od stredu v jednom smere 10-20mm? V kazdom pripade je to velmi vela a na zdvihaku to neuvidis. Aj slusne vymlaetne spojovacky neurobia viac ako 5mm do jednej strany a ked je auto na zemi, vypnuty motor a zacnes mykat volantom, tak vidis na bocnici pneumatiky ako to reaguje, tych 10mm kludne zapruzi guma. Vidiet to na zdvihaku, to chce sokoli zrak.

12.01.2011 19:14

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

555 - myslel som to tak ze ked idem rovno a potocim trosku z volantom tak kolesa hned nereaguju - necitim otacanie ale to moze byt asi aj tou gumou a tak ako pises, viac ma zaujala vec, ze ked zacali krutit kotucmy do stran ( zatacanie ) - dost silno tak z miesta kde je riadenie v strede auta sa ozyvalo take nejakde cvakanie, co v servise oznacili za nestandardne. Nema to suvis s pracou serva kedze nebolo v cinnosti a podobne?? Inac ide vsetko v poriadku, nema to ziadne zvuky ani nic pri jazde, iba ta nejaka vôla. Mozno to auto iba viac pozorujem v poslednej dobe.

12.01.2011 20:40
555
avatar

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

Ak je na zdvihaku a otacaju kolesami, jedine co moze byt pocut je suhanie. Otacanie v homokinetakoch, v riadeni /vymedzovac vole/, tyc riadenia, resp jej otacanie v puzdre. Niektore auta maju tlmic razov do riadiacej tyci, je to silentblok z gumy na kardanovovom spoji medzi riadenim a tycou riadenia. Pravdepodobnost vzniku vole unavou tej gumy je minimalna, ak ide servo, neposobi tam velka sila, ale vylucit sa to neda. Mavaju to hlavne novsie, aby vodic mal pocit, ze cestari zvladaju svoju pracu smile

12.01.2011 21:19

Re: vibracie pri brzdeni - zvlnene kotuče

v poslednej doby som si vsimol vibracie pri intenzivnejsom brzdeni na semaforoch. Myslite ze su to hned tie kotuce alebo to mozu byt aj platnicky? zatial som menil iba zadne pri 60.000 km a teraz mam uz 85.000 km. Je normalne,ze najskor sa mi opotrebovali zadne? Cakal by som najskor tie predne. dakujem

14.03.2011 16:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101