Diskusné fórum

prevodovka

Autor Správy

Re: prevodovka

cavte subaristi.Mam problem s prevodovkou na outbacku pri vitoceni kolies mi vnej hrozne puka.Moze to byt viskozna spojka alebo nieco ine?

30.01.2011 18:32

Re: prevodovka

z najvacsou pravdepodobnostu je to medzinapravak ale trebalo by pozriet homokintaky ale tie by bolo pocut aj za jazdy

30.01.2011 18:53
555
avatar

Re: prevodovka

Ak to nie je locknute STi s DCCD aspon na 30%, tak skor tipujem rozleteny predny difak. Visco mi pride velmi slabe na buchanie. V kazdom pripade, ak je to iste z prevodovky, tak ju treba otvorit, ale najskor sa uisti, co to fakt nie je homokinetak, lebo to je drahe otvaranie.

30.01.2011 19:44

Re: prevodovka

homokinetak to nie je.mne to robi priamo v prevodovke aj ked mam kolesa rovno ale auto je na lade a chcem sa pohnut.vtedy mi nieco pobucha v preodovke ako keby sa hadala predna zo zadnou napravou.a stupla mi aj hladina oleja v prevodovke trochu.

30.01.2011 19:59
555
avatar

Re: prevodovka

Ak si do nej nic nenalial, tak jediny sposob, ako zvysit hladinu je vypustit medzinapavak, ale tam nie je vela oleja. Medzinapravak by mal zacat buchat, aj ked sa skusis pohnut pri zatiahnutej rucnej. Jemne, nie naplno :)

30.01.2011 22:05

Re: prevodovka

čaute všetcismile na mojom outbacku 2,5i 2004 manuál,sa mi vyskytol takýto problém: pri týchto studenších rozjazdoch (od+5 do-..) mám problém zaradiť prvý a druhý prevod. stupeň, ide to veľmi tuhosmile to bude olejom, neviem aký tam je (asi ešte od výroby auto má cca 46 000km, kúpené ojazdené) Po zohriatí (asi 5km) je to lepšie, avšak podraďovanie z 3 na 2, žiadna výhrasmile a nastáva ten hlavný problém, že to niekedy prejde ( škrtne) aj cez nejaký ten zúbok (nie vždy) ,že by synchrónsmile Budúci týžden som už dohodnutý na záručnú prehliadku (reklamoval som auto, ako problém z radením), poradte mi prosím na čo sa mám ešte pripraviť, aby som sa nenechal presvedčiť že je to v poriadku. Budem trvať minimálne na výmene oleja, len neviem či to vyrieši celý problémsmile za každú radu budem vďačný......a všetko dobré v novom rokusmile

05.01.2012 10:21

Re: prevodovka

to pukanie som uz pocul chlapik mal na impreze vadnu visco spojku praskalo to po zahriati vymena ho vysla na 600 eciek nova vysko a praca. nestastna vec ta viscosmile

05.01.2012 10:40

Re: prevodovka

ou<br> tak to je dost zle na to,ze to je "nove" auto...si si isty tym najazdom? 8 rocne auta a ma najazdene len 46k?sa mi to nejako nezda<br> inak ,toto mi znie ako poskodeny synchron ,ale...to by sa nemalo stavat pri malom najazde. to tvoje auto by malo byt ako nove ...<br> daj vediet co s tym bolo

05.01.2012 11:20

Re: prevodovka

Nájazd určite sedí,posledný záznam v serviske je máj 2011 pri 43tkm. Auto je kúpené z 1 ročnou zárukou a asistenčnýmy službami v celej Európe. Tieto služby ponúkajú len pri niektorých autách, takže nejaký ten podvod z kilometrami je určite vylúčený. Myslím, že aj ten 8 ročný olej urobí svoje...Tu auto z pretočenými kilometrami ani nekúpiš,lebo na rozdiel od SK sa to tu naozaj považuje za veľký podvod a je to aj trestné. Iná mentalita...V stredu uvidim a budem informovať.Uvidíme

05.01.2012 12:21

Re: prevodovka

Zdravím všetkých! Takže problém z prevodovkou asi vyriešený. V servise vymenil olej v prevodovke a že jazdiť, jazdiť, jazdiť....po 3000 km dať vedieť či je lepšie. Zatiaľ je to najlacnejšie riešenie a väčšinou sa problém vyrieši. Ak by nepomohlo, otvoria prevodovku, ale sám pri skúšobnej jazde vylučoval synchrónysmile Zatiaľ mám po ubehnutí asi 600 km možno trochu lepší pocit...radenie ide tuhšie, ale presnejšie. Vraj je to aj zimou, no sám povedal, že olej bol ešte pôvodný a čas sa na jeho kvalitu podpisuje tiež (7 rokov)smile Ešte taká "kontrolní otázečka" pri akých otáčkach radíte-podraďujete? viem že je to dosť divná otázka, ale trochu ma radenie toho servismanna zarážalo, keď to tam hádzal ešte pred 2 000otsmile moje srdce mi tu ruku pod nejakých tých 2 800 nechce pustiť, ten zvuk je tiež zdravšííííísmile

15.01.2012 20:45
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101