Diskusné fórum

prevodovka

Autor Správy

Re: prevodovka

Jasne, je to tak. Zle som to odpisal z faktury. V JRT som zistil, ze tam isiel ATF Dexron 3, zrejme Castrol.

03.05.2012 12:24

Re: prevodovka

Dnes sme boli pre Misovho Otasa a je to presne to iste. prevodovka ide tichsie, hladsie radi, no pomalsie reaguje.smile

03.05.2012 21:16

Re: prevodovka

Ja mam na fakture Transmax Z tak to je Castrol , asi ziadna slava, inak otazka : filter v prevodovke sa meni kazdu vymenu?

03.05.2012 21:41

Re: prevodovka

Boris : ja si nemyslim,ze rychlost radenia resp. reakcia na pedal a radenie rychlosti nie je priamo zavisle na olejovej naplni. viem si predstavit ine problemy,ktore zapricinuje zly olej(sklbanie , vibracie od HD menica, hluk, pomale "natlacenie" HD atd.) . ak sa ale bavime o pomalsom radeni,skor si myslim,ze to ma na starosti elektronika.

Miso: treba sa riadit manualom udrzby. ak tam nie pisana vymena filtra AT ,tak ho urcite netreba menit. ver tomu,ze keby tam bol menitelny filter,tak na to japonski sudruhovia uurcite nezabudnu smile

03.05.2012 21:49

Re: prevodovka

Brano, idem vylucovacou metodou. Olej v prevodovke som menil prvy krat. Len neviem, co by sa pocas prehliadky zmenilo v elektronike.

03.05.2012 21:56

Re: prevodovka

neviem kto ti robil udrzbu, co robil s autom... uz ked by sme mali ist vylucovacou metodou,mali by sme premyslat o udrzbe samotnej (nie len o vymene oleja) a teda je mozne,ze niekto mazal chybove hlasenia v ECU a mozno nieco resetoval smile ale mozno idem dost do detailov,neviem co/kto ti robil udrzbu.<br> ja len tvrdim,ze ak ti auto radi pomalsie (v radiacej sekvencii je vacsi cas) ,tak za to asi olej nemoze. ale samozrejme mozno sa mylim

03.05.2012 22:16

Re: prevodovka

Od kedy auto mam, okrem jednej vymeny oleja a filtrov, robili udrzbu v JRT. Zaujimave je vsak to, ze ten rozdiel v radeni sa objavil po velkej prehliadke po 185tis a to hned u dvoch identickych aut v rozpati jedneho tyzdna. Ja samozrejme netvrdim, ze to je vec oleja v prevodovke. Bola to len dedukcia, kedze sa menil olej aj v prevodovke. Auto ide od danej prehliadky o 100% lepsie, co sa tyka jazdneho komfortu, o tom niet pochyb. Jedine to pomalsie radenie ma trocha prekvapilo.

04.05.2012 09:29

Re: prevodovka

Ja len taky detail k tomu rozdielu radenia pred a po servise. Niekde som cital, s najvacsou pravdepodobnostou v manuali k autu, ze moze prist k zmene spravania sa prevodovky po servise. Dovod je, ze ta prevodovka ja takzvane "inteligentna" a mala by sa prisposobovat jazdnemu rezimu vodica. Preto, ak sa resetne riadiaca jednotka, tak sa vymazu predosle nastavenia a prevodovka sa "uci" odznovu. Takze je mozne, ze ta zmena je prave koli tomu.

04.05.2012 13:48

Re: prevodovka

Zistujem, ze cosi za tou inteligenciou prevodovky bude, bo vcera a dnes som jej trocha nalozil a ako keby dostala rozum. Ci pana jake mam mudre auto!smile

04.05.2012 15:45

Re: prevodovka

Zdravim pani. Mate niekto osobne skusenosti s vymenou oleja v difoch u H6? Jedna sa mi hlavne o mnozstvo. Manual pise 1,4 vpredu a 0.8 vzadu. Hybco ma tu ale trochu zmiatol tym objemom 1,2L Co by znamenalo ze 2 litre by mi cisto teoreticky mali aj stacit. (ak si dam pred vymenou za jeden smile na lepsie zvladnutie vole v rukach)

10.07.2013 11:02
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101