Diskusné fórum

nafta a zima?

Autor Správy

Re: nafta a zima?

Mas pravdu je tam malo miesta. Tak je dvojdielne. Jedna cast na prepazke pred spolujazdcom. Samozrejme z motorovej casti . a druha cast v strede za motorom, to je vyfuk. Inak max spokojnost. Uvidime ako dlho vydrzia zhavice. Benzinove kurenie mi ide uz 5 rokov bez problemu.smile

07.02.2012 13:33

Re: nafta a zima?

kolega rozprával zážitok z víkendu na východe,ráno teplota -21 , tri autá s OMW naftou (dáky arctic minus milion, či čo)- bez šance naštartovať, jedno auto s agip tech- bez problemov.

07.02.2012 20:00
H2B
avatar

Re: nafta a zima?

V Komárne sme 5-rokov a až teraz je tu "poriadna,,zima predtym sme žíli 9 rokov priamo v Tatrach tam boli -25,-30 bežne,lenže mal som doteraz stale len benzin.Nafťak mam od stredy,škoda že ešte nemam zimne gumy ,pridu až v pondelok aj plechače.Ešte som sa chcel spitat či sa neda dajako pomocť motoru aby sa skoršie zahrial,v tatrach som musel v zime prekriť chladič kartonom alebo niečim pod.lebo bez neho dole kopcom 20km do Popradu sa ručička na teplom. ani nepohla,či dakto neskušal prekriť aspoň polku chladiča či to nepomože a či to nemože dajako škodiť dieslaku.smile

07.02.2012 21:18

Re: nafta a zima?

Dekel na chladic je zakladna priprava na zimu na akomkolvek aute.(osobak na kludne pouzivanie, manaci a nakladaci ma neukamenujte) Treba len nechat nejaky otvor na venlilator. Davam tak 25cm v priemer. Ked si v zapche nech sa nevyvari voda, ze ano. Existuju speci udelatka za vela bubakov, osobne to uz vela rokov riesim kartonom a velmi to pomaha. Mas to spravene za par minut a na jar vyplestis.

08.02.2012 00:45

Re: nafta a zima?

Ahojte naftacismile Aku naftu a kde tankujete? Nielen teraz v zime, ked je to celkom zaujimave, ale aj v lete. Ake mate skusenosti s tankovanim na jednotlivych benzinkach?

08.02.2012 20:08
H2B
avatar

Re: nafta a zima?

A kade mam ten karton napchať vydel si noveho Forestra bojim sa ,že na ňom polamem predne plasty!!!A keby sa to dako podarilo ktorý ventilator nechat volny ked su tam dva?smilesmile

08.02.2012 20:29

Re: nafta a zima?

Neviem ako fester, tiez mam dva ventilatory a tusim bezia naraz, takze som to dal na ten vatsi. Diera je trocha excentricky, odruky vyrezana nozikom. Najlepsie sa to dava zospodu, ked das dole kryt motora, 4 srobky na jame. Na legu som nacvicil gynekologicky hmat cez tie plasty masky, su tam take nacvakavacky a ide to pekne vysunut. Este drobnost, ked davam zhora, tak mam tie kartony 2, mensie a prekryvaju sa :), lepsie to tam vlezie aj sa manipuluje.

08.02.2012 22:58

Re: nafta a zima?

Tu je dobry clanok na tuto temu : Mozno stuhla nafta

Najvacsi problem je ako som tu uz raz pisal - teplota vylucovania parafinu, ktora je okolo minus osem az minus dvanast stupnov. Ta diesel parafinizuje, hoci splni normu. A preto treba davat aditiva.smile

09.02.2012 10:31
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101