Diskusné fórum

Forester - Zadné tlmiče

Autor Správy

Re: Zadné tlmiče

auto je vyssie asi o 3 cm, jazdi sa s tym v pohode, je to take troska tuhsie ale v pohode mne sa to paci, keby tie pruziny bola blbost tak by ich ironman neponukal, vsetci ma od toho odhovarali ale podla mna osobne je to lepsie ako nejake podlozky medzi tlmic a karoseriu ale je to len moj osobny nazor, mam aj fotky len mam stale malo casu, ale uz ich dam

20.10.2012 13:47

Re: Zadné tlmiče

Moj forestrik dostane nove pruziny a tlmice vo stvrtok, zatial iba do zadu. Material rovnaky ako daval Lesnik. Tak som zvedavy na vysledok.

22.10.2012 09:55

Re: Zadné tlmiče

fotky o výmene pružín a tlmičov sú v galérii: lift forester 2003smilesmilesmilesmile

10.11.2012 10:12

Re: Zadné tlmiče

caute, som uplny zaciatocnik co sa tyka znacky subaru, pred dvomi dnami som sa v podstate uplnou nahodou dostal k subaru forester 2,0i r.v.1998. vcelku fajn vozidlo az na tu spotrebu. potrebujem poradit ohladom zadnej napravy, nieco som sa tu uz docital ale zatial tomu prilis nerozumiem smile auto mam vzadu uplne padnute, sedi az na dorazoch...ake su mozne riesenia? pozeral som KYB nove pruziny 50€ za kus a KYB nove zadne tlmice 160€ za kus. uprimne, nie som ziadny nadsenec do forestrov (aj ked sa mi zacina to auto pacit :) ), nemam ani chut davat do toho auta 600€ len za tlmice...tie nove struny by boli este celkom financne znesitelne ale vobec netusim ci to tej svetlej vyske pomoze. Prosim dajte nejake rady ako sa to da nejak efektivne a co najlacnejsie vyriesit. mam to len ako docasne vozidlo kym nebude moje zase v pohode, tak chapte ze nechcem do toho vrazat stovky alebo tisice eur. chcel som sa ist pytat aj origo do subaru ale rozmyslam ze asi ani nejdem ked tu vidim tie cenovky ze 600€ za 1 tlmic ?!?!?!

Mam s autom aj kopec dalsich problemov...len zatial sa tu neorientujem tak neviem kam to napisat. :)

16.12.2012 19:44

Re: Zadné tlmiče

Ano originál tlmič stojí 600€ kus, ale to nie sú klasické tlmiče ale samonivelačné, jeden ujo niekde okolo Popradu či kde robí repas samonivelákov, ale myslím že na Forester to nevedel, ale za opýtanie nič nedáš, možno sa na tom niečo zmenilo. To čo si našiel sú klasické tlmiče, a treba, nový tlmič + pružina a nové horné uloženie čo na obe strany vychádza menej ako jeden samonivelák, malo by tu byť o tom popísané. Teraz je trochu neskoro lamentovať, vždy pri kúpe akéhokolvek auta si treba zistiť na čo sa pred kúpou zamerať, predídeš tým mnohým nečakaným problémom Tlmiče si objednaj z www.autodily-online.cz mne to tam vypočítalo pre dva zadné tlmiče + pružiny (cena za horné uloženie na otázku) cca 210€ a to máš aj s dopravou na dobierku na SK s tým horným uložením by si sa mal zmestiť do 260-280€

Na SK sú podvodníci, ktorý nevedia kolko vypýtať od dobroty, ja som zohnal cenu za zadný tlmič najmenšiu nejakých 86€/ks (na toto už by som nedostal zlavu), bežne 100-120€/ks a z CZ ma oba na dobierku budú stáť nejakých 115€

EDIT: tak že firma je z Prešova a podla inzerátu vie repasovať aj samoniveláky na Subaru , ale cena 400€/pár http://www.inzercia.sk/inzerat-AZA7409-oprava-nivomat-tlmicov-na-znacky-kia-volvo-volkswagen/

16.12.2012 21:03

Re: Zadné tlmiče

dakujem za rady. co to presne znamena tie samonivelacne? alebo teda skor otazka, ako to funguje a podla coho zistim ci ich na aute mam alebo nie? a cim konkretne je sposobene ze to auto takto klesne uplne az na dorazy? ked vymenim len samotne pruziny tak sa to zdvihne? ved samotny tlmic nedrzi auto vo vyske, o to sa stara pruzina, nie? (teda aspon v "normalnom" aute :D ) inak ta ceska stranka vyzera zaujimavo co sa tyka cien. to moje auto bude potrebovat vymenit aj loziska a zrepasovat riadenie a ak maju ozaj schopne diely tak by mi to podla tych cien mohlo usetrit nejaku stovecku. ja som zatial pozeral diely cez kamarata ktory objednava v ELITe a tam som bol zhrozeny kolko to stoji.

16.12.2012 22:17

Re: Zadné tlmiče

Samonivelačný tlmič je iný ako klasický, pri správnej funkcii by mal držať jednakú svetlú výšku či je auto prázdne alebo zaťažené na dovolené maximum, preto taká cena

Elit, Autokelly, Autoprima, Orakor... Ked budeš žundrať dajú ti zlavu 10% , ale stále to vysoko preplatíš, aj ked to kúpiš cez kamoša ktorému dajú 30%, stále to bude drahé.

Ja osobne si radšej kúpim z CZ bez zlavy

16.12.2012 22:32

Re: Zadné tlmiče

ahaa, cize ak mam auto polozene na zemi tak to znamena ze tie samonivelaky su total v prdeli a nedrzia svetlu vysku uz vobec. co znamena ze vymenou pruzin nevyriesim nic. co znamena ze sa pohrabem na tej ceskej stranke a kupim si odtial nove struny a tlmice bez tej samonivelacie.

a ak by som chcel riesit aj predne odpruzenie, je tam nieco specialne na co dat pozor? tam asi nie je ziadny takyto samovyrovnavaci system, ci?

16.12.2012 22:54

Re: Zadné tlmiče

Ivanko,tusim poznam tu firmusmileNo nechajme taksmileSamonivelaky nevie nikto zrepasovat...teda tak,aby aj fungovalismile Karishko,na ceskom subaruclub.cz je toho popisane o tlmicoch viac nez dost.Vsetko sa tam dozvies.Predne su obyc. A ked chces mat pokoj,daj si obyc aj dozadu+tvrde pruziny.Mam ich tam uz fest dlho na dvoch forestroch a no problem.

18.12.2012 22:34

Re: Zadné tlmiče

Ja som spravil to iste na Outbacku a super. Ak si dobre pamatam, komplet 4 tlmice a zadne pruziny Rallitek boli dokopy za 650e.

19.12.2012 10:13
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101