Diskusné fórum

CVT prevodovka, vymena oleja?

Autor Správy

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Áno. Subaru je v niektorých veciach zadubené. Ak ti ten olej v PO naozaj vymenili, tak to musí byť zaznamenané v aute, a v PP si to museli všimnúť. Buď to tam nebolo zaznamenané, alebo naozaj ťahajú peniaze stoj čo stoj. Mal si sa ich spýtať, či všetko robia tak dôsledne, ako je to napísané v manuáloch.

23.11.2019 21:19

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Reakcia na príspevok od používateľa jardo:

23.11.2019 10:12

Ahojte priatelia Subaru, mám Forestra 2018 a moja skúsenosť s výmenou oleja v CVT prevodovke je trochu rozpačitá .... v servise v PO kde servisujem autíčko od zakúpenia mi menili olej v prevodovke po 45 tis. km a podľa fa bola výmena 8,5 l. Ďalší servis teda po 60 tis km som absolvoval v PP nakoľko servis PO bol v tom čase zavretý a prehliadku som už nutne potreboval a na moje počudovanie keď som prišiel po auto a pozrel som na Fa uvidel som opäť výmenu oleja v prevodovke no už 12 l !!! Na moju otázku a poznámku, že olej som mal menený po 45 tis. na čo som ich upozornil pri telefonickej objednávke servisu mi pracovník odpovedal, že oni majú výmenu oleja v CVT prevodovke po 60 tis. a že oni v systéme údržby nevidia čo bolo s mojím autom robené. V dnešnej dobe počítačov, kde sa systémy prepájajú a u autorizovaného servisu SUBARU je pre mňa nepochopiteľné, že jednotlivé pracoviská nemajú jednotný plán údržby a nemajú vedomosť o ich aute teda o aute Subaru !!! Autíčku to síce nepoškodilo no mne to vyhnalo cca 250 € z peňaženky ...smilesmile S pozdravom JARDO

Elektronicku servisnu knizku u Subaru nehladaj.. Smutne ale je to tak. A co sa tyka CVT.. 12L je cela napln a pri normalnej vymene vedia vypustit cca polovicu teda 6-7L. Ak teda servis v PP prevodovku nerozobral alebo ti nerobili preplach tak ta oklamali. A ano jeden servis ti povie kazdych 45k a dalsi kazdych 60k.. zial je to tak a treba si to ustrazit.

25.11.2019 09:09
Posledné príspevky
Re: štrkot (asi) reťaze po naštartovaní za studena 08.12.2019  tibil
Re: Legacy - zámok prednej kapoty 04.12.2019  fluider
Re: Legacy - zámok prednej kapoty 02.12.2019  Palika
Thule korozia 02.12.2019  emco

Posledné články

• História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

• História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

Autor: miloxko