Diskusné fórum

Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Autor Správy

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

kde sa daju na slovensku dat hlavy valcov na portovanie a lestenie, pripadne instalaciu oversize ventilov???

co to moze stat??

17.10.2012 14:40
555
avatar

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

So sedlami z Berylia cca 1200€

17.10.2012 14:43

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

hahahaha no pekne, to je fuckt dost

STi hlavy ej207 V6 komplet s vackami = 530 evro

Cena prace 400 evro max za 4 valec (aj to silno pochybujem ze praca nakych novodobych slovienov sa bude blizit ku kvalite co si dali japonci v bielych plastoch s sti-ckom). tomei/crower/supertech sedla max 15evro/kus. Za 1200evro mi k tym hotovym hlavam prihodia este 6g koksu abo co smile

17.10.2012 15:02

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

dam 300 smile

chalan z budmeric mi hovoril ze za 300 to robi naky jeho znamy ale som stratil cislo bleeeee

nevadi, hladame dalej smile

17.10.2012 15:14
555
avatar

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Ak si sa nechytil na slovo Berylium, tak pre zaujimavost, nerobi to clovek, ale stroj, ktory si najskor odmeria kazdu vetvu sania a potom si to prepocita a opracuje tak, ze kanale maju zhodny priemer a dlzku. Ak k tomu das aj blok, tak mas na konci identicke objemy kazdeho valca a sedla su z materialu, ktory sa zakazal v F1. Ale v podstate toto iste za 4,50 urobi Honza s Dremelkou podla oka, pripadne este lepsie smile .

Viac na mieste je otazka ci pri cenach pouzitych hlav je zaujimave ozivovat rozpadnutu, alebo ci je tato uprava potrebna? Vacsie ventily atd. sa davaju pri sutaznom nasadeni, ked mas vycerpane bezne moznosti a bavime sa o +5 +10PS bez ohladu na naklady, alebo aby to prezilo sutaz.

17.10.2012 15:31

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Chapem ze vsetko velke je po case male, zopar napadov ked neviete co s dukatmy http://www.cosworthusa.com/store/pc/viewPrd.asp?idcategory=7&idproduct=720

17.10.2012 20:28

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Zase verim tomu ze pokial su tam pouzite vzacne kovy a robi to stroj ktory stal 32498549412evro uplne presne na tisicinu milimetra tak to za tych 1200 evro moze stat, uznavam.

ALE presne ako si povedal ze liat tolko lóve do rozpadnutych hlav je nonsense. Verim tomu ze by to cavo vedel spravit rucne ked nic ine nerobi len hlavy motoru, ono to zase az take komplikovane nie je odbrusit trochu hliniku. Vid zubari alebo sochari, ide len o remeselnu zrucnost. Mozno by to nebolo na tisicinu milimetra rovnake, ale to nie je ani z vyroby.

S tymi ventilmi to nieje az taky problem sak ked brusia dosadacie plochy tak to trosku presvihnu a je to ne >D Pri tych ventiloch mi islo o zvysenie cfm flow tzch hlav pri vysokych otackach skor ako priamo o naky vykon.

HLAVNE sa chcem vyhnut tomu ze ma osklbu naky SK oebavaci, sak nakoniec velmi dobre vieme ze v BA su veci drahsie pomaly ako vo viedni prave kvoli tomu ze je tu najviac oebavacov to po prve a po druhe tupi ludia platia jak keby nemali na vyber.

NEMOZE to stat tolko isto ako vo vyspelych krajinach kde je labour cost 10 krat vyssia ako tu...cisty slovensky oeb.

BEZNE to robili v australii borci za 1200-2400 evro a to tam mechanici beru 60-100evro na hodinu !!!!

totok vid> Port and polish Aussie style

"G'day Nat,thanks for watching,for a street job it'd be around 1500,that's including the head fully serviced as well,for an off it's tits job I charge around the 3000 mark,that's the top notch 500+HP job,there's about 50/60 hrs in porting,not a good way to become rich,but I've never met a rich Engine Builder in Oz anyway lol"

18.10.2012 09:21

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

No a toten cosworth za 5000evro...to je uplne inde. V tom je tolko inych servisnych a novych upgradovanych veci nasekanych ze cena toho cossworth portnpolish jobu samotneho aj tak vyde rovnako alebo lacnejsie ako 1200evro. A to sa bavime o firme cossworth ne firme jakeho fera co si kupil stroj za 32498549412evro.

Takze sme zase presne pri tom ze 1200 evro za portnpolish je cisty ojeb.

Shalom smile

18.10.2012 09:28
555
avatar

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Ak sa tomu chces vyhnut, zacni tym, ze zvazis, co chces. Zarovnanie hlavy je vec okolo 120€, zabrusenie sediel a honovanie hlavy k tomu je tak 300, no sedla sa robia, ked su poskodene a honovanie ma zmysel na zavody a stale to po nich rozoberat a cistit, pretoze, ked sa na to nalepi sajrajt, tak je po extra vykone. Prerabat GT/WRX hlavy na ine prametre prietoku a kupovat tam vacky, ktore to vyuziju, ked existuju STi je ako najst si na letisku pred odchodom na dovolenku do Thajska priatelku a zobrat ju so sebou. Uzasna, ale zbytocne drahsia zabava smile Preto suhlasim, ze dat za tu velku upravu tak horibilne prachy je blbost a robia to iba jazdci ako napr Beres. Pointa je, ze co do opracovania tam potrebujes kupit 16ks Inconel ventilov po 32usd a vacky za 1200usd a mas hlavy, ake stoja s peknym logom dvojnasobok. Tuto Marek nerozoberal objavy na internete, ale vymenil par podstatnych veci a veselo si jazdi aj bez takych zasadnych vedeckych uprav, presne v duchu slavneho vyroku: Je vedecky dokázané, že čmeliakova hmotnosť ku ploche jeho krídel je taká veľká, že čmeliak lietať nemôže. Čmeliak však o tom nevie a preto si lieta veselo ďalej...

18.10.2012 10:25

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

"Zarovnanie hlavy je vec okolo 120€, zabrusenie sediel a honovanie hlavy k tomu je tak 300..." >>>> toto je ale to co ma dokaze k smrti rozculit, lebo vid orientacny cennik>>>>>

tlaková zkouška hlavy 100-300 Kč

tlak. zkouška, přerovnání, zafrézování sedel, přebroušení ventilů, dle typu hlavy (čtyřválec) 800 – 1500 Kč

výměna vodítek vč. nového vodítka 125 Kč/ks

za příjem neumyté hlavy si účtujeme příplatek 300 Kč

toto su normalne stredoeuropske ceny: Oprava hlav valcov - Autopejsek.cz

Opravuju hlavy valcov nakych 20rokov a asi vedia ze oco ide.

Kazdopadne to ale vyzera tak ze treba normalne kupit cely ej207 v5/6 jak si hovoril na zaciatku... Fakt asi nema vyznam velmi riesit tej ej205.

Skoro nic ma nedokaze rozculit jak ked ma xe niekto spravit o peniaze ~ fu smile

18.10.2012 11:00
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101