Diskusné fórum

Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Autor Správy

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

LMFAO na Thajsko s novou frajerkou z letiska smile

Marek chce silneho kombika a moc nad tym asi nerozmysla, len tam rovno dava klasicke osvecene veci... Ja sa v tom rypem skor kvoli tomu aby som vedel jak to tam cele vyzera a funguje.

Rovnako ma zaujima celkova situacia v autoservisnom priemysle na slovensku a zistujem cim dalej tym viac ze sa mi to docela lubi, hlavne ked su ludia ochotni platit 120evro za prerovnanie hlavy co na tom stroji trva asi 20 sekund. To iste s dyno meranim vykonu, DVA KRAT DRAHSIE JE TO V BA AKO V SYDNEY!!!!!

Treba si otvorit autoservis smile

18.10.2012 11:14

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Prerovnanie hlavy síce vela času nezabere, ale upnutie už áno, nie je každá hlava taká že vrch aj spodok je vodorovný. No a stroj na ktorom to chceš robiť tiež nie je zadarmo a ver že servisman ktorý si niečo také kúpi netúži aby sa mu ojazdený stroj splácal 10 rokov. Myslím že v bežnom servise sa často nestretajú s prerovnávaním hlavy, ked už tak je skôr prasknutá a k tomu už treba TIG AC-DC , zvárača ktorý vie s hliníkom a to sa oplatí len málokomu. Firmy ktoré také stroje často majú sú velmi neochotné robiť niečo z vonku. U nás v páci máme tiež zakázané fušovať, pritom kopec ludí by si kludne dalo niečo vyrobiť ale ani to sa nedá, tak niekedy radšej hompálame nohami a tvárime sa že robíme, aj keby sme pri normálnom tempe vedeli urobiť roboty 2x viac, hlavne že nám na konci roku vyčítajú že nerobíme nadčas...

18.10.2012 11:49
555
avatar

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

V Sydney zije pocet obyvatelov bliziaci sa celkovemu poctu v SR a maju inu zivotnu uroven a urcite nemaju 70% dane z kazdeho eura, co zarobis /ak pocitas vsetky dane, ktore od hrubej mzdy po pouzitie kupeneho tovaru ci sluzby zaplatis/. Ved si kup dyno za 140 000€ a zariad autoservis. Mne to v kalkulacii nevychadzalo splatitelne pocas jej zivotnosti smile

18.10.2012 12:18

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Viem si predstavit, ze upnutie hlavy moze byt komplikovanejsie ako samotne zrovnanie. Rovnako rozumiem, ze stroje tiez nieco stoja aj ked tie sa odpisu podla hodnoty za x rokov tj su v podstate "zadarmo".

Hlavny faktor pri autoservise je z pohladu majitela naklad na mzdy, energie a priestory. Vsetky tieto naklady su na slovensku minimalne 5x nizsie ako vo vyspelych krajinach, preto nechapem, preco su niektore servisne ukony rovnako drahe ako vo vyspelych krajinach. Teda, ja to samozrejme chapem, preto som sa tu trochu rozculil a konstatoval ze treba si otvorit autoservis smile

Fusovat by sa v praci nemalo, ale zase kto urcuje co je fusovanie smile Stretol som sa uz aj s tym, ze mi tiekla pumpa na servo riadenia a v autoservise mi povedali ze oni nie su fuseri a ze nebudu opravovat tu tecucu pumpu ale tam daju rovno novu. Tak som pumpu rozobral sam, dal som tam nove tesnenia a fici paradne dodnes.

18.10.2012 12:21

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Australia ma progresivnu dan zo zisku v hodnotach 19 az 45 percent - toto po prve. Stat urcuje minimalnu mzdu na kazdu uroven kazdeho jedneho povolania, nielen univerzalnu min mzdu ako na SK. Rovnako je odvodove zatazenie, cena energii, cena priestorov a celkovo naklady na vsetko su neporovnatelne vyssie.

Slovenski podnikatenia su proste strasne nenazrani, nahadzuju nehorazne marze, ktore nie su reflektovane v kvalite prace ani v pristupe ku klientom.

Kupovat dyno samotne je total nonsense a samozrejme sa v strednej europe nikdy nezaplati. Tieto treba kupit po rozbehu/zabehu servisu, po odpise ostatnych strojov, kedy je cashflow dostatocne silny a hlavne dyno nie je primarny zdroj primu, ale sluzi len ako imidzovy doplnok k ostatnym sluzbam...

18.10.2012 12:34

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

jeeejdanenky, to je recí smilesmile

foresterwrx: "Rovnako rozumiem, ze stroje tiez nieco stoja aj ked tie sa odpisu podla hodnoty za x rokov tj su v podstate "zadarmo"."

no ak s tym "v podstate zadarmo" si to nemyslel ako zart, tak ten zvysok je uz potom pre mna pochopitelny smilesmilesmile

je mi jasne, ze si v zivote nepodnikal a trochu sa ti pletu pojmy a realita ... ale zase na pobavenie je to celkom fajn citanie, ako ta rozculuje nieco, comu nie celkom presne rozumies smile

kazdopadne odporucam vybavit si zivnost alebo zalozit srocku a potom len zistis, ako svine slovenske podnikatelske ryzuju lebo su nenazrane smilesmilesmilesmile (to ma mimochodom pobavilo najviac)

sorry za off topic prispevok, ale nedalo mi nereagovat na tie kecy ... mimochodom to pisem z pocitaca, za ktory som sice vysolil 2300€ ale kedze ho odpisujem, tak ho mam v "podstate zadarmo" ... uz len rozmyslam kde za tie prachy pojdem na dovolenku vela zdaru smile

18.10.2012 13:53

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

Grafikoš a fotografikoš z Popradu hahahah debilko smile

Predpokladam ze tvoje podnikanie spociva v tom ze si si kupil drahy laptop a na fotosope robis plagatiky. Je mi jasne ze grafika ti asi velmi nesype bo ta skapala uz pred 5 rokmi.

Tiez ma nezaujima jake sa daju urobit lowe v podnikani na vychodze lebo viem ze ziadne smile

Co sa tyka mojho podnikania tak nielen ze firmu mam, ale takiez robim v riaditela dalsej firmy s 30 zamestnancami. Takze trosku asi inde ako ty kamo, smerom hore samozrejme.

Neviem co ti neni jasne na nazve tejto casti fora tj "Vseobecny pokec". Vedel by som tu najst urcite aj vacsie scestnosti ale urcite ta ukludni ze cele toto vlakno je skor na pobavenie ~

18.10.2012 15:32

Re: Port&Polish hlavy valcov na SK!?!?

drahy foresterWRX<br> tu na fore ocakavam , ze sa v ramci konverzacie drzime v limite slusnosti. musim povedat, ze si prvy, kto tento limit prekrocil.<br> nebudem sa vyjadrovat k tomu, ze tvoja reakcia sa skor podoba na reakciu urazeneho adolescenta ,ako na riaditela firmy...<br> nebudem sa ani vyjadrovat k tomu, akymi neskutocnymi novinkami s ekonomie nas tu oblazujes. kludne si tu pis co chces, mne je de facto jedno, ci podla tvojej kalkulacie je cena energii v SK 5xmensia ,ako v inom "vyspelom svete" . kludne si mozes vypisovat co len chces - dokonca aj recenzie na noveho harryho pottera . ale upozornujem ta, napises dalsi takyto prispevok a OSOBNE ta vymazem .<br> snad sme sa pochopili.<br> Brano

18.10.2012 16:17

Re: Port&amp;Polish hlavy valcov na SK!?!?

hmm ... beriem tieto tvoje urazky na moju adresu nastastie s rezervou ... ale asi si si pomylil diskusne forum ... na osobne invektivy pod anonymnou prezyvkou v ramci zvysovania si svojho zjavne maleho ega su na nete ine weby, nie tento, takze som zvedavy, ako dlho tu vydrzis smilesmilesmile

18.10.2012 16:26

Re: Port&amp;Polish hlavy valcov na SK!?!?

foresterWRX ty si teda pekne mimo, podnikať na SK úspešne bez toho aby si oj***val štát sa ani takmer nedá...

Asi takto ti to vysvetlím, kludne si zaloš servis, kúp si rovinnú brúsku , za jazdenku dáš 3000€ a môžeš prerovnávať hlavy zákazníkom ktorý budú mať problém, ked už sa teda pustíš do repasu hláv, tak ti bude treba aj ten TIG AC/DC , ten by som asi jazdený nekupoval, nový cca 3-4000€ , vyrátaj mi teda kolko hláv musí človek opraviť aby sa mu toto vrátilo, ked si kúpiš aj náradie pre pneuservis , môžeš rovnať elektrony, vyvárať odzobané hrany. Chod si prenajať technický plyn, len za nájom flaše pýtajú 100€ ročne, čistý Ar stojí dalších 100€...

Ja ti to poviem úprimne, každý čo opravuje autá si kúpi jeden či dva zdviháky po 2000€ + diagnostiku za 3000-4000€ a radšej bude riešiť repas náprav, deravé výfuky, výmeny oleja či elektrické závady, ako by mal investovať do takého "náradia" kde by sa mu mala investicia vracať 10 rokov, kúpi iba to čo využije denne

Kolké tisíce €€€ a to ešte nemáš priestor, postavíš si vlastný ? Fakt založ si servis a uvidíš ako ti to pôjde

18.10.2012 16:49
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101