Diskusné fórum

Forester ´11 výmena audia

Autor Správy

Re: Forester ´11 výmena audia

V mojom Foresterovi budem meniť audio, nebudú to až také veľké úpravy auta (zatiaľ), ale zistil som, že káblovanie asi nie je také jednoduché. V stredovom tuneli je pripojenie USB a AUX, no do rádia ide pravdepodobne 6PIN konektor, len neviem, či je v ňom aj AUX, alebo len USB. Ďalej na sériovo montovanú cúvaciu kameru je potrebná opäť redukcia na pripojenie k novému rádiu? Originál SUB pod sedačkou je aktívny s vlastným zosilňovačom, alebo je niekde zosilňovač umiestnený? Ak má niekto skúsenosti s takýmito úpravami, budem rád, ak poradí.

07.11.2012 10:37

Re: Forester ´11 výmena audia

Ja Ti asi nepomôžem, ale uvažujem o výmene svojho rádia bez cúvacej kamery za nejaký exemplár s možnosťou pripojenia kamery. Ak tomu ale rozumiem, Ty už rádio s kamerou máš, len ideš meniť samotné rádio. Tak Ti budem vďačný keď nás budeš informovať ako si dopadol.

07.11.2012 14:33

Re: Forester ´11 výmena audia

To je priliš veľa otazok... najskor by bolo dobre vedieť čo tam chceš dať namiesto original radia. Čo sa týka subwooferu tak ak je aktiv bude mať zosik v sebe...Japonci to nezvyknu deliť ako napr VAG. Zvlašť zosil by si mal až pri komplet aktívnom systeme.POdla mnňa ten ten origo AUX a USB s novým radiom nerozchodiš,kameru možno ano.

07.11.2012 23:10

Re: Forester ´11 výmena audia

Rádio bude 2DIN Audiovox VME-9325 BTA. Predpokladám, že v originál kabeláži je aj kamera vyvedená len do zbernice, zaujímalo by ma, či je nejaká redukcia k tomu (zatiaľ sa mi ju nepodarilo objaviť). Pýtam sa, lebo sa mi nechce viackrát rozoberať vnútro. Repro budem dávať Magnat.

08.11.2012 09:39

Re: Forester ´11 výmena audia

kamera nebude v zbernici ale signal zo spiatočky asi ano.Napr na Toyote avensis je to tak ze radio si aktivuje kameru po zadani spiatočky a ked vymeniš radio tak kameru proste nezapneš ani keby si ju aktivoval z cuvaciaho svetla lebo kamera beží na ine volty ako žiarovkasmile Podľa výberu usudzujem ze všetko bude z audio.sk. ak ti možem poradiť daj tam selection radu ak to ma bzť lacnejšie tak zadšej niečo ine.Sub pravdepodobne nebude problem ak budeš vedieť ktore piny na zasuvke su vystup na sub... len pozor na to či je to Hi alebo Low vstup. Trocha som sa obzeral po nete a usb vstup do radia by mala byt taka štvorcova zasuvka

http://img840.imageshack.us/img840/5148/2011imprezahuusbharness.jpg tu maš popis zasuvky so vstupmi a vystupmi.

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/question-about-buying-aftermarket-headunit-116234/

na hlavný zväzok radia si kup redukciu zo subaru 20pin na iso.

10.11.2012 22:58

Re: Forester ´11 výmena audia

http://www.subaruforester.org/vbulletin/1101341-post1.html tu je popis ako funguje a je zapojena kamera...je to tak ako na toyote... k tomu vsetkemu je signal kompozitný cize pre aftermarket radio nepoouzitelný. Skoda ze nie si z KE...vedeli by sme sa na to lepšie pozrieť

10.11.2012 23:34

Re: Forester ´11 výmena audia

Ďakujem za tipy, potvrdilo sa mi, že do tohto sa úplne sám púšťať nebudem, a už mám profíkov, čo sa na to idú "pozrieť" smile . Japonskí súdruhovia sa k tomu postavili zodpovedne, aby skomplikovali výmenu originál audia smile Repro sú Selection, nižšie som ísť nechcel. Som zvedavý, koľko úprav budeme musieť urobiť, zdokumentujem a dám vedieť.

13.11.2012 11:34

Re: Forester ´11 výmena audia

Hlásim sa so správami... chvíľu trvala príprava, ale výmena je za nami. Veľmi milo som prekvapený zvukom, teda po sadnutí do auta som bol presvedčený, že EQ je kadejako nastavený, len aby to dobre hralo, a ono to bolo všetko na nule. K rádiu musím len doobjednať rámik, originál boli dodané dve, ale ani jedna nesadla. Inak osadené ako má byť. Páni sa vyhrali so zapojením, zapojili aj originál kameru (stačila malá úprava v kábloch), dokázali zapojiť aj originál USB konektor v tuneli, takže môžem elegantne zapojiť kľúč, a nezavadzia, v prípade potreby mám k dispozícii aj USB na prednom paneli rádia. Subwoofer bolo potrebné zapojiť tiež nanovo, teraz je možné sub ovládať ako samostatný kanál z rádia. Chýba ešte vytlmenie priestoru vo dverách, ale aj napriek tomu to konečne začalo hrať. A teraz mám na predaj jedno origo rádio smile

04.12.2012 21:05

Re: Forester ´11 výmena audia

Tak nech ti to slúži. A potvrdilo sa aj to že nemusí to byť vždy velká investícia aby sa zvuk zmenil rádovo o pár tried k lepšiemu.Keď budem robiť svoju Imprezu určite tu pripudne nový príspevok smile

05.12.2012 11:44

Re: Forester ´11 výmena audia

Reakcia na príspevok od používateľa Hroch:

04.12.2012 21:05

Hlásim sa so správami... chvíľu trvala príprava, ale výmena je za nami. Veľmi milo som prekvapený zvukom, teda po sadnutí do auta som bol presvedčený, že EQ je kadejako nastavený, len aby to dobre hralo, a ono to bolo všetko na nule. K rádiu musím len doobjednať rámik, originál boli dodané dve, ale ani jedna nesadla. Inak osadené ako má byť. Páni sa vyhrali so zapojením, zapojili aj originál kameru (stačila malá úprava v kábloch), dokázali zapojiť aj originál USB konektor v tuneli, takže môžem elegantne zapojiť kľúč, a nezavadzia, v prípade potreby mám k dispozícii aj USB na prednom paneli rádia. Subwoofer bolo potrebné zapojiť tiež nanovo, teraz je možné sub ovládať ako samostatný kanál z rádia. Chýba ešte vytlmenie priestoru vo dverách, ale aj napriek tomu to konečne začalo hrať. A teraz mám na predaj jedno origo rádio smile

Uvažujem o niečom podobnom, hlavne kôli cúvacej kamere ktorú nemám. Ak tomu dobre rozumiem, Ty si už rádio s kamerou mal, len si vymenil komponenty (rádio, repro...). Rámiky k tomu asi boli na Toyotu a tuším Ford, tak je ok že nesadli. Kde ten rámik budeš objednávať? A nevie niekto ako je to s dodatočnou inštaláciou kamery? Ešte 2 roky mám auto v záruke, nie je to "nepovolený zásah do elektroinštalácie"?

05.12.2012 17:07
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101