Diskusné fórum

Prvé otázky okolo Imprezy

Autor Správy

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

mne sa priemerna spotreba toci okolo 12+. A ked budes sa chciet troska previest tak to bude aj viac. Ta spotreba sa ti oproti oplu znasobi 2x. kedze jazdim aj outback D tak viem ze ta spotreba u STI je pri rovnakej ceste 2 nasobna. Do prace a domov to mam denne 120km .tak to mam uz zistene presne. Urcite sa da jazdit aj setrnejsie ale to uz netreba kopovat take auto a jazdit na spotrebu

18.10.2013 12:24

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

BrianB ked že to auto chceš (asi) denne využívať, tak Sti asi nie je ideálne auto, to nie je len o spotrebe, ale aj údržbe, určite ti tu niekto povie ako často je vhodné meniť olej, kolko stoja trebárs veci na brzdovú sústavu a tak... Cena servisu sa jednoducho odvíja od toho na aký účel to auto bolo stvorené a Sti je v podstate "seriové" závodné auto

Alternatíva by mohlo byť Legacy s 3.0i + 5AT, prípadne 3.0i SpecB, kde je 6MT, tých 180kW s tým cvičí vcelku dobre, poskytuje viac miesta a viac komfortu a spotreba na dlhé trate s prehladom do 10l, kombinovaná aj s mestom 11l, mesto tak 13l

18.10.2013 16:06

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

A práve preto, že je to sériové auto, nie nejaký výhradne špeciál znamená, že je určené bežnému zákazníkovi ( pokiaľ ho silne chce).. o spotrebe a o tom či auto patrí do mesta by sa dalo dlho hovoriť. Kolko máme v mestách 4-5-6 litrových monstier .. Cayenne, Phanteon ktorý so svojimi 5 litrami má iba 250kw +- .. velké offroady, americké hebedá, suv, sportiaky.. to vsetko sa dá vidiet v mestách a jazdia si. Ked som kupoval prvé auto v zivote.. odhováralo ma vela ludí.. zvacsa skodovkárov .. to su takí starí znami slovaci s este slovenskejsími názormi ... auto bere auto zere.. to su investície, netreba ti auto.. kupil som, vsetci hovorili šrot za 1000, vydrzalo 2 roky.. naucil som sa o motoroch o autach, musel som platit aj na udrzbu, tankovanie atd atd.. a nelutujem. Clovek sa chce posunut dalej... to ci budu brzdy stat 400 alebo 600 .. neminiem ich za 2 mesiace predsa.. a ta spotreba, ja snou rátam ale argument ze sti nie je do mesta.. :) auto je dobre tam kde ho chce majitel. A to ze ma niekto sti neznamená nutne ze musí sním pretekat a závodit.. potom tá udrzba naozaj stojí o to viac.. ja som vo fáze rozhodovania a este sa uvidí.. ale takto to vidím ja.

19.10.2013 04:38

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

  • vydrzalo 2 roky lebo potom nestastne skoncilo na streche.. potom som kúpil presne to isté.:D bohuzial.. jemný sneh na ceste a o 5 km vyssia rýchlost nez aby sa dalo este nieco urobit..
19.10.2013 04:40

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

a este jednu vec lebo z toho co som napisal. nechystam sa to auto iba hýčkať do mesta 50tkou preboha:D .. uz stýmto co mam som zvladol terény a zakruty co si iní pankovia nedovolili.. ale ten ZVUK,a imidz subaru je nieco uplne ine nez nejaky golf ci bmw.. a toto am na tom láka. myslím ze s týmito pocitmi zacinal kazdy kto ma subaru..

19.10.2013 04:44

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

No teraz to neber osobne ale len ako cisto mienenu radu smile Zrovnávanie aut ako Cayene ci Phaeton co su luxunsé vozy oba vpodstate len do mesta vyhradne s AT, niekolkými nastaveniami podvozku,výkonu, pohonu stvorené preto aby hýčkali pasažeirov luxusom s Imprezou STI spred 10r kotrá ktorá je vyspelá asi ako vikotriánsky kostol je cistý pablud.

Dása všetko .. ak niekto velmi chce Sti vydzí aj mesto dá sa to samozrejme prezit vždy je to otázka priorít a co je prene ochodný obetovať. Ci už za pocit že má sti alebo za to že cez víkedn sadne rano o 6 doauta a ide si zablbnut.

ČO sa týka nakladov aj to sa dá prezit je to ako so spotrebov ...jazdis pianko je to usnosné (otazka ostáva naco potom sti je).. Raz za cas tu vymenu brzd prezijes ako pises je ti jedno ci-alebo 400 alebo 600- len ti podotknem trochu lepsi brzdový set 1000€ a mal som obdobie kedy mi vydzal tak mesiac a letel do koša a ktomu 2 spojky na vrch smile ja len aby ti nezvedol usmev smile ono si vela ludí myslí ze co už len natom može byt ale ...je to otom čo odtoho chceš ..ak chceš skutocne jazdit pripravsi nemalu hromádku bokom ..

Ja sa priznám na bežne pouzivanie ak to ma byt kompromis medzi výkonom/mestom /rodinou/komfortom takým nejakým všestranným bojovníkm tak od subaru jedine outback potažme legacy ..staršie imprezy a forestra boli a su len také gázdiky

19.10.2013 06:50

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

BrianB : ten popis seriové závodné auto je taký ako si ho kto preloží, v podstate je to závodák, ale na závody sa ešte upravuje. Určite viem že sa debatilo na CZ klube (možno aj tu) že tieto staršie o ktorých sa bavíme nie sú vhodne ani na dlhé cestovanie kvôli krátšiemu sprevodovaniu = aj hlučnosť aj vysoká spotreba, a myslím že to tu spomínal aj "555" že tá posledná generácia od MY08 je viac prispôsobená aj na bežné užívanie.

Ak by som si ja kúpil bárs aj len obyčajnú WRX, tak čisto ako auto pre zábavu na odpútanie sa od bežného sveta, drať ho každý den by mi bolo doslova ľúto, s tým autom sa najviac zabavíš ked sa s ním na ceste hráš, vtedy nepotrebuješ ani vysokú rýchlosť - postačia zátačky, jazdiť niekam do roboty ako si písal 86km z čoho je možno tak 70km jazda monotonnými otáčkami, to neviem či by ma bavilo smilesmile

Treba sa pripraviť aj na to že to auto má niečo za sebou (neviem o ktoré ročníky máš záujem), ale tak treba počítať s tým že bude vyžadovať aj zásah do motora čo môže kúpu riadne predražiť (spotreba oleja, klepanie za studena). Dnes nie je problém kúpiť WRX aj za 6000€, len tie investície lahko môžu byť dalších 2000-3000€. To auto bolo raz ako nové drahé a tomu zodpovedá aj cena údržby, to je presne tak isto ako ked mladý puberťák sníva o obstaróžnej Audi A8 4.2i za 3000€ a myslí si že ked do toho buchne LPG, že sa bude voziť za cenu Octavie 1.6i, len že auto nie je len o tom kolko má bude stáť palivo na 100km...

Ja ťa neodhováram, kludne si urob radosť, ale predtým si všetko spočítaj aby sa ti nestalo že tvoje vysnívané auto bude stáť viac na dvore

19.10.2013 08:47

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

Uhnak, iste tie dva vozy co som spomenul sú luxusné, skor som myslel cisto porovnávanie spotreby. ved spomenul som aj iné autá. A to ze je predpotopná a nemá ani palubny pocitač ( II.)tuším že dokonca ani vstavané rádio, súce to už predošlí majitelia myslím doriešili:D .. mi nevadí pretože čo v aute nie je, nemoze sa pokazit.. pc v aute je pekna karovina ak nenastartujem iba preto ze pc nasiel chybu a odmieta pustit dalej. to iste za jazdy.. proste viac elektroniky = viac problemov.. to je znama vec a je jedno ci sa jedna o sti subaru alebo skodovky ci fiaty od A po Z .. prva generacia je moc stará, posledná, tretia nie je ani pekná ani taká oblubená a ani taká legendárna ako práve II. to je uz ale mimo tohoc o som chcel povedat. Iste berem vsetko co sa mi snazíte povedat.. Trochu mi to príde ze chcete schladit mladého navnadeného neznala:D co nemam problem prijat ako fakt ale zas. Co clovek stratí? minimálne získa a to skusenost a ak padne na nos, bude to jeho vec. Za 6000 viem ze sú ale to by som si dobre pozrel co s nou je.. Videl som aj za 22 000 na De. Mobile - to je zas druhá strana veci. Treba pozistovat, otukat si to, ist tam sniekym kto sa vyzná. ma to cas. Inak si myslím že ked clovek chce to auto, prisposobí sa. Je kde jazdit. nezijem na podunajskej nizine.. okolo mame hory kopce.. BB je samí kopec a zákruta a nagelovaní golfisti alebo spomínaní mladí so 4.2 audinou ci Bmw ktorých je ako maku budú mat aspon zábavu:D .. Jednoznacne ak nieco kupim bude to auto ktoré nevidiet na cestách bezne. Preto nikdy nehrozí u mna škoda, VW, kia, renault , fiat a vsetky tieto podobne znacky. nic proti nim iba to ze su tuctové. Subaru je kopa tiez no nie táto modrá zálezitost ♥ .. uz iba ten zvuk je iný. Cítal som recenzie od ludí co si to kupili a tesili sa jak malí.. je mi jasne ze ked kupujem auto a zvlast nieco taketo, treba mat este balík bokom. Hlavne dovody preco prave toto auto : imidz, zvuk, netypickost,4WD, a tiez nostalgia z detstva.

19.10.2013 17:04

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

a samozrejme v nesposlednom rade VYKON

19.10.2013 17:13
555
avatar

Re: Prvé otázky okolo Imprezy

Brian, to mas este Fronteru, ze to ma Isuzu motor? Ta bola povestna blbym crashtestom.

V prvom rade sa rozhodni pre typ kasne, ak je to taky, kde uz boli aj 2,5 motory, tak ci chces mat vyssi tocivy moment, alebo rezervu pre vykon hore.

Ak mas zaujem o 2,0WRX a chces niekedy ist dalej, ako je uprava na 270-280PS, tak sa na nu vykasli, blok je slaby, turbo je fen na vlasy, prevodovka z masla. No ak ti staci, co som napisal, je na prevadzku najlacnejsia a nie je to zle auto, ako by sa mohlo zdat z tychto riadkov, len sa nehodi na velke upravy.

Z mojho pohladu je pre zaciatocnika najlepsia volba 2006 WRX s 280PS/430Nm upravou motora, vyfukom bez katu, silnejsou pumpou a lepsimi brzdovymi kotucima doskami. Pocitovo je to uzasne auto, ide uz uplne zdola, nie je velmi drahe a pri tom setupe by som dokazal zit s tym, ze netreba ist dalej. V serii je to iba derivat obycajnej WRX 2,0 s trochu lepsim spodkom.

Ak chces skoncit pri velkej prerabke, tak STi je jedina volba. Lepsi podvozok, brzdy a prevodovka usetria spociatku vela penazi, motor je postaveny viac na vrch a ma to uz v zaklade lepsie turbo. 2,0 motor je menej nachylny na problemy, vseobecne sa nad nim rozjimaju ludia a o 2,5 sa traduje, ze nie je dobry. S tym uplne nesuhlasim. Pri seriovych je 2,0 lepsia, ked sa prerobia, je kazdy tak dobry, ako sa vysklada. Ak sa bavime o ciele okolo 400PS, tak 2,5 bude mat vzdy lepsi nastup a bude viac kompromisny motor. Nad to je to uz cisty motorsport, kde sa bavime iba o tom, kolko penazi moze majitel hodit za hlavu.

Co sa tyka spotreby, toto mi napisal klient v pondelok, ma 2002STi s 2,1 kovanym motorom a LM400 turbom: Jezdili jsme v sobotu odpoledne od 16.00 do 20.00 a v neděli od 8.00 do 14.00 hod. Já jsem na trati najel cca. 250Km s průměrnou spotřebou 36,5 l/100Km smile a ještě teď mě bolí ruce. Byl to ten nejlepší zážitek co jsem zatím v autě zažil ! Toto je realny pohlad na setup, ktory sa da trapit na okruhu a dokaze to ustat. Spodna hranica je rozna, napr stare japonske verzie mali tzv. hot cams, tam je problem znizit bohatost zmesy pod urcitu uroven, zacnu sklaba. Novsie bez AVCS su silne robene na spotrebu, ale maju dost primitivne regulovanie bohatosti podla lambdy. Novsie, no to su uz 2,5ky s AVCS sa daju lepsie kontrolovat a aj emisie su nizsie, no to chce vela hodin prace, nastavit to tak, aby bola ja vykon a emisky. Napr moje urcite emisky prekracuje viac, nez 10nasobne, no priorita bola uplne inde.

Tak si vyber a podla toho budu ludia dalej komentovat, je tu vela generacii kasni a motorov.

19.10.2013 19:07
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101