Diskusné fórum

Zvýšené emisné hodnoty

Autor Správy

Re: Zvýšené emisné hodnoty

..Brano,, to nieje problem.. No cez tu emisku som presiel.Hodnoty boli nakoniec vsetky v zelenom.No som nemilo prekvapeny takymi hodnotami...

15.11.2013 14:27

Re: Zvýšené emisné hodnoty

..tak stale teda neviem.. smile

27.01.2014 21:31

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Subaru Outback 2004 Poprosím vás o radu , bol som na EK a neprešiel som pre vysoké hodnoty : voľnobežné otáčky CO 1.74 ( určená 0.2) obsah HC 260 ( určená 100 ) pri zvýšených otáčkach CO 2 ( určená 0.2 ) a lambda 0.942 ( určená 0.97-1.03)

motor som mal zohriaty , chlapík mi ho aj chvíľu vytáčal aby sa zahrial keď už robil tretie meranie a keď ani to nepomohol išiel som ho po vytáčať na cestu či mu to nepomôže. Je pravda že pršalo ale šliapal som mu na krk a nič , hore sú tie hodnoty ktoré nameral.Auto má 135 000.

kde mám hľadať chybu ? Po EK som bol za kamošom na diagnostiku a nenašiel tam problém ktorý by na niečo poukazoval ?Auto nemá problém , jazdí dobre , spotreba je ok a či olej žerie neviem posúdiť mám ho krátko a ak aj by ho bral mohlo by to spôsobiť takéto hodnoty?Filter je čistý , sviečky neviem v akom su stave ( predpokladám že boli menené ako bolo treba )

Dajte mi prosím nejaké indície kde mam začať. Zatiaľ mi poradil kamoš nech rozoberiem sanie a tam skontrolovať klapku .

Vďaka za rady.

08.08.2014 18:27

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Cau, ze mas otas je pekne, ale co v nom tlcie za srdce? 2.5 ci H6 nebodaj? No skus postupovat v smere sania, filter cisty, MAF pozriet (nebabrat, lebo citlive a drahe) klapku precistit, a sviecky! mali by sa menit pri 95k km, casto sa na to prdi ved su iridiove. Tu je ten predpoklad, doveruj, preveruj. Tipnem tie sviece, pokial volade neberies falos vzduch. Este ako rychla pomoc, kvalitny cistic palivej sustavy. Skoro nic to netoji a pomoze.<br> (kvalitny je liguy molly, motul, . . ) Dufam, ze je samozrejme poriadny benzin, nie volaco z JZD kde to stalo xx rokov alebo zmeska neznameho povodu a zlozenia.

09.08.2014 22:13

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Ahoj, ja som bol na STK/EK prednedavnom a isiel som na jeden merak, tam zle nedobre, meriania robil chlap asi 6x a furt zle, uz som to nevidel dobre s tym, ale potom chlap hovori ze treba prejst na druhu stolicu s inym merakom a tam na prvy sup vsetko ok. Mozno len skusit inu STK, ak je to mozne, tvojmu autu nic nemusi byt, ale ak nevies ake su tam sviecky, tak tie preventivne vymenit mozes, nech su tam akekolvek, tym nepokazis nic. Poznam ludi ktory tiez nepresli EK a len po vymene sviecok bez problemov. m.

10.08.2014 12:43

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Reakcia na príspevok od používateľa PowerFull:

08.08.2014 18:27

Subaru Outback 2004 Poprosím vás o radu , bol som na EK a neprešiel som pre vysoké hodnoty : voľnobežné otáčky CO 1.74 ( určená 0.2) obsah HC 260 ( určená 100 ) pri zvýšených otáčkach CO 2 ( určená 0.2 ) a lambda 0.942 ( určená 0.97-1.03)

motor som mal zohriaty , chlapík mi ho aj chvíľu vytáčal aby sa zahrial keď už robil tretie meranie a keď ani to nepomohol išiel som ho po vytáčať na cestu či mu to nepomôže. Je pravda že pršalo ale šliapal som mu na krk a nič , hore sú tie hodnoty ktoré nameral.Auto má 135 000.

kde mám hľadať chybu ? Po EK som bol za kamošom na diagnostiku a nenašiel tam problém ktorý by na niečo poukazoval ?Auto nemá problém , jazdí dobre , spotreba je ok a či olej žerie neviem posúdiť mám ho krátko a ak aj by ho bral mohlo by to spôsobiť takéto hodnoty?Filter je čistý , sviečky neviem v akom su stave ( predpokladám že boli menené ako bolo treba )

Dajte mi prosím nejaké indície kde mam začať. Zatiaľ mi poradil kamoš nech rozoberiem sanie a tam skontrolovať klapku .

Vďaka za rady.

motor je tam 2.5 121 kW

10.08.2014 15:59

Re: Zvýšené emisné hodnoty

rozobal som klapku ako mi vravel kamarát a tá z druhej strany bola čierna ako uhoľ a sacie potrubie je tiež zakarbonované ale tam sa bez rozobratia nedostanem a to rozoberať nebudem .

aktualne čistím klapku a študujem manuál ako sa dostať k sviečkam .

10.08.2014 16:04

Re: Zvýšené emisné hodnoty

a čo tá lambda ? podľa tej hodnoty dáva bohatú zmes ak som správne pochopil jej funkciu . Može byť zlá? alebo má už to najlepšie za sebou a vymeniť ju ?

meral som odpor cievkových káblov a sú v rozsahu pre daný motor.

vytiahol som sviečky a 2 sú pekné ako nové a 2 majú vypálenú tú maličkú plošku na zemniacej elektrode , je tam namiesto tej plôšky vypálená jamka .Múže to čosi znamenať ?

10.08.2014 16:08

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Tie sviečky majú to najlepšie už asi za sebou....

10.08.2014 18:20

Re: Zvýšené emisné hodnoty

kokos, tie viecky to velmi davno maju za sebou. Kupit nove ale dat bacha kde, lebo cena moze ist od 8E az po 20 za kus.

11.08.2014 11:51
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101