Diskusné fórum

Zvýšené emisné hodnoty

Autor Správy

Re: Zvýšené emisné hodnoty

kokos, tie sviecky to uz velmi davno maju za sebou. Kupit nove ale dat bacha kde, lebo cena moze ist od 8E az po 20 za kus. Preverit presne ake tam maju ist (vyrobcom dane) a ziadne ine nekupovat.

11.08.2014 11:55

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Rozmýšľam kúpiť irídiové namiesto týchto platinových , je tam rovnaká cena .Platinové dlhšia výdrž ale irídiové lepšie odpaly , čiže aj napriek polovičnej životnosti irídiových oproti platinovým sa viac prikláňam k irídiovým . Ale pozor originálne sú platina a platina a tie čo ja chcem je irídium a nikel ( lacnejšia verzia ) potom sú irídium a irídium ( drahšie,cena prehnaná ale životnosť na úrovni platinových )

11.08.2014 20:54

Re: Zvýšené emisné hodnoty

vyzera ze tie problemy s emisiami su naozaj vo velkej miere sviecky. A to je diel, meni sa. Takze by som sa na to pozrel ako na vymenny diel, lacne a castejsie vymenil. Lebo tie km najazdis za 2-4 roky a mozno nieco nove sa udeje s cenou lepsich. Potom ked uz ich nahodis, a vsetko vycistis, odporucam reset riadacej (zmazanie chyb, aj ked ziadne nie su) ECU sa nauci novy stav (filter, skrtiaca . . ) a poriadne vypalit (trochu pojazdit na plny vykon, do kopca, na dialnici) Samozrejme po zahriati a veci s tym suvisiace.

12.08.2014 10:53

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Tak emisnú mam už konečne za sebou.Pred výmenou sviečok sa mi zdalo alebo som pociťoval že v určitých otáčkach okolo 2500-3000 motor ako keby neťahal tak lineárne ako v nižších alebo vyšších , teraz je to preč a ťahá stále rovnako. Tak asi sviečky urobili svoje. Každopádne jazdím a to je podstatné.

17.09.2014 19:29

Re: Zvýšené emisné hodnoty

Ahojte , opäť mi robia vrásky na čele emisie, bol som si skontrolovať emisie keďže za chvíľu sa mi blíži TK a EK a nedopadlo to dobre. Pri zvýšených otáčkach mám hodnotu CO nad limit( ten má byť pod 0,2% ) aj pri B95 a aj pri LPG ,ale zvláštne je že CO na voľnobehu je krásne hlboko pod normou. V oboch prípadoch je HC veľmi nízke čo podľa slov technika znamená že katalyzátor je v dobrom stave a pracuje dobre. Plus kyslík je taktiež v norme , ten má byť pod 1% ( na voľnobehu sa neberie do úvahy ) Takže nevedel z určitosťou povedať čo to môže spôsobovať.Každopádne si myslí že mi ECU dáva málinko bohatšiu zmes a to potom spôsobuje vyššie hodnoty. Nestretli ste sa s takýmto prípadom niekto? A ešte by ma zaujímalo či je možné aktualizovať firmware v ECU , poprípade diagnostikovať na základe čoho dáva ECU bohatšiu zmes.

V ďaka za každú radu.

31.08.2016 22:16

Re: Zvýšené emisné hodnoty

mal niekto zvysene jemne len HC hodnoty?? a ostatne v pohode..aj lambda,aj CO..

23.11.2017 14:46
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101