Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Tak po výmene sviečok som presiel cez EK. 1. test bol OK, druhý NOK a po ďalšom riadnom zahriatí motora počas merania sa dosiahlo 0,07% (limit mám 0,2%) CO na volnobeznych otackach. Predtym 0,33% pri nedostatočnom testovaní smile.

Oprava tesnenia pred tlmicom

Oprava tesnenia pred tlmicom

Pôvodne sviečky

Pôvodne sviečky

Pôvodne sviečky, všetky

Pôvodne sviečky, všetky

07.06.2021 17:52

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Po 11 rokoch s pôvodným audiom som pristúpil k výmene autorádia za europske z dôvodu že US rádio neladí párne frekvencie, nepozná AF, RDS... Za pár šupov som na škúšku zohnal UK radio. Bolo treba pridať dva káble +12V a GND aby fungoval panel klimatizácie, US radio si to potiahlo z rádia. Origo US radio bolo od Panasonicu, EU verzia Kenwood. Často som čítal že zvuk origo Kenwooda je mizerný, nechápal som tomu kedže ja som bol úplne spokojný a nepredpokladal som nejaký výrazný rozdiel.

Výsledok? Ešte že som za toho Kenwooda dal iba 28€ (z ktorého viem použiť panel klimatizácie, pretože je oddelitelný, čo v prípade US nejde), pretože zvukovo to je KATASTROFA a to celé na "n-tú" voči tomu origo Panasonicu, ktorý som tam obratom vrátil. Bez toho SRS WOW efektu je to také čajové, s efektom to aj basuje, ale celé je to také zahuhlané, nezrozumitelné...

Teraz normálne lutujem každého majitela Legacy/Outback BL/BP že je trestaný tak zvukovo mizerným radiom, ktoré by som kvalitou zvuku zaradil niekde k autu typu nákupná taška, kde vyrobca namontoval nejaké radio aby tam niečo hralo.

Kedže mám teraz samostatný panel klimatizácie, tak som zvažoval čo dalej. Zistil som že do Forestra SH (2008+)sa montovalo niečo ako 2DIN a boli dve varianty. Bud Clarion alebo Panasonic. Na clarion by som potreboval aj redukciu pre konektor antény, tak som zobral Panasonic (z PL za 26€). Nie je to klasický 2DIN, ale vonkajší rámik je mierne väčší čím sa mi tam nezmestí tlačítko výstražného trojuholníka, zatial som to len tak na hrubo vyrezal a osadil a čakám na konektory aby som si vyrobil adaptér kabeláže (poliak mi na tom radiu nechal konektory aj s kúskami kabeláže). Po reálnom vyskúšaní uvidím či ostane v aute a dokončím to esteticky, alebo pôjde tiež preč a budem rozmýšlať nad niečím čo nebude vyzerať ako päsť na oko a zaroven sa kvalitou zvuku vyrovná originálnemu Panasonicu. Toto tiež nepôsobí esteticky dokonale, ale aspon to má červené podsvietenie a bodový display ako origo

13.02.2022 08:54

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Takže rádio je v aute a hrá to tak ako má smilesmilesmilesmile , nie ako ten prašivý Kenwood smilesmile

Nakoniec ma napadlo že nemusím čakať na konektory z číny aby som si vyrobil redukciu, ale použil som zadný konektor z Kenwooda, kedže to rádio som nemienil už nikdy použiť.

Nájsť zapojenie konektorov nie je problém, stačí zadať do Googla "Legacy stereo pinout" to isté pre radio z Forestra a následne vytvoriť redukciu už nie je problém. Zatial všetko len tak skúšku ako to hrá a potom môžem poriešiť aj ovládanie z volantu. Dalšia vec na ktorú som prišiel je, že stredový panel nie je symetrický smilesmile Ked som vtedy skúšal toho Kenwooda v aute tak som si to nevšimol, kedže to rádio tam nevojde ani pre tlačítko výstražného trojuholníka (treba zarezať do palubky, čo sa mi nechcelo) a preto som tam nemal nahodené ani postranné lišty a panel s popolníkom, takže som nevidel že tam je rozdiel.

UK verzia je teda zrkadlovo nesymetrická čím sa vytvoril odskok po stranách ako sa delí panel kúrenia a popolník... Ked bude čas tak to ešte esteticky doladím, aj ked chcelo by to predný panel z EU verzie, nech tam nevznikajú štrbiny. A nejak ešte musím vyriešiť tlačítko výstražného trujuholníka, pretože momentálne ho nemám zapojené.

20.02.2022 14:36

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Cez víkend ma postihla porucha alternátora. Po naštartovaní svietilo / blikalo dobíjanie a k nemu aj porucha ABS + ručná brzda.

Kedže som zhruba pred rokom musel riešiť štartér, tak som si pre istotu kúpil ojazdený alternátor z PL vrátane dopravy za blbých 22€, k nemu som si kúpil nový regulátor napätia za dalších 20€ + ložiská a zrepasoval. Výmena trvala nech 20 minút a zasa je všetko OK a mám na kopu tisíc km pokoj

14.06.2022 20:12

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ahojte, neviem či ste postrehli, ale v poslednej dobe sa STK stanice rozmnožujú ako po daždi, tak tu máte aspoň nejaký rýchly prehľad aby ste si dokázali porovnať či už cenu alebo aj kde sa nachádza stanica smile https://porovnajsluzby.sk/kategoria/doprava/stk

21.03.2024 10:00
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101