Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Boxer Diesel

Ja mám za sebou od septembra cca 25.000km, snažím sa dodržiavať pri studenom motore popisované otáčky, ale keď sa zahreje motor, riadim sa len (po)citom. Na diaľnici štandardne nahodím 6ku, tempomat, a driemem smile a zatiaľ o vypaľovaní viem len občas, ale aj to len tipujem, podľa spotreby. Predpokladám, že mimo diaľnice, hlavne počas tejto zimy som si to užíval, a pri zvýšených otáčkach sa vypaľuje priebežne. Zatiaľ som kontrolku videl len na kolegovom Legu, ale tam bol problém v snímačoch.

05.03.2013 19:17

Re: Subaru Boxer Diesel

Mně teďka na dehtovém forestíku MY09 (od 12.12.2008 najeto 183 tkm) probíhá regenerace co 350 km (odpovídá 2x regenerace na nádrž), když převládají kratší cesty tak co 200 km, ale čas regenerace je stále cca 12 minut. Řadím těsně nad 2000 otáček (maximálně 2200), většinou jedu 1800-2000, šestku řadím, jakmile jedu kolem 95, po městě jezdím na trojku (aby to utáhlo bez problémů 52 podle OBD). Liju jen aditiva od MillersOil a ZERO od MO proti zamrzání. Vstřiky, motor i DPF mám původní.

06.03.2013 10:10

Re: Subaru Boxer Diesel

DPF sa ti regeneruje co 350km? Nie je to nejako casto? Alebo je to priznak toho, ze filter sa pomaly luci a uz je tak "zabity", ze sa nedokaze uplne zregenerovat a musi to robit castejsie? Myslel som, ze regeneracia prebieha tak najskor po 15tis.km... smile Asi si budem musiet aj ja zadovazit BT OBD aby som blizsie vedel, co sa pod kapotou odohrava... smile

06.03.2013 10:44

Re: Subaru Boxer Diesel

Hlavne to prosim vas nedemonizujte. Ak clovek nerobi vyslovene hluposti, nejazdi furt iba velmi kratke trasy, obcas to auto prevetra na dlhej trase o DPF-ku nemusi ani vediet. Ja mam uz takmer 100tis na Forestrovi a kontrolku som ani raz nevidel a nikdy som neriesil, ci mozem vypnut motor lebo bezi/nebezi regeneracia. Obcas sa vyskytne vadny kus, ktory sa upcha aj ked clovek jazdi ako ma, tomu sa neda zabranit.

@hrubatko - interval regeneracie zavisi cisto od jazdneho stylu. Niekedy som ju mal raz za nadrz, niekedy 5 krat za nadrz, naozaj to zavisi od vela veci. Odkedy boli robene zmeny v SW pre ECU, regeneracie su robene castejsie, lebo sa robia skor.

06.03.2013 11:27

Re: Subaru Boxer Diesel

U mně se kontrolka DPF rozsvítila jen jednou a to díky zamrznutí čidla při parkování venku při -25. MY09 mají DPFko dál od motoru a tak se málo prohřívá, od MY10 je už blížeji k motoru. Já mám diagnostiku puštěnou stále a díky najetým km odchytnu citem při rozjezdu z křižovatky ještě dřív, než se podívám na budíky smile (na dálnici při jízdě to nezjistím). Když dojíždím domů a druhý den jedu na delší trasu, tak i při spuštěné regeneraci vypnu motor, protože vím, že druhý den se to vypálí bez problémů. Pokud vím, že následující týden budu jezdit jen "kratší" cesty, tak si raději udělám nábližku o 5 km, abych regeneraci dokončil. Mám vyzkoušené, že když jedu do Hradce (14 km), tak se mi regenerace dokonči i při "kratší" cestě. Regeneraci jsem začal "řešit" asi po ujetí cca 100 tkm a to hlavně proto, že jsem ajťák a mám rád chytré krabičky smile . Moje častější regenerace odpovídají MY09 a stylu pohodové jízdy. Ostatní od nás ze SFC, kteří jezdí ve vyšších otáčkách a sportovněji, tak mají regenerace po mnohem větším množství kilometrů než já. I když mám regenerace častěji (dáno stylem jízdy), tak DPFko po 150 tkm je jako nové.

06.03.2013 11:48
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Dovolím si Juraja trochu poopraviť. Hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje početnosť regenerácií je okolitá teplota. Správanie sa vodiča je hneď za tým.

V lete je bežné, že medzi dvoma po sebe idúcimi ukončenými regeneráciami je 100-120km (áno pri priemernej rýchlosti 100km/h to vychádza 80-90km na zaplnenie a 20-30km na vypálenie). Dôvod je, že proces nedokáže filter vypáliť úplne. Môžeš mu pomôcť ak používaš "ľahké prevody" počas regenerácie.

Ak autu nakladáš, a zdvihne sa Ti teplota v DPF niekde k 550°C, tak nárast zaplnenia je pomalší (=> interval ~400-600km).

V zime je to tak, že priemerný interval medzi regeneráciami je zhruba desať násobne väčší ~1000-1200km. Opäť platí, že ak to ženieš, interval to predlžuje, dokonca sa spomínal okolo 2000-2300km.

06.03.2013 12:01

Re: Subaru Boxer Diesel

Cením si že existuje u našich susedov portál, kde sa dá o tomto skvelom motore veľa dočítať (osobne som to videl teraz prvý krát) a klobúk dole pred Martinovou výskumnou prácou a quickliho poznatkami z praxe.smile

Chlapi, keby som si auto s týmto motorom neužíval k spokojnosti štvrtý rok, myslel by som si, po prečítaní vašich príspevkov, že sa jedná o ten najväčší patok aký bol kedy vyrobený. S ktorým treba zaobchádzať v rukavičkách a pred kúpou absolvovať polročné školenie strojvodcu. <br> Ak by som mal byť otrokom dákeho stroja, radšej budem chodiť pešo. smile

06.03.2013 12:38

Re: Subaru Boxer Diesel

zaujímavé zistenia vďaka smilesmile

06.03.2013 15:41
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa Miho:

06.03.2013 12:38

Cením si že existuje u našich susedov portál, kde sa dá o tomto skvelom motore veľa dočítať (osobne som to videl teraz prvý krát) a klobúk dole pred Martinovou výskumnou prácou a quickliho poznatkami z praxe.smile

Chlapi, keby som si auto s týmto motorom neužíval k spokojnosti štvrtý rok, myslel by som si, po prečítaní vašich príspevkov, že sa jedná o ten najväčší patok aký bol kedy vyrobený. S ktorým treba zaobchádzať v rukavičkách a pred kúpou absolvovať polročné školenie strojvodcu. <br> Ak by som mal byť otrokom dákeho stroja, radšej budem chodiť pešo. smile

ale, ale smile - veď ja o tomto motore hovorím len v dobrom. Má cez 75 tisíc km, zatiaľ žiadny problém. Ono to bude asi tým čo písal Quickly vyššie, diagnóza ajťák. Jednoducho ma zaujímajú veci čo sa dajú zmerať, analyzovať, ....

Na margo strojvodcu, tak ja obdobný kurz mám, behal som s malým lokotraktorom do ktorého sme robili soft smile

06.03.2013 16:27

Re: Subaru Boxer Diesel

(Na margo strojvodcu, tak ja obdobný kurz mám, behal som s malým lokotraktorom do ktorého sme robili soft )

smile to na tom co mas na fotke pod nickom?

Ale vazne, ako to Juraj vystizne nazval, netreba to démonizovat. Je nas dost majitelov s dizlami, kazdy s tym jazdi inac a nikto nema problemy.<br> Maťo,neber to osobne, vies ze tvoj nazor poznam. smile

06.03.2013 20:09
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3400
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101