Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Milan, plný súhlas. Nemá zmysel robiť bu-bu-bu. Ja som si zvolil diesel dobrovoľne a cielene. Za prvý rok som sedel v aute v priemere ~140km denne. Teraz je to o trošku menej. Ale s rukou na srdci môžem prehlásiť, že som zatiaľ v lepšej kombinácii motor+auto nejazdil a to mám za vyše 20 rokov odjazdené svoje.

06.03.2013 21:22

Re: Subaru Boxer Diesel

Maťo, si sa ma pýtal ako jazdím ja.

Nemám na to vytvorený žiadny algoritmus. Počúvam motor a cítim s nímsmile<br> Tá tabuľka v tom článku je zhruba v pohode ako základ pre približnú predstavu:

1st, ponechat do 2600 otáček, řadit výš nejdříve při 24 km/h 2st, ponechat do 2200 otáček, řadit výš nejdříve při 40 km/h ...........atd

Lenže Impreza má o 10% "tvrdšie" prevodové pomery ako Forester, teda buď pre jedno alebo druhé tie čísla nesedia smile<br> Potom je rozdiel či sa rozbiehaš dole kopcom alebo hore kopcom, či ľahký, alebo naložený....Tá tabuľka pasuje pre aký druh prevádzky?

Ja ho nezriedka vytočím aj cez 3500 (samozrejme zahriaty) a keď počujem ten krásny zvuk z turba a ako sa statorové lopatky tešia z tej rozcvičky...smilesmile

07.03.2013 09:45

Re: Subaru Boxer Diesel

Samozrejme tato diskusia nema byt odstrasujuca a myslim, ze aj v linku od MKa je na zaciatku velka pochvala na subaru boxer diesel. Taktiez nikto z nas si diesel nekupoval z donutenia.<br> Napriek tomu tu hladame optimalny sposob pouzivania aby nam auticka vydrzali tak ako starsie diesle (300tis+). smile

Myslim ze ta tabulka zhruba odzrkadluje rovinu a rozbeh s beznou (nie plnou) zatazou. Predpokladam, ze ked Otaska nalozim a zapriahnem nan 1400kg prives, budem sa rozbiehat uplne inac a DPF ma bude zaujimat vyrazne menej smile. Hlavne aby som to ubrzdil smile

07.03.2013 13:19

Re: Subaru Boxer Diesel

No zatiaľ mám najazdené 5500 km. Jazdím sem tam po meste, inak väčšinou trasy 25-30 km a sem tam po Bratislave na nákupy a podobne. Vypalovanie som si všimol zatiľ len raz a to podľa spotreby (po 50 po rovine so spotrebou 9 l/100km). Bolo to asi 2 km od domu, tak som sa ešte previezol navyše asi 5 km a bolo. Svetielko DPF som zatiaľ nevidel. Pred tým so jazdil 3 roky s dízlom DPF každý deń do práce 5 km a cez víkendy zase také 20-3, km trasy, sem tam viac a bolo to uplne OK. Svetielko ma za tie tri roky zabuzerovalo asi 2x.

07.03.2013 18:41

Re: Subaru Boxer Diesel

Ahoj. Chcel by som sa spýrtať skúsených užívateľov Torque Pro, aké ukozavetele vypalovania DPF môžem sledovať (pípadne si nastaviť ako alarm) ak mám BD Euro V. Zatiaľ som sa dočítal že poloha škrticej klapky okolo 10% a negatívny tlak Boost. Je aj niečo iné čo sa dá sledovať? napr teplota katalyzátora? Tú mi to totiž načítať nechce. Ideálne by bolo, ak by som mal nastavený alarm ne nejaký parameter čo mi viac menej isto signalizuje vypalovanie a budem vedieť že sa mám ešte trochu povoziť. Ďakujem pekne smile

07.05.2013 19:55

Re: Subaru Boxer Diesel

Doktor@Peter: já mám Euro IV a mám alarm na 670 stupňů na druhé teplotě na DPF, jinak sleduji na mobilu škrtící klapku. Senzory na Euro V najdeš u nás na SFC - zde

08.05.2013 21:05

Re: Subaru Boxer Diesel

Ďakujem pekne už som to rozchodil. Vypalovanie sa dá inak fakt pekne poznať podľa polohy škrtiacej klapky. Normalne je pri zohriazom motore niekde okolo 75% a pri vyplaovní niekde pri 20%. Dnes sa mi sputilo vyplovanie ako som išiel mestom cez špičku od semafóru k semafóru a nečakal som že sa ukončí úspešne. Soot acumulation mi ale ukazuje 22% teda sa asi zrealizovalo úspešne. Nieje to asi zase až taký krám smile

09.05.2013 21:21

Re: Subaru Boxer Diesel

Doktor@Peter: mám s dehtovým forestíkem najeto za 4,5 roku 191 tkm a vypalování mi stále jede 12 minut a vypalování dojede i při cestě přes město. Na EURO IV má prázdný DPF zaplněnost cca 17% (podle diagnostiky servisáka). Díky tomu, že jezdím na pohodu, tak teď za tepla mám vypalování po 140 km. Když do toho vložím dálnici, tak po cca 240 km. Euro V má delší intervaly vypalování.

09.05.2013 23:12

Re: Subaru Boxer Diesel

sekol som sa pri odcitavani z Torque pro. Po vypaleni mi udáva zaplnenosť 4%. Mám 10 tkm. Toje ale dosť dobrý údaj.

09.05.2013 23:34

Re: Subaru Boxer Diesel

Zdravim Subarisov. Mam Imprezu 2.0D 03/2010 a po dlhsej dobe to bude jeden z tych mala skeptickejsich prispevkov. Problem je s klepotom za studena, ano diesle klepu ked su studene, ale mal som predtym 2 diesle a takyto klepot som nepocul. Konkretne som ho nasiel aj na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=2ZuLIT2_uYw. Ak neboaj musim do kopca tak placem a bojim sa ze mi sa motor rozpadne, po zahriati ale vsetko ok a usmev :). Mohli by ste pls porovnat zvuk z videjka s tym vasim? Ci mate obdobny klepot v pozadi za studena, alebo to mam len ja a pan co to hodil na ytube. Vrela vdaka za vsetky reakcie.

01.08.2013 22:55
Posledné príspevky
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26193
Články: 150
Zrazy: 101