Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Boxer Diesel

rznik: mám dehtového forestíka MY09 (v provozu od 12.12.2008, vyrobeno srpen 2008) a takový kovový klapot jsem ještě neslyšel (ke dnešku mám najeto 203 tkm). Používáš nějaká aditiva ? Kolik máš najeto ? Podle mého laického posouzení to vypadá na vstřiky. Měl jsem trochu podobný zvuk (kolem 100 tkm) a romik od nás ze SFC mi říkal, že to asi budou vstřiky. Potom jsem nasadil aditiva od Millers Oils a vstřiky mám stále originál. Když natankuji na pumpě, kde je malá výtoč (snažím se tankovat v Hradci u Teska, kde se dehet neohřeje smile ), tak je motor trochu hlasitější, ale od nasazení aditiv to není tak hlasité.

02.08.2013 00:16
555
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Ten zvuk znie ako ukazkove detonacne spalovanie. Pri diesloch je to sposob, ako zhori palivo, ale toto uz moc. Bud je tam nafta s cetanovym cislom daleko pod specifikaciou Subaru, alebo vstrekovace nepracuju spravne a nevstrekuju tolko paliva, ako maju.

02.08.2013 01:48

Re: Subaru Boxer Diesel

pozdravujem , subaru outback 2.D 2010, najazdene cca 60-tisic km, od začiatku som jazdil dlhe trasy , taliansko a po europe , ale posledny rok a pol z nim jazdi manželka trasy okolo 50km , kontrolka PDF zatial nesvieti a motor pracuje skvele, naozaj dobra kombinacia auta a dobreho motora, nepouživa žiadne aditiva .Zatial nemožem davat žiadne minusove body len +++++++++++...... smile

02.08.2013 23:18

Re: Subaru Boxer Diesel

Keď som naposledy menil olej v Mikone tak ma tamojší technik vystríhal aby som netankoval na jednej konkrétnej Slovnaft pumpe (už si nepamätám ktorá smile Ich zamestnanec tankoval firemné Subaru len na nej a odišli mu vztreky čo sa prejavovalo vraj tiež hlasným klepotom za studena. Údajne vtedy posielali ako vtrekovače tak vzorku nafty z nádrže do Japonska a v nafte namerali viac ako 20-násobne zvýšené hodnoty neviemčoho, čo vraj spôsobilo koróziu vztrekovačov a ich predčasný odchod. Ja aditíva veľmi nepoužívam lebo som na to pohodlný, ale snažím sa tankovať len v Rakúsku. Dúfam, že sa mi táto stratégia osvedčí, lebo verím že si v Rakúzku nedovolia predávať zahumusenú naftu ako u nás.

07.08.2013 22:07

Re: Subaru Boxer Diesel

Teď se mi podařilo s dehtovým forestíkem od soboty do středy večera najet na jednu nádrž 925 km se spotřebou 5,91 l / 100 km (po přepočtu na nádrž). Jedna cesta v plném autě (návrat z expedice v Chorvatsku) s dálnicí, zbytek jen okresky + Brno jen s řidičem. 1/4 cesty se zapnutou klimatizací.

07.08.2013 22:29

Re: Subaru Boxer Diesel

to quckly mne sa na predchadzajucej nadrzi podarilo jazdit so spotrebou v prepocte podla tankovania za 5,8L a na celu nadrz som dal cca 1100km a este nebola komplet vyjazdena a to som siel o dvoch dospelych s dietatom mesto aj dialnica z Noveho Nicina do Presova, po Presove, v kopcoch na vychode na Drienicu a zase naspat do Noveho Jicina smile

08.08.2013 21:28

Re: Subaru Boxer Diesel

Tak som vcera absolvoval prehliadku po 105tis km u nasich zapadnejsich susedov v Nemecku. Olej, vsetky filtre a brzdovka. Nebol to origo Subaru servis, no cena ma aj tak zaskocila. 574.25€. Cakal som dobre odvedenu pracu mechanikov kedze ide o znackovy Bosch Servis. Otvoril som kapotu... Katastrofa. Stav oleja po troch hodinach statia- pol centimetra pod minimom. Zo skrinky vzduchoveho filtra na mna vykukoval vzduchovy filter, asi prilis siroky lebo skrinka sa neda poriadne zavriet tak aby tesnila. Hadica a spona na nasavani len tak prilozena, vobec nenapasovana a dotiahnuta. Navyse, auto ma teraz eprsvidelny zvuk, take plavajuce otacky na volnobehu. Nebiete niekto co to moze byt? Nemcina mo nerobi problem, tak som sa tam rano vybral a trosku som im vynadal.. Auto vzali ze daju vsetko do poriadku.. Za tolke prachy by clovek cakal dobre a kvalite odvedenu pracu. Len na porovnanie, servisoval som tu aj Mazdu6, sice v inom servise ale cena aj s diagnostikou ma vysla na 170€.

15.08.2013 08:51

Re: Subaru Boxer Diesel

Stretol sa prosím niekto s Vás s tým že občas medzi 2500 a 3000 otáčka zvyčajne na dvojke alebo trojke otáčky ako keby mierne oscilovali pri konštantnom plyne? Auto vtedy mierne cuká a vidno to pekne aj na ručičke otáčkomera. Trvá to obvykle len zopár sekúnd, lebo hneď ako pridám alebo uberiem plyn sa to stratí. Zatiaľ sa mi to stalo asi 5 x vždy keď bolo vonku veľmi teplo. Mám najazdených 20t km tak dúfam že žíadna významná porucha. Na funkciu auto to nemá vplyv len ma zaujíma či to je "normálne" a už to niekto zažil, alebo to môže signalizovať problém. Ďakujem

03.09.2013 17:53

Re: Subaru Boxer Diesel

Nech to bolo čokoľvek. Teraz po jesennom ochladení to už nerobí. Možno to má dačo s intercoolerom.

06.10.2013 09:11

Re: Subaru Boxer Diesel

@rznik : Outback 12/2011. Ja som tie zvuky zacal pocut tak cca po 1500 najazdenych km. V Mikone Roznavska mi prijimaci technik povedal, ze su to vstreky, mam do prazdnej nadrze naliat taku vecicku na precistenie palivoveho systemu ( nekcem tu robit reklamu, aby ma niekto neukamenoval smile ) a doplnit nadrz doplna. A vzdy pri tankovani pridavat aditiva. Nalial som, doplnil nadrz a moje usi boli zase ako v rozpravke. Ziadne "klepave" zvuky. Len skoda, ze postupne uz ani aditiva nepomahali, ani precistenie palivoveho systemu. Aby som bol presnejsi, spociatku pomahali, ale nevyjazdil som ani celu nadrz a "klepanie" bolo spat. A dnes (cca 46tis. km), davam aditiva pri kazdom tankovani, raz za cas zoberiem premiovu naftu (90% OMV), ale "klepanie" sa uz len tak na cas (doslova par km) jemne stlmi a potom povodny "klepot". Osobne som z toho na nervy a sklamany, bo predosle diesle podobne zvuky neprodukovali, pritom naftu brali rovnaku. Ako tu niekto pisal, vymena vstrekov nic neriesi, tak si asi s tym neporadime. Budem musiet asi nadalej zatinat zuby smile . Synovec ma ten isty problem s Forestikom cca 08/2011. Dam kralovstvo za riesenie smile .

15.11.2013 12:22
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101