Diskusné fórum

kvalita, spotreba LPG apod.

Autor Správy

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Mam r.v. 2007. Rezervu mam plnohodnotnu 17-ku, takze podla toho je aj velkost toroidnej nadrze.

01.01.2013 11:29

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Dnes som absolvoval prekalibraciu, a zaroven sme vymenili vstrekovace ValTek, a miesto nich sme dali MagicJet..kultivovanost chodu je podstatne lepsia, aj ked netvrdim ze tie ValTeky boli zle..len som po par stovkach km zaznamenal mierne chvenie motora.. Cize odstranene, auto ide o poznanie hladsie, uvidime co to urobi so spotrebou...teoreticky by ju malo znizit este o par percent..

sranda je, ze casy otvarania vstrekov benzin a plyn su takmer identicke, co pri predoslych bolo na benzine priemer 3,3 ku LPG 8,5 milisekundy..

Teraz to je 3,5 / 3,5 milisekundy..obcas s miernou odchylkou, co je samozrejme..ale motor ide inak..tichsie, hladsie..

Zaroven som trochu prihol plavak, cize mi do 53 litrovej nadrze voslo 50 litrov,a teda nebude treba stat na kazdej pumpe po ceste do nemecka..smile

01.01.2013 16:17

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Takze po natankovani par nadrzi ( presne 3x tankovane ), mi vychadza spotreba momentalne na 10,2/100km..co je myslim velmi solidna hodnota, kedze jeden aj cosi nadrze som siel s "rakvou" na streche..uvidime co to povie pri dlhodobejsom jazdeni..ale na to, ze je zima a teda jazdim normalne, ziadne zdrzovanie premavky, tak myslim, ze je to super hodnota.. zatial spokojnost..Zatial som dokonca nepostrehol ani miznutie oleja, ale je pravda, ze od vymeny mam prejdene cca 1500 km...

08.01.2013 16:07

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

to je pekna spotreba, ja mam priemer o 3 litre viac, len nejak nieje cas sa tomu povenovat

09.01.2013 07:46
oSa
avatar

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

ja mam viac o 5 litrov.. :( niekde bude chyba..

09.01.2013 20:24

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

treba ist na diagnostiku..ak mas sekvencne vstrekovanie, daj si skontrolovat elektromagneticke ventily nad kazdym vstrekom...a zisti, ake mas vrtanie trysiek...ja tam mam momentalne 2,3mm,a pyta mensie, len sme nemali k dispozicii, takze bezi zatial na tie, a teda chod motora je kultivovanejsi ako na benzine, co som bol sam prekvapeny..ani pri akceleracii necitim pocit trhania, ci mierneho pridusenia s naslednym zaberom..to som pri predoslych vstrekoch citil dost markantne..teraz tam mam vstreky MagicJet, a ich nadstavenie a kalibracia boli tak rychle,ze sme sami boli prekvapeni.. Ak mi totiz auto v normalnej prevadzke ide za 9 litrov priemerne, nie je mozne aby na LPG malo 70% narast.. pochopim pri zlych nadstaveniach narast o cca 20%, ale standardne by to viac, ako 5-10% nemalo byt.. cize ak aj jazdis za 11 litrov na benzin(comu velmi neverim, to by si musel velmi extremne jazdit), nemal by si ist viac, ako za 12,5 litra na LPG...

10.01.2013 10:59

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

No pridam sa aj ja. Kupil som Subaru Forestra 2008. Ma montovane LPG od BRC vo Zvolene. Po testovany cca 3000km mam priemernu spotrebu cca 10Litrov LPG na 100Km. Co je podla mna velmi slusne. Dost som prekvapeny, ze podla priemernej spotrebe benzinu ako jedineho ukazovatela podla ktoreho sa da riadit som mal aj pri spotrebe 7,8 aj pri 9,2 l/100km benzinu, to zralo podobne okolo 10 litrov/lpg na 100km.

20.01.2013 15:43

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

delfo, oni je to ale tak, ze ked uz jazdis na LPG, trosku sa meni podvedome stil jazdy, clovek nejak pocita, ze jazdi lacnejsie a aj sposob jazdy sa meni...mam to zistene...sam na sebe, na viacerych autach..kym som jazdil na benzine, jazdil som aj za 8,5 litra...teraz jazdim v priemera za 10,2 litra plynu...co nie je zle..som spokojny...

21.01.2013 20:03

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

No Scorpi asi mas pravdu, styl jazdy je uplne iny. Ja som mal predtim Toyotu avensis combi 2001 2 naftu( velmi spolahlivy pracant, mam ju velmi rad nechapem preco ludia o take spolahlive auto nemaju zaujem uz ho davam za 2300Eur a nic.) Tam som jazdil za 5,5L priemer ale potreboval som auto z vyzsim podvozkom, spolahlive a z podobnou spotrebou lebo vela jazdim, preto som volil Subaru forester no dufam , ze budem spokojny a nebudem behat po servisoch. Jazda je ale ovela lenivejsia co nechapem kedze tam je o 29KW viac ale nemozeme mat vsetko zatial som velmi spokojni len mi vadi ze tam nie je aktualna spotreba paliva aby si clovek kus sledoval nohu. smile

25.01.2013 09:28
js
avatar

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

ahojte mate niekto lpg v 2,5xt ja som ho montoval pred mesiacom. mam tam Stag a myslim, že to nefunguje ako ma. spotreba je okolo15-16l aj ked mam sice dost tazku nohu. no je to dost na benzine jazdim cca11-12 ked sa ovladam. a vcera mi naskocila porucha vstrekovaca. este som s tym nebol v servise. no kamos vravel, ze to obcas može robit. "tak dakujem" inac uspora je aj tak super. len aby to fungovalo

12.02.2013 17:31
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101