Diskusné fórum

Kupa subaru a otazky okolo toho

Autor Správy

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdravím kolegovia (a kolegyne). Uvažujem na kúpou Subaru (buď Forester, alebo Levorg), manželka ma však od toho odhovára s poukazom na to, že sa jedná o okrajovú značku - čo je u nás žiaľ pravda - a v prípade poruchy alebo havárie bude pri oprave nutné dlho čakať na náhradné diely a podobne. Vzhľadom na to, že bývame na dedine a auto potrebujeme denne na dochádzanie do práce je pre mňa rýchla oprava v prípade potreby pomerne dôležitá. Prosím o info - máte niekto skúsenosti s dĺžkou opravy auta (konkrétne v servise Mikona v BA - náš najbližší servis)? Je doba opravy skutočne dlhšia, ako u iných značiek? Alebo je tento argument neplatný?

Vopred veľká vďaka! smile

17.02.2016 06:55

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

TommyF1 neviem o tom, že by Subaru ako "okrajová značka" mala problém s náhradnými dielmi, problémom s ich dodaním alebo servisom. Tento argument je úplne scestný. Tvojej žene sa možno nepáči dizajn, a preto tieto argumenty. A Mikona nie je jediný servis, keby už na to došlo. Ja osobne servis poznám len cez bežné prehliadky. Netvrdím, že sa niečo nepokazí, ale je to moja osobná skúsenosť.

17.02.2016 12:22

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zeny nevedia co chcu,ale robia to dovtedy, kým to nedosiahnu/Werich/. Nedaj sa zvyklat a radsej sa objednajte na skusobnu jazdu.Ked sme s mojou laskou sli kupovat XV zacala protestovat pri velkosti kufra/nutnost vozit hlboky kocik+golfáč/, Forester sa jej nepacil ale hned vedla stal outback, ze ten by teda usiel....no a mame ho 3 roky a teraz neda nan dopustit.Proste vlastnosti si ju ziskali hned....casto chodime na hory chlapec lyzuje.No a teraz ,ked sa za cca 2-3roky zbavime deduska XC90, uz krici ze chce XV /male ,vrtke, prejde vsade./ Servis nie je problem, tiez som ho videl zatial len na zarucnej pri vymene naplni a filtrov.... Nahradne diely v dnesnej dobe nie je argument......... Drzim palce pri vybere....

17.02.2016 13:20

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Ahojte Pomaly ale urcite zacinam byt zufaly smile . Hladam snorim uz aj v zahranici. Zatial mi nic ine nevychadza,len to ze si budem musiet pozicat alebo liznut auto. Ale ak uz mam popri hypoteke splacat auto 4-5 rokov tak to auto musi stat zato. Vsetko je mimo rozpocet a neviem ci sa oplati toto http://subaru-legacy-wagon.autobazar.eu/20-d-sport-vavi-id7949012.html. Ak by sa nasiel niekto kto by to vedel omrknut a dal mi info bol by som skutocne vdacny. Dikes

18.02.2016 09:09

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdravím subaristi, mám záujem o kúpu Subaru XV 2.0i MT Comfort. Aké máte skúsenosti čo sa týka spotreby, spoľahlivosti, po prípade so servisom ak sa niečo pokazí. Nemám so Subaru doteraz žiadne skúsenosti a potreboval by som poradiť či sa to auto oplatí kupiť. Za všetky pripomienky a odpovede budem vďačný.

20.02.2016 23:24

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Michino: podobne ako Ivanko, doporucoval by som navysit rozpocet tak aby bolo z coho vyberat. Ber to tak, ze si kupujes vec mozno na 5,7,10 rokov a nie lacnu.. tzn. v takomto pripade riesiet nejakych 1.500, 2.000 eur je nezmysel. Inak, hento auto co si tam dal nemusi byt zle. Ja mam so Subaru ZA (Avion) skusenost - som tam isty cas servisoval moju byvalu WRX a vsetko v pohode (aj rozvody mi robili).. na to ze je to znackovy servis su podla mna OK

ono, co sa tyka starsich aut, mozno 2 rady: 1./ urcite nie z bazara (hlavne nie AAA Auto), 2./ najlepsia kupa (pomer cena kvalita) je od sukromneho predajcu najlepsie v zahranici - len to treba snorit, resp. aj cakat..

inak, ked uz takto kupujes, urcite si to chod pozriet sam, nespoliehaj sa ze ti to niekto pojde omrknut.. zober si niekoho kto sa vyzna v autach a komu doverujes a chodte to pozriet

21.02.2016 07:58

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdravím znova,

postúpil som o krok dopredu - manželka už "prekusla" značku Subaru. Dnes sme si boli popozerať v BA ponuku. Levorg sme zavrhli - jednak je možný iba s automatom (čo ani jeden moc nemusíme) a za druhé tvar kufra moc nevyhovuje prevozu veľkého psa - čo je u nás podmienka. Vo výbere ostáva Forester (benzín + manuál) alebo Outback (diesel + manuál). Od dieselu ma trochu odradzuje pomerne zlá povesť ohľadom poruchovosti a "žrania" oleja. Vie sa k tejto problematike prosím vyjadriť niekto, kto s týmto motorom (2.0D) v aktuálnej verzii má praktické skúsenosti? Ak by sa obavy z dieselu ukázali neopodstatnené, tak by som sa prikláňal skôr ku Outbacku - dnešná môda SUV ide "mimo mňa"...

Vopred vďaka za radu! smile

23.02.2016 13:27

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

ahoj , ja mam Forester diesel , 197 000 km,uz nepretekam , sem tam mu dupnem , a menil sam zatial jedno zadne lozisko a tycky stabilizatora, servisujem len v Za , Avion

23.02.2016 14:25

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Reakcia na príspevok od používateľa TommyF1:

23.02.2016 13:27

Zdravím znova,

postúpil som o krok dopredu - manželka už "prekusla" značku Subaru. Dnes sme si boli popozerať v BA ponuku. Levorg sme zavrhli - jednak je možný iba s automatom (čo ani jeden moc nemusíme) a za druhé tvar kufra moc nevyhovuje prevozu veľkého psa - čo je u nás podmienka. Vo výbere ostáva Forester (benzín + manuál) alebo Outback (diesel + manuál). Od dieselu ma trochu odradzuje pomerne zlá povesť ohľadom poruchovosti a "žrania" oleja. Vie sa k tejto problematike prosím vyjadriť niekto, kto s týmto motorom (2.0D) v aktuálnej verzii má praktické skúsenosti? Ak by sa obavy z dieselu ukázali neopodstatnené, tak by som sa prikláňal skôr ku Outbacku - dnešná môda SUV ide "mimo mňa"...

Vopred vďaka za radu! smile

Vďaka za odpoveď! smile

23.02.2016 14:37

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Takže opäť ja. Som bez auta. A dosť rýchlo potrebujem kúpiť ďalšie. Pôjdem pozrieť tieto dve (ten diesel som už videl,inter. dosť zničený) Svetla trochu mliecne,a si vyblednuté od slnka. Nevozil som sa,len som naštartoval a motor bol veľmi tichý. Pôjdem sa aj povoziť a skúsim obe.

http://subaru-legacy-wagon.autobazar.eu/20-d-comfort-va-id8230053.html

http://subaru-legacy-wagon.autobazar.eu/20-i-va-cvt-----at-id8230111.html

Obe dovoz Taliansko (kúpiť dovoz z Talianska)?????????? Trápi ma že to nemá strešné okno.

Poradíte na čo si dávať pozor?

Ešte premýšľam nad týmto

http://www.autobazar.sk/9221162/subaru-outback-2-0-d-110kw-m6-5d/

Ale chcem sa opýtať, je veľký rozdiel vo vnútornom priestore a veľkosťou kufra medzi legacy a outback ročník 2011-2012. Lebo Outback som naživo neškúšal. Ďakujem za radu (bude nápomocná,ale rozhodnem sa sám,tak ak vyberiem zle nadávať budem sebe)

Ešte jedna otázka : Podať parametre vozidla dovozcovi aby niečo našiel v Nemecku?

25.02.2016 20:36
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101