Diskusné fórum

Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Autor Správy

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

zdravím borci, už pár dní sa pohrávam s myšlienkou že v priebehu leta 2017 predám svoje bmw e90 320d, a vrátim sa späť ku subaru. Popri BMW mám doma ešte aj imprezu 2006 1,5 a/t (totalne bezproblemove auto naj. 157 tis.km )

Ďalšie subaru by som ale chcel z vyšším objemom a výkonom, H6 3,0 veľmi nechcem čítal som ohladom neho viac článkov a je to väčší žrút na peniaze ako H4, a vzhľadom na svoj vysoký výkon neponúka až také parametre zrýchlenia, max. rýchlosti atď... a žerie vela + s kombinaciou na LPG som nepočul veľa chváli. čiže by som chcel spoľahlivé relatívne ekonomické autíčko a kvôli tomu aj pohon LPG ktorý je vhodný ako som čítal na forester 2,0 116kw, a outback 2,5i. outback sa mi páči až faceliftový čiže do úvahy pripadá ročník od 06+. a tam pripadá výkon 127kw boli aj originalne Bi-Fuel verzie.

Čo sa týka prevodovky tak by som asi radšej zvolil manuál ale vraj má na nich krátku životnosť spojka. Automat je fajn, ale na mimomestské jazdenie mi v impreze ten 4stupnovy nejak nevyhovuje, radsej si sám kvaltujem.

Tak som dospel k záveru ze bud forester 2,0 alebo outback 2,5... stále neviem ktoré auto by mi viac vyhovovalo, mám 23 rokov som slobodný, jazdím väčšinou iba s priateľkou, a zriedkavejšie beriem 3-4 ľudí. Impreza mi je malá, za mňa nesadne nikto, iba 2L flaša sa zmestí na zem dozadu-niekedy mi to ide strašne na nervy ked treba odviest 4 ludi. Takisto sa chcem spýtať kedy sa na subarach menia rozvody, a kolko zhruba na tieto 2 autíčka cenovo vychádzajú. a ešte by som chcel vedieť že aké poruchy môžem očakávať pri týchto 2 motorizáciach a ktorá z nich je lepšia ? pri 2,5 litry 127kw sa mi pozdáva vyšší krútiaci moment-227nM ako pri 2,0 kde je iba cca 186nM ... este pozerám ze tam je pri 2,5 aj 121kw verzia.. na outbacku sa mi viac páči exteriér/interiér, prístrojovka je krajšia, forester je viac účelnejši a chcem sa ešte opýtať či na forestri ktorý má 2DIN rádio obsahuje aj AUX vstup ?. a má nejaký z týchto 2 áut aj bluetooth handsfree volanie ? má zmysle hladat model z palubným displejom/navigaciou ? alebo je to len starodávny prežitok ? na outbacku sa mi ešte páčia 2 koncovky výfuku vzadu, chcel by som možno časom dať na auto aj ladený výfuk aby bol bublot boxera výraznejší keďže milujem ten zvuk. ovplyvní to nejak negatívne výkon atmosférickeho auta ? na forestri sa mi páči že je mohutnejší a vyzerá vyšší aj keď v tabulkach som videl že svetlú výšku majú forester 205mm a outback 200mm... v aute by som chcel prevážať cez leto bicykel, v zime lyže so sklopenými zadnými sedačkami, je to v týchto 2 modeloch možné ? na čo si dať pri kúpe pozor ?? ako si rozumejú s LPG ? zatiaľ ďakujem za odpovede pripadne za rady, najlepsie by bolo keby som sa na nich previezol som z okolia Popradu.

18.12.2016 20:41

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Cˇao, ja mám forestra 2006 s LPG. Páči sa mi tvoj výber, tieto dva subíky a modely sa mi pozdávajú najviac. Aj dostupnosťou/hodnota priemerom. Ja žijem v horskej oblasti tak lesník bol jasná voľba. Outback mi už pripadal ako dosť panské auto, keďže som odchádzal od feldysmile

A z toho čo si písal, to pre teba vidím skôr na ten outback. Hlavne priestorovo , keďže forester vychádza z podvozku impreza. Aj 2,5 motor čo sa týka výkonu, teda krúťaku, by bol na foresterovi lepšejší...( v USA také predávali - hladký2,5) Len som počul že EJ20 je spoľahlivejší. Neviem to ale naisto.

AUX to v sérii z tých čias nemá. A LPG Bi-Fuel paráda , len na tom mojom som po roku musel riešiť motor. Nedbalo som kúpil a mám podozrenie že ten predomnou jazdil na nízkej hladine oleja a celkovo tomu autu dal zabraťsmile Klepala vačka na 4 tom valci. Plynom to nebolo.

toľko stručne odo mňa.

19.12.2016 19:27

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Faceliftovaný Outback by mal mať AUX, ale asi záleží aj od výbavy.

19.12.2016 21:28

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

ja mam 2008 a nema aux, ale je to najmenej dokupit si nejaky modem yantour alebo nieco take za 60 eur. smile

20.12.2016 09:04

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Sokyno a ty máš 3,0H6+LPG ? ako to chodí kolko €/100km? nechcem velmi servisne drahé auto, kedze mam na kadejake prkotiny v bmw niekedy uz nervy :D ake problemy ma to auto ? zvuk to ma fajn aj to celkom ide ale radsej pojdem asi do tej 2.5 :D

20.12.2016 11:01

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Reakcia na príspevok od používateľa vlado.m:

19.12.2016 19:27

Cˇao, ja mám forestra 2006 s LPG. Páči sa mi tvoj výber, tieto dva subíky a modely sa mi pozdávajú najviac. Aj dostupnosťou/hodnota priemerom. Ja žijem v horskej oblasti tak lesník bol jasná voľba. Outback mi už pripadal ako dosť panské auto, keďže som odchádzal od feldysmile

A z toho čo si písal, to pre teba vidím skôr na ten outback. Hlavne priestorovo , keďže forester vychádza z podvozku impreza. Aj 2,5 motor čo sa týka výkonu, teda krúťaku, by bol na foresterovi lepšejší...( v USA také predávali - hladký2,5) Len som počul že EJ20 je spoľahlivejší. Neviem to ale naisto.

AUX to v sérii z tých čias nemá. A LPG Bi-Fuel paráda , len na tom mojom som po roku musel riešiť motor. Nedbalo som kúpil a mám podozrenie že ten predomnou jazdil na nízkej hladine oleja a celkovo tomu autu dal zabraťsmile Klepala vačka na 4 tom valci. Plynom to nebolo.

toľko stručne odo mňa.

kolko LPGčka ti to papá ? :) a preco je ten EJ20 lepsí ako ten 2,5 v outbacku ? inak aký servis ten EJ20 potrebuje, okrem tej tvojej vady ? rozvody sa na subaru menia ? ak ano tak pri kolkych km ?

ja zas ked pozeram na tieto 2 modely subaru tak sa obrazne citim ako keby som siel do felicie :D ma to iba teplomer radio a klimu :D oplati sa hladat model v koži ? (nikdy som nemal kozenné sedacky) alebo je z praktickeho hladiska lepsie ostat pri látke ?

a je rozdiel bifuel a klasika prerobena na LPG, ? na bifuel boli tvrdene sedla ventilov ? má to symetrické zvody alebo asymetrické ? je lepsie kupit original bifuel alebo prerabku na LPG ? ci su tam rozdiely ?

viac sa mi páči interier outbacku+pristrojovka outbacku. sem tam som si do lahkeho terenu chodil zablbnut aj z nizkou imprezou, jedine co mi na nej vadi su dlhe previsy vpredu/vzadu :D

20.12.2016 11:13

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Ten 2.5i mával problémy s tesnením pod hlavou valcov, ak sa nemýlim, v USA to bol celkom veľký problém. V bazároch je veľa áut s týmto motorom vymeneným.

20.12.2016 13:31

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

fluider: nie som automechanik, mám v rodine dobrého mechanika, je v boxer motore s tým tesnením pod hlavou extra vela roboty ?(viem ze aj na klasickom radovom 4 valcy je to dost roboty a kedy zhruba odchadza to tesnenie pod hlavou ? pripadne este chcem vediet či sa menia rozvody a kedy na subaru ? má ten 2,5 liter este nejaké svojé známe vady/nedostatky na ktoré si dať pozor ?smile

20.12.2016 14:02

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

čau. mám ota z 2008ho 2,5 127kW Bi-fuel. rozvody som menil pred mesiacom = rozvody + vodná pumpa + sviečky + všetky filtre + olej + klinové remene spolu cca 300eur. Ten 127kw motor je ešte SOHC, takže vôle ventilov sa nastavia jednoduchšie než na novších motorov. Spotreba priemerne podľa nádrže 10,5 litra plynu (benzín neviem, lebo ten míňam len kým sa trochu zohreje motor a prepne na plyn), ale jazdím väčšinou krátke trasy. Aux to väčšinou nemá. Čo sa týka rádia, oto má max mp3 z cdčiek a nedáš tam iné rádio. forester je v tomto podľa mňa lepšie, dá sa tam dať skoro hocijaké iné rádio.

20.12.2016 17:31

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

ked to dá aspon mp3 z CDčiek tak bude fajn :D a videl som ze niektoré maju CD menič ale to asi tiez zavisi od vybavy, hm tak ta spotreba je velmi luxusná smilesmilesmile a rozvody sa menia ako casto ? je nejaka hranica ze 200 000km a na aute ma caká vela veci co treba dat dokopy ? rozvody maju fajn cenu, skoro ako zadarmo. ako to auto vykonovo ide ? po dialnici pri 130-140 na tempomate do prudkych stúpaní vládze ? alebo treba podradzovať do 4ky ? nikdy som nejazdil benzin s tempomatom, a uz toboz nie 2,5 litrove subo takze neviem aku dynamiku a silu od toho očakávať :)

20.12.2016 18:53
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101