Diskusné fórum

Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Autor Správy

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

no co mam oskusane tak tento hydromenicovy automat radi hrozne pomaly, pomalsie ako keby som radil manualne, az dvojspojka radi rychlejsie ako clovek, a ano chcem velky objem bez turba kvôli spolahlivosti a aj kvoli sile motora ktoru dokaze vacsi objem vyvinut(rozmyslal som aj nad bmw e60 530i+lpg ale od bmw chcem momentalne po necelom roku pauzu lebo ten dizel ma v zime len serie svojim zvukom a tym ze musim byt na neho jemny :D a oturbene auto uz tak skoro ako daily nechcem ), a pocet 4 valce so skvelym zvukom a vykonom 127kw je len plus :) a rozvody sa menia kedy u tohto suba ? chcem sa inak este opytat da sa volant nastavovat dopredu dozadu ? ci iba hore dole ? a ako hraju klasicke reproduktory ? kazdy outback ma panoramaticku strechu ? asi nie ci ? ... som rád že som dostal opäť obrovské nadšenie pre subaru, a do dalsej zimy uz ten dieslak nechcem startovat :D

24.12.2016 23:36

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Volant u predfaceliftu len hore/dole a nepredpokladám že sa tam po facelifte niečo v tomto ohlade zmenilo. Ozvučenie u EU verzii nikto nechváli, ja sa nesťažujem ale mám US.

25.12.2016 00:24

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

ja som bol z hydrodyn. menicom v legacy uplne spokojny. pokial radil podla seba tak to bolo bleskove... citelne pomaly radil iba ked som sa do toho zacal starat a radil som manualne, ale manualne radenie som nikdy nemal potrebu pouzivat, jedine ked som chcel dolu kopcom brzdit motorom. hydrodynamika je skvela v tom ze radi paradne plynulo. dvojspojka tiez ma svoje muchy... ak dakedy skusis zaradit nieco ine ako ma navolene dopredu tak to nebude zas take rychle preradenie ako by si cakal smile tu som nasiel take starsie video ked som siel dakam po dialnici na ktorom vidno ako pekne to radi

25.12.2016 12:38

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Reakcia na príspevok od používateľa 21SLAVO23:

24.12.2016 23:36

no co mam oskusane tak tento hydromenicovy automat radi hrozne pomaly, pomalsie ako keby som radil manualne, az dvojspojka radi rychlejsie ako clovek, a ano chcem velky objem bez turba kvôli spolahlivosti a aj kvoli sile motora ktoru dokaze vacsi objem vyvinut(rozmyslal som aj nad bmw e60 530i+lpg ale od bmw chcem momentalne po necelom roku pauzu lebo ten dizel ma v zime len serie svojim zvukom a tym ze musim byt na neho jemny :D a oturbene auto uz tak skoro ako daily nechcem ), a pocet 4 valce so skvelym zvukom a vykonom 127kw je len plus :) a rozvody sa menia kedy u tohto suba ? chcem sa inak este opytat da sa volant nastavovat dopredu dozadu ? ci iba hore dole ? a ako hraju klasicke reproduktory ? kazdy outback ma panoramaticku strechu ? asi nie ci ? ... som rád že som dostal opäť obrovské nadšenie pre subaru, a do dalsej zimy uz ten dieslak nechcem startovat :D

Tak to radenie nechajme na inokedy, možno osobnú diskusiu a odskúšanie:) Prvé DSG od Das Auto napr. trhalo keď si išiel v kolóne na jednotke, takže dvojspojka tiež nebola výhra. Čo sa týka rozvodov, tak prve sa menia pri 105.000km, ďalšie neviem, ale to sa dá zistiť. Panoramatická strecha je super, najmä, keď ideš po meste, je to bezprievanové vetranie a zdravšie ako klíma :) Ani decká vzadu sa nesťažujú na prievan a nemajú s tým v lete zdr.problémy. S tým diesol ti kvitujem. Mal som predtým P407SW HDI, auto OK, bezporuchové, ale nízky predok a FAP filter a pod.kraviny ktoré nemusím a na naše cesty a parkovanie bol des. Každý druhý obrubník to chytalo a v zime ani ASR nepomohlo. A teraz pri rozbehu ani necítim či napadol sneh alebo nie, proste je to obrovský rozdiel. Človek sa teší na každú jazdu s týmto autom a to nehovorím o ľuďoch čo ťa zastavujú a pýtajú sa ako to jazdí, aký to má motor a pod. Proste paráda a bezrámové dvere sú čerešnička na torte :) Tým pádom je karoséria lepšie vystužená ako pri novšom type. Volant idem pozrieť ako sa dá nastaviť, lebo ani neviem. Po kúpe som si to nastavil a už nemenil, lebo nikto iný s tým nejazdí. (manželka sa bojí že je moc dlhé :)) Audiosústavu nerieším. Som rád že to má v sebe menič na 6CD s MP3, takže hudby tam dáš až až. A keď veziem decká, tak počúvame len detské pesničky a im je jedno či to má také alebo onaké basy, alebo výšky. Ovládanie OK, spoľahlivá sústava.<br> Keď to autíčko kúpiš, tak nadšenie bude ešte väčšie. Držím palce pri správnom výbere.

25.12.2016 12:54

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

No co zistil si ako je na tom volant ? A ma to auto nejake vady ako pokazeny mechanizmus okien pretekanie panoramatickej strechy alebo taketo blbosti, alebo je to fakt spolahlive auto kde staci menit brzdy oleje filtre a ziarovky plus rozvody a spojku ked treba. Tesnenie pod hlavou praska ako mi tu niekto pisal alebo to nie je problemom.smile

25.12.2016 19:58

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Strešák bude zatekať ked sa upchajú odtokové kanáliky, ja som s tým problém nemal. Tesnenia pod hlavami počkajú každého - to už mám za sebou. Určitá spotreba oleja - podla využívania vozidla, podla použitého oleja.

Klasika lambda sonda - to neobišlo asi nikoho. A potom podvozkové veci, ako uloženia ramien, tyčky stabilizátora, náboje kolies, tlmiče, postupne to bude prichádzať

Čo sa elektriky týka, tak som mal jediný problém s reguláciou motoru kúrenia. Vyriešil to nový tranzistor za 10€ (nová regulácia stojí tuším cez 100€). Také veci ako centrál, sťahovačky, zrkadlá to funguje u mna bez problému

25.12.2016 20:31

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Pri akych km odchadza to tesnenie cca je to draha vymena ? Nevyznam sa toho financne hlavne a ci je to u boxera vela roboty. A tie podvozkove veci ? Su to financne narocne opravy ? A to clovek zmakne a ma potom zas na dlhsie pokoj ?

25.12.2016 20:57

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Ja som si to robil sám, teda som nemusel nikomu platiť za prácu, ked človek pripočíta rozvody, nové tesneia pod hlavu, veko... Tak určite cez 500€ kedže len rozvody sú cca 200€. Mne to vyšlo podla natočených km pred 200tkm, ale či sú realne

Podvozok - auto som kúpil havarované, dával som časom nové zadné tlmiče čo bolo nejakých 60€ kus a kúpil som si všetky uloženia do ramien predok/zadok (neviem kolko to stálo, ale vela to nebolo - čojaviem 150€). Bolo treba vymeniť dve uloženia na tej strane čo bola poškodená, ostatné mám doma do rezervy.

A zabudol som na výfuk, ten bude niesť známky korozie, sem tam sa objaví prasklina/diera

25.12.2016 21:35

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

v podstate uz som asi aj rozhodnuty pre Outback 2,5 127kw, tých pár jeho múch vychytám a budem jazdit vysmiaty v univerzalnom aute, na sucho, na sneh, do blata, do lahkeho terenu, do mesta, na dialnicu, aj do neho naložim a aj vyzerá pekne a interiér tiez nepôsobí lacno +lpg a nemam co riesit. :)

29.12.2016 00:49

Re: Forester 05-08 vs Outback 06-09 +LPG

Pri Outbacku akurát pozor na zadné tlmiče - sú tam samoniveláky, tam nestojí jeden 60€ ale 600€. Ak nenaložené auto vzadu "sedí" tak sú KO. Pri pohlade z boku by malo byť auto v rovine = rovnaká svetlá výška podvozku. Ak je to KO, treba si pýtať zlavu, rieši sa to konverziou na klasické tlmiče čo vychádza komplet tuším 400€. Alebo vyskúšať repas, niekde to repasujú, ale reálnu skúsenosť tu asi nikto nedal.

29.12.2016 09:28
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101