Diskusné fórum

Ložiská kolies

Autor Správy

Re: Ložiská kolies

V poslednom case som spozoroval hluk v zadnej casti auta pripominajuci hluk pneumatik no vychadza skor z pravej zadnej casti auta (aj ked presne sa to urcit neda). Kedze je hluk rovnaky na zimnych aj letnych pneumatikach tipujem ze to bude lozisko. Volu na kolese som nespozoroval a podla typu loziska mi pride ze by sa to malo skor prejavovat v zakrutach no v mojom pripade to tak nie je. Mate s tym niekto skusenosti???

09.06.2010 12:27

Re: Ložiská kolies

caf Peto

mas pravdu.je naozaj velmi pravdepodobne, ze hucanie ti sposobuje lozisko. volu nemas sancu spozorovat, to by si to lozisko musel mat v uplne inom stave smile obcas sa stava, ze lozisko moze hucat viac pri zatazeni danej napravy,ale to nemusi byt vzdy pravidlom.

lozisko nemusi vzdy hucat kvoli nejakemu poskodeniu obeznej drahy/valivych teliesok. moze sa stat,ze mazivo uz neplni svoju fukciu (degradovalo) ,alebo sa poskodil kryt tym padom do loziska vnikol prach/voda ...takze takto poskodene lozisko bude hucat aj pocas mensej zatazi (normlana jazda atd). jednoducho ho treba vymenit a budes mat pokoj.

smile

09.06.2010 13:19

Re: Ložiská kolies

určite ho vymeň, ja som mal od januára presne tie isté príznaky - jemné hučanie (ako od pneumatík) zo zadnej pravej časti. Jazdil som s tým 2 mesiace - som chcel počkať, že keď vymením gumy za letné, čo to bude robiť - no a ono sa to tak postupne zhoršovalo, že som sa nakoniec rozhodol to vymeniť tesne pred Javorinou-zrazom, pretože som nechcel ísť z PP takú štreku s hučaním. Skončilo to takým hučaním, že cestou do JRT som po diaľnici išiel 80-90 lebo mi až lepilo aby som vôbec došiel a aby som niekde neurval nápravu smilesmile Chvíľu sa ešte riešilo, či to nie je náhodou diferák, ale nakoniec sa vymenilo ložisko a svätý pokoj smile ale to zdržiavanie mi za tie nervy nestálo pre budúcnosť smile

P.S. ozaj, tá sranda ma stála niečo cez 200€ smile

09.06.2010 13:32

Re: Ložiská kolies

Brano priznam sa ze od teba som hned cakal konstruktivnu odpoved dik. Hybco ja som to spozoroval v lete a myslim ze to nie je v nejakom katastrofickom stave od vtedy som uz spravil cestu SK-Londyn, Londyn-SK a spat no je pravda ze zo zaciatku to prehucal aj drsnejsi asfalt teraz to uz pocujem o cosi viac no ja niekedy pocuvam asi az velasmile. Tych 200 eciek bolo len lozisko alebo aj praca??? Zverit to radsej servisu alebo sa oplati spinit ruky??

09.06.2010 15:19

Re: Ložiská kolies

Je to z veľkou pravdepodobnosťou ložisko, tak ako to opísal aj Braňo. Mne hučalo ľavé predné a jazdil som na tom takmer rok, čo činilo cca 25000 km, ale je pravda, že to hučalo stále viac, už som pomaly ani motor nepočul smile. Menil som ho teraz v apríli. Ložisko samotné stojí cca 85 €, k tomu potrebuješ ešte vonkajší a vnútorný semering a ja som kúpil aj zaisťovaciu maticu, čo spolu bolo asi 120 € priamo v Subaru BA. Vymenili sme ho u kamoša na dvore, robota na pol dňa a okrem náradia potrebuješ k tomu kachle a mrazák smile.

09.06.2010 15:41

Re: Ložiská kolies

Peto, uz som videl zopar vymien lozisk. nemozem povedat,ze to je nejak moc komplikovana cinnost ale... potrebujes stahovak na lozisko resp. pneumaticky lis, ktorym vytlacis lozisko von z osadenia. niekedy to ide lahko,niekedy tazko (obzvlast vtedy,ked sa na takom lozisku dost dlho jazdi - huciace lozisko vytvara vacsiu teplotu ako normalne a rado sa zapecie) .

ono to v servise (v pripade ,ze maju jednoduche vybavenie - stahovak ci lis) trva cca 2 hodinky - mozno menej. ja by som siel do servisu urcite.

09.06.2010 16:29
555
avatar

Re: Ložiská kolies

A momentovy kluc, lebo maloco je lepsie, ako ked prilis dotiahnete lozisko. To su potom prispevky, ako malo vydrzia :)

09.06.2010 19:09

Re: Ložiská kolies

celkova suma bola 245€ za komplet vymenu, ale bola v tom este aj vymena zoxidovanej zastrcky na vozik - takze preto tak odhadujem ze samotne lozisko (material a robota) stalo cez 200€ mozno 220 neviem presne - ale ako pisal brano, je to robota cca na 2hod - takze ta praca je v napr. v JRT (kde to robili mne) nejakych 30-40€ (ak mas subo do r.v.2003 - 17€/hod ... po 2003 uz ma standard cenu ako vsetky subo servisy no a teda neviem ako ty, ale ja by som pol dna za 40€ teda neriesil smile pohladam fakturu a ak som nebol presny tak sa poopravim popripade

09.06.2010 20:11

Re: Ložiská kolies

no ja som dnes spozoroval rovnaky hluk. Predpokladam ze to bude lozisko. Ceny su od 77-120e cca. Praca je uz ina vec. Pred 3mi tyzdnami som menil lave predne. Nehucalo ale na zdvihaku malo koleso znacnu volu. Tym padom rozhodena geometria ... Praca na draka nic neslo povolit. Lozisko som vylisoval stahovakom. No brutalne zistenie bolo ze aj samotny naboj bol znacne poskodeny cca 1 mm z priemeru chybal ale len pod 1/2 nakolko loziska naboja su dvojradove. Musel som menit celu tehlicu (vrtasp) nakolko novy naboj sa pohybuje v 100vkach eur. Prelisovat mi to pomohol sused s rucnym hydraulickym lisom. Z tohto dvovodu by som vymenu neodkladal a osobne i ja zajtra objednam nove.

09.06.2010 21:43

Re: Ložiská kolies

Dakujem za rady panismile Uvidim co na to povie servis v UK kedze si za prezutie pneumatik ktore som im priniesol v aute pytali 60 libier vymena loziska bude asi ina kava no co uz...

10.06.2010 14:06
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101