Diskusné fórum

Zimne pneu

Autor Správy

Re: Zimne pneu

No, a ako sa veci maju... Takze outback nakoniec dostal 205/60 r16 goodyear UG7+, a subjektivny pocit je viac ako dobry.(asi ako u vsetkych novych pneu) Ale inu vec som chcel. Tolko ospevovane dunlop WS3D a dulnop WSM3. Mal som moznost ich odskusat na subaru a isiel z nich strach a hroza. Neboli nove, podla roku vyroby mali 3-4 roky. Preto otazka ci mate skusenosti iba s novymi 3dws-kami, alebo ste mali moznost ich skusit aj po nejakom tom roku. Nove su mozno super, ale akonahle su starsie ma uplne sklamali. (samozrejme viem ze zimna pneu ma len urcitu zivotnost, ale predsa, 3roky su podla mna malo nato, aby guma stvrdla tak ze kazda zatacka alebo brzdenie na snehu je skoro nerealne)-na legu mam momentalne na dojazdenie pirellky winter 190 snow control, a tie po 6tich rokoch drzia podstatne lepsie ako mladsie dunlopy. Preto by som rad nadhodil otazku, ake mate vy skusenosti s starsimi 3D a M3...

04.02.2011 18:19
555
avatar

Re: Zimne pneu

Apropo update Nokian RSi, jazdne prvu zezonu, vyrobene pred 1,5r. Cestou zo stretka bola na zjazde z mosta SNP namraza a tie gumy to vobec netrapilo, iba som pockal, kym sa to zrovna do smeru, kadial chcem ist a potom som pridal a pokracoval.

Podla mna 4r guma, ktora nie je v teni a plnena dusikom, je uz letna guma. Kamos ma tie trojrozmerne Dunlopy a on sa nestazuje.

04.02.2011 18:45

Re: Zimne pneu

Tak dnes som som prezul staré (rozumej 2 ročné) Dunlopy WS3D, ktoré po roku! smile neuveriteľne stvrdli, za Nokian WRD3, čo je vlastne novinka na trhu, ale ešte nie sú na aute. Čo sa týka Dunlopov, tak 1. zimu boli fakt úžasné, ale 2. zimu stáli za 3 veci: smilesmilesmile. Na ujazdenom snehu auto hrabalo a šmýkalo, čo predtým nebolo, ABS večne zapínalo a to znamená nebrzdilo, čo tiež predtým nehrozilo a jazda celkovo musela byť oveľa opatrnejšia a pozornejšia. Takže Dunlopy sú dobré asi len jednu zimu a to je podľa mňa veľmi, veľmi málo, takže na Subaru nedoporučujem. smile

22.10.2011 17:27

Re: Zimne pneu

Ahoj, minulý týždeň som sa stal konečne subaristom smile a od tej doby som celé hodiny strávil zháňaním zimného obutia na Outbacka 225/60 R17. Tragédia, strach a hrôza - internet ani kamenní predajcovia... nakoniec som pochodil až v Česku, kde je to ale len kompletná sada s ALU diskami a Nokianmi WR G2 XL. Máte aj vy takéto problémy alebo..?

31.10.2011 14:42

Re: Zimne pneu

Neviem aky mas rocnik, ale ja som daval 215/55/R17 tak ako je v TP a pohoda.

31.10.2011 16:09

Re: Zimne pneu

Pozdravujem "Marco", maš pravdu ten rozmer 225/60 r17 je dost netipicky a je stym dost velky problem , zaleži ale ake gumy chces a aku značku,čo sa tyka letnych tak problem neni , ale zimne su dost tažko dostupne ja som na svojho outbacka zahanal už od septembra, kupil som Pirelli Winter Sottozero a mal som čo robit aby som to zohnal, ale neboj všetko sa da zohnat , prajem vela štastnych km

smile

31.10.2011 19:27

Re: Zimne pneu

Zdravím všetkych, zda sa, ze 225/60 R17 je naozaj netypický rozmer - internetove obchody sú plné ponúk, ale v realite skutek utek... Pôvodne som zháňal Dunlop SP Winter Sport 3D alebo Continental ContiCrossContact Winter, ale myslím, že aj na základe toho, čo sa píše na rôznych fórach aj v testoch, by mali byť tie Nokiany OK. Mam Outbacka 2011, tam sú v TP na výber až 2 možnosti a 18tky mi na zimu nepripadajú ako najlepšie riešenie.

02.11.2011 09:00

Re: Zimne pneu

Ahojte, zasa otravujem k zimnym gumam, ale mam taky problem a neviem, ci je to spojene s gumami alebo niecim inym. Mam Outbacka diesel 2011, obul som nan zimne Nokiany WR GR2 XL a uz dvakrat sa mi stalo, ze pri zjazde z kopca v pravotocivej zakrute nizkou rychlostou cca 50km/h mi ustrelilo zadnu cast auta dolava - nie nejak vyznamne, take hodenie, mozno 30cm - ale poznate ten pocit pod zadkom, ze nieco nie je v poriadku... Bolo vzdy okolo 2stupnov C, vlhko, urcite nebolo namrznute, tam by som to chapal. Teraz neviem, ci to bolo len nejake zhupnutie sa na maksich gumach (take to plavanie na zimnych pneu), alebo naozaj tie gumy za vlhka vobec nedrzia, co by bola dost tragedia... Ale odvtedy uz akosi nemam ten pocit istoty, ze auto drzi stopu lepsie ako akekolvek ine, ktory som si dovtedy uzival smile Mate niekto podobne skusenosti... alebo vysvetlenie...?

05.12.2011 14:36

Re: Zimne pneu

Marco<br> bud v klude. toto sa ti totizto kludne moze stat aj cez leto. to,ze ti odstreli zadnu napravu na mokrom asfalte je vec v podstate prirodzena - teda aby sme sa chapali , do toho vstupuje velmi vela faktorov nie je to len o zimnej gume.<br> popisujes, ze si siel dole kopcom a navyse do pravotocivej zakruty (cize nie jeden ,ale minimalne dva sklony vozovky). tu je hned jedno vysvetlenie - vacsina vahy bola na prednej naprave a vektor sil jednoznacne posuva zadok do lava.<br> tiez by sme sa mohli bavit o tom,ze ci tam nie je nejaka priecna nerovnost atd... moznosti je vela.<br> je mi jasne,ze mas teraz trochu mensie sebavedomie...preto ti odporucam jednu vec. chod niekde na nejake male letisko ,ked je okolo nuly a asfalt je vlhky (teraz to je idealne). skus si spravit slalom pri roznych rychlostiach a poznavaj svoje auto.<br> je to aj o tom,ze nemas svoje auto odskusane a nevies ,ako sa sprava.

smile

05.12.2011 16:53

Re: Zimne pneu

Děkuji Ti, předsedo smile Určite mam v umysle nieco podobne vyskusat, ked najdem vhodny plac. Kazdopadne mas pravdu, ze este to auto nemam zazite, ja osobne mam na nom najazdene ani nie 1000 km a hlavne neviem, co ocakavat v medznych situaciach, zatial som mal vsetko len predokolky... Takze vyskusam a dam vediet smile

05.12.2011 21:50
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101