Diskusné fórum

Zimne pneu

Autor Správy

Re: Zimne pneu

Marco, tady je jednoduchá rada : jezdit, jezdit a zase jezdit. Mám v dehtovém forestíkovi za 3 roky (od 12.12.2008) najeto 136 tkm a když u nás u Pardubic napadl první sníh a já projel ostřejší zatáčku, tak jsem zažil přesně to stejné jako ty. Ihned jsem pelášil k velkému Tesku v Hradci a tam jsem na nevyhrnutém parkovišti zkoušel "mezní" situace. Je potřeba počítat, že čtyřkolka se chová úplně jinak než předokolka (v předokolkách jsem měl najeto cca 400 tkm). Po 3 zimách jsem si myslel, že (u)řízení smyku zvládám. To jsem si myslel do Školy smyku (19.11.2011, fotky a videa jsou zde http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=1597 ), kdy jsme jezdili v rychlostech cca 30 km/h a smyk jsem nezvládal smile . Stačilo ale poslouchat instruktora a na konci školy jsem zvládal cca 42 km/h . Nad 43 km/h to ale nešlo díky fyzikálním vlastnostem nátěru (rovnal se uježděnému sněhu).

Ustání smyku taky dost záleží na pneumatikách. Já teď jezdím na Dunlop Wintersport 3D 16" a plná spokojenost(jedu je druhou zimu, předtím Nokiany WR G2 a v zatáčkách se chovaly na můj vkus špatně, ale je to subjektivní názor)

06.12.2011 01:35

Re: Zimne pneu

Ďakujem za názor a za rady, tá škola šmyku nie je zlý nápad.. Čo sa tých pneu týka, tiež som mal pôvodne vyhliadnuté tie Dunlopy, ale nedali sa na Oťasa zohnať. Nuž, budem trénovať. Posielam pozdrav na Pardubicko smile

06.12.2011 08:39

Re: Zimne pneu

jj, ustrelenie zadku, to pozname smile ja som inak mal na otasovi minulu zimu tiez tie nokiany WR-G2 a nebol som s nimi spokojny, aj ked je pravda, ze som ich porovnaval s bridgestonami blizzakmi DMZ3 z forestra, ktore su ultra makkulinke smile

kazdopadne na tuto zimu som dal na otasa nastupcu tych blizzakov DM-V1 a to je iny pocit ked clovek jazdi po snehu a lade tak ako v lete smile ... ale ako vsetci vieme, tak fyzika sa odrbkat neda a minuleho roku na forestri som bol uz velky panko, tak som v tatrach na bielej ceste v pomerne ostrej zakrute ani nepribrzdoval s tym, ze ju frajersky predriftujem a forestru usiel zadok tak, ze po kontre som sa len tak tak ze nefukol do zaveja, a to som si myslel, ze po tych salenotach na parkovisku nejaky driftik bude malina smile takze suhlasim, ze pomaha iba jazdit jazdit a jazdit smile

06.12.2011 08:50

Re: Zimne pneu

Marco, Nokiany WR G2 mám tretiu sezonu a nemám pocit že by im niečo chýbalo. Nabúdúce vyskúšam inú značku, aby som mohol porovnať. Tiež som názoru ,že subaru treba "dostať do rúk"smile

06.12.2011 08:51

Re: Zimne pneu

U zimních pneu moc záleží, zda máš 16" nebo 17" a také na rozměru. Co se u nás na SFC diskutovalo, tak můj žebrák má 16" a ostatní dehtoví forestíci mají 17" a třeba "problémy" s plaváním na nerovnostech já třeba na rozdíl od ostatních nepociťuji.

06.12.2011 22:50

Re: Zimne pneu

Ja som tiez mal predtym Nokiany WR G2 a moc spokojny som snimi nebol, predtym na inych autach som mal Dunlopy a Continental a boli lepsie. Tuto zimu som na Forestra kupil uz nove Dunlop WS 4D a dufam ze budu lepsie nez tie Nokiany. Taktiez som na zimu presiel len na 16" rozmer, miesto 17" (to nechavam len na leto). Som zvedavy ci to bude zmena k lepsiemu.

09.12.2011 19:08

Re: Zimne pneu

Tak som po lozeni po weboch (+dal som o.i. aj na kladne hybcove skusenosti-dik za tip smile), obul Blizaky DM-V1. To nie je auto, to je ratrak!!!

Dufam ze sa skoro nezoderu, ked su take makulinke, bola by to skoda smile radsej ani po dialnici viac ako sto nejdem smile

27.12.2011 13:29

Re: Zimne pneu

tirpitz, tak to ti gratulujem smile a asi si ich uz aj ocenil pri tychto poladovicach, ked ostatnym krutilo rit smilesmilesmile

ja mam tie V1 na otasovi a nedam na ne dopustit ... co sa tyka zodratia, tak pochopitelne pojdu dole rychlejsie, ale vsetko zalezi od tvojho rocneho najazdu ... na forestri mam ich predchodcu blizzak dm-z3 a uz su sice zjazdene co sa tyka hlbky dezenu, ale stare dostatocne nad normou a stale makulinke - a to som ich uz nasadil na 4tu zimu (aj ked je pravda, ze na forestri najazdim tak 10-15tis rocne, cize za zimu mozno 5-6tis) ... kazdopadne urcite ti po roku nestvrdnu ako iste znacky vid biely panak s pneumatikou smile

takze vela pohody a suverennosti na nich smile

27.12.2011 18:07

Re: Zimne pneu

Vcera som nahodil letné pneu a zimné Dunlop WS 3D som čistil od kamienkov, čistil disky aby som ich mohol čisté zavesiť na sezonu na stenu a zbadal som niečo zaujimave. Po tretej zime je dezén pekne hlboký aj v rámci "sekcii", pneu mäkké, ale jedna "sekcia" hladka ako detská prdelka smile

Letná sekcia na zimneu pneu :-)))

Letná sekcia na zimneu pneu :-)))

23.04.2012 14:45

Re: Zimne pneu

ahoje chcel by som sa opytat ake mate rozmery zimnych pneu(mam legacy 3.0 rv. 2004 . v technickom mam dva rozmery 215/45/17 a 215/55/17..ktore budu lepsie na zimu ? 16stky nechcem davat pretoze mam 2 sady 17palcovych na zimu a leto a to by som musel kupit dalsie disky.Ďakujem.smile

05.09.2012 14:11
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101