Diskusné fórum

Zimne pneu

Autor Správy

Re: Zimne pneu

Vzhladom na to ze patrim k pamatnikom a osobne som videl co sa dialo na tom svahu na kordikoch tak michelin bola ako prva ktoru som zo zoznamu skrtal. Pamatam si ale aj co v tatrach dokazoval hybco s forestrom obutym prave do blizzakov je ale pravda ze to neboli LM 25. To ranne zvezenie si budem este dllllho pamatat hlavne tu prvu zakrutu a brzdenie v podstate na cistom lade. (hned som vytriezvel smile) Takze vyber sa zuzil na Pirelli alebo Dunlop. Teraz babo rad asi si hodim mincu.

12.09.2012 18:51

Re: Zimne pneu

Ja som na otasovi jazdil cez zimu yokohama w-drive. A som spokojny. 2 tyzdne jazdenia na donovaloch na snehu s ladom. Vsetko bez najmensich problemov. Najazdil som na nich cez 15 000 km. Vecsina po dialniciach a vyzeraju dobre. Podrzali aj ked ma navigacia poslala do rudna cez chvojnicu po lesnej ceste vo februarysmile. Otacal som sa pri chate kde mal majitel retaze na aute. u mna velka spokojnost. ostatne skusenosti mam len dunlopami 3D ale na predokolkach.

12.09.2012 19:48

Re: Zimne pneu

Moment Pani...Continental sme preco vylucili?

12.09.2012 20:41

Re: Zimne pneu

Continental??? V mojom pripade mam moznost kupit len WinterContact TS 830P na ktoru nemam ziadne referencie (myslim osobnu skusenost niekoho konkretneho), ta guma sa mi uz na prvy pohlad nepaci, je drahsia a akosi mam k tej znacke odpor. Asi preto ze ju vo velkej casti pouziva koncern VW.

12.09.2012 21:03

Re: Zimne pneu

2rehmn:

ad1. "Ked chces dobre zimne pneu, nastastie a zaroven zial, mas len 3 moznosti: Michelin Alpin A4... najlepsia a najdrahsia pneu." si ma pobavil smile ako si prisiel na to, ze zrovna tento michelin je najlepsia guma? na zaklade akych atributov? ci len podla vysledkov "nezaujatych a objektivnych spolocnosti co to testuju" smilesmile ... myslim si, ze najlepsia zimna guma je ina pre tipka, co najazdi ako obchodak 50tis do roka na fabii po dialnici a meste ... a ina pre horala v kopcoch, kde je pol roka zaje...y snehom smile ... takze celkovo tento vyraz "najlepsia guma" nejako neznasam smile

ad2. nikde som nenapisal, ze tie nokiany boli vitazmi nejakeho testu ... s adacom na mna nechod smilesmile kupene vysledky podla toho ktory vyrobca zaplati viacej, dobre rano smile ... ja som cital po internete fora, kde sa vyjadrovali ku tym pneumatikam majitelia s realnymi skusenostami smile nie kde si urcia vitazov dopredu (ako napr. podla viacerych sutazi je najlepsie pivo zlaty bazant smilesmilesmilesmile a to porazilo inych harcovnikov v odbore smile

12.09.2012 22:56

Re: Zimne pneu

jo, som este zabudol dodať .. suhlasim s branom, ja som averziu na micheliny dostal este ked som mal C5ku a pneumatikoša som mal od výrobcu (nieco ako yokohama geolander na subarkach, ze juro smile)

kazdopadne bola to presne guma, ktora po 2 zimach vyzerala ako nova (dokonca podla merania ani na profile toho vela neubudlo ... ale smykalo ma ako prasa na icerevue kdekolvek a kedykolvek (sak ono ani necudo ... zakonite ak sa guma nederie, tak je tvrda a nedrzi a naopak, ze smile)

proste michelin, bazant a volkswagen nemusim smile

12.09.2012 23:38
555
avatar

Re: Zimne pneu

Lisik, LM25 velmi slusna a priemerna guma. Pozor na DOT, po 3r sa menia na Micheliny smile. Maju velku chut menit smer na popud volantu, slabsiu trakciu na snehu - ak chces nieco tahat, alebo jazdis iba sneh, tak by som zvazoval, i ked som nikdy nezapadol /a to som aj stal na bruchu/. Bezne sneh, sucho atd na brzdy su priemerne. Na lade su stale ovladatelne, ale hovorim, max 3roky. Uz su u mna v kategorii pripustnych /moj priemer je dost vysoky smile.

Pirelli si myslim, ze ma dobre zimne, bohuzial vzdy som sa iba vozil na cudzich autach.

Nokiany su sranda. WR-G2 su pre eskimakov celorocne a tu to radime medzi top pneu. Tretiu zimu idem dorazat /jazdim pomenej a skusal som ich setrit/ RSi. Nemam ABS a pod kompenzatory nedokonalosti a na tychto zazrakoch, na snehu citim, ako ma pri brzdeni tlaci na volant. Dovolim si tvrdit, ze s nimi udrzim krok s ESP/ABS a napr LM25 pri brzdeni na snehu. Kamosa som nahovoril na Hakka s plastovymi hrotmi na EVO na sneh a co ten stvaral... Danou za to je km vydrz. Silne citim v kostiach, ze pojdu aj na Fiestu, do mesta.

13.09.2012 07:58

Re: Zimne pneu

Ja používam na forestrovi dunlop grandtrack SJ6, lepšie gumy som fakt nemal. Asi najhrubšia vzorka v kategórií cestných pneu vynikajúca na snehu, mäkučká zmes a dobré lamelovanie. smile

13.09.2012 14:27

Re: Zimne pneu

baluu, tie grantreky som mal ako druheho adepta k mojim blizzakom a predpokladam, ze to bude viac menej to iste ... kazdopadne na zimnom zraze mozeme porovnat smile

13.09.2012 21:05

Re: Zimne pneu

A co tak Goodyer ug8 pani?Je tam síce vacsia spotreba asi o liter.ale držia slušne.

14.09.2012 00:27
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101