Diskusné fórum

Zimne pneu

Autor Správy
555
avatar

Re: Zimne pneu

Cely problem Nokianov je v oznaceni. Nokian G2 deklaruje ako All seasion gumu, slovensky celorocnu a nie ako vyslovene zimnu. Kedze ma M+S a kopcek s vlockou, tak sa to predava ako zimna. Vyslovene zimne su Hakkapeliitta.

Teraz mam na jednom Hakka RSi a na druhom WR D3, tak uvidime. D3 som cital, ze su zimne a na gume je stal oznacenie aj Al seasion :) Prvych 5km to bolo ako na snehu, potom sa chytili a zatial som spokojny. Vodu v zakrute prilis nemusia. RSi je uchylarna, na lade a snehu neuveritelne, dokonca vas tlaci na volant pri brzdeni, ale ine pocasie je bieda. Kamosa v Krupine som zlomil na Hakka 5 + plastove hroty na EVO a referencie su podobne. Na inom, ako zimnom povrchu nejazditelne, uplne sa rozpadavaju, ale na snehu jazdil ako v lete na mokrom.

01.11.2012 10:26

Re: Zimne pneu

phase, mam Dunlop WS3M rozmer 215/45/R17. Zatial po jednej sezone som spokojny. Da sa na ne spolahnut pocas celej zimy. Aspon v mojom pripade.

09.11.2012 19:36

Re: Zimne pneu

Ja mam Nokian Hakkapeliitta RSi , zatial spokojny aj napriek vyssej hlucnosti, a ked je teplejsie sa mi zda ze nesedia tak dobre, az skoro odskakuju od cesty v prudkych zmenach smeru, ale ked je teplota pod 7 °C super, doporucujem

10.11.2012 09:24

Re: Zimne pneu

chlapi otázka...ktorá z pneumatík je lepšia na cca. 80% mesto, diaľnica a 20% hory a blbnutie. Na vyber mám Bridgestone Blizzak DMV-1, ktoré odporúča @hybco a Continental WinterContact TS 790 myslím. Poraďte pls.

14.11.2012 17:20

Re: Zimne pneu

DM-V1 su vynikajuce gumy, ale kedze maju prilis nizky rychlostny index, neriskoval som a nezobral som ich. Ale ak ti nevadi zakonna stranka veci, tak jednoznacne odporucam tieto gumy.

Na vyber mas este (v tom rozmere na noveho Outbacka) Dunlop 3D a Pirelli Sottozerro II. Ja som nakoniec vybral Pirelli, az mi dojde auto, tak ich rovno nahodim a potom uvidim ako sa budu spravat na snehu.

Zatial najviac pozitivnych ohlasov od samotnych uzivatelov som pocul na tie Dunlop 3D, takze ani s tou gumou nespravis ziadnu chybu.

14.11.2012 18:17

Re: Zimne pneu

@george36 ďakujem za názor a upozornenie, rýchlostný index som si ani neuvedomil, niezeby som stále jazdil 170km/h ale občas sa stane :) Bohužiaľ mám na vyber len tie dve uvedené gumy + rockstone. takze teraz vážne neviem. Pritom DMV je o dost lacnejšia než WinterContact.

14.11.2012 18:35

Re: Zimne pneu

Preco mas na vyber len tie dve gumy? Ved v ktoromkolvek e-shope s pneumatikami mozes kupit aj tie ostatne, co som spominal.

No ak vazne nemas na vyber, asi ti nezostava nic ine, iba sa rozhodnut podla toho, ci chces riskovat ten rychlostny index alebo nie.

14.11.2012 18:44

Re: Zimne pneu

to george36: momentálne žijem v Slovinsku, tu majú v tom rozmere len tie dve, bohužiaľ. Co konkrétne riskujem pri tom rychlostnom indexe? Zákon zrejme nie ked je v technicaku H a na aute budú gumy R. Ale obcasna jazda nad 170 chvíľu pri predbiehaní môže byt pre ne kriticka? Zmenia sa jej vlastnosti tak že to môže byt nebezpečne?

14.11.2012 19:14

Re: Zimne pneu

no neviem co riskujes v Slovinsku, ak je auto prihlasene tam. Ak je prihlasene na Slovensku, tak u nas plati, ze v zime mozes dat gumy o jednu kategoriu nizsie ako je v technicaku. Bohuzial tie DM-V1 su asi o 3-4 kategorie nizsie, cize v tom je problem. Ale je naozaj otazne, ci a kedy to bude niekto kontrolovat, okrem poistovne pri nejakej buracke.

14.11.2012 19:34

Re: Zimne pneu

Ok, a ak porovnáme Continental s Bridgestone, ktorá je lepšia na väčšie rýchlosti na diaľnici?

14.11.2012 22:45
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101