Diskusné fórum

chipovanie diesel 2.0

Autor Správy

Re: chipovanie diesel 2.0

Pre: IVANKO:-prečo si si tak uplne isty,že ten problem zo spojkou na outbacku sa tyka každeho a jedneho?smile Je mi jasne ,že sa otom všade hovori a piše a že maju naozaj tie auta problem,ale poznam auta ktore jazdia uplne bez problemou.

17.01.2011 23:32

Re: chipovanie diesel 2.0

no tak neda sa mi nevyjadrit - este pri predoslom aute - citrone C5 1,6HDI 82kw - som si dovolil ho chipnut, kedze ten motor na take auto je katastrofalne slaby ... po nachipovani bol rozdiel markantny, jazdilo to skoro ako 2.0HDI 140konove smile

moje poznatky z chipovania - o zaruku prides, ale iba pod podmienkou, ze ti v servise pridu na to, ze si to chipol, co za normalnych okolnosti, pokial to nejdu merat, nemaju ako na to prist (bavime sa iba o chiptuzingu, nie krabickach) ... kto sa moc boji, tak pred kazdou prehliadou nie je problem prehrat povodne nastavenie, co sa ale vyrazne predrazuje/komplikuje

aky vplyv ma to nachipovanie na zivotnost si nedovolim povedat, samozrejme mu to nepomaha, ale ak mi ma odist FAP filter pri 100tis km (pri normalnom rezime) a zacvakam 1000€ a povedzme pri nachipovani mi ten filter odide v 65tis km este v zaruke a mi ho aj vymenia, tak je to rozdiel smile ale to uz su cisto teoreticke spekulacie. kazdopadne aj napriek bezproblemovemu jadeniu pocas 3 rokov s chipnutym aftom by som uz asi do toho nesiel ... radsej som kupil 3liter smilesmilesmile

18.01.2011 00:00

Re: chipovanie diesel 2.0

SL555AY mne je jedno kto je výrobcom auta, ak je pod kapotou CR diesel motor, tak to považujem za totálny črep... Ja nezarábam zle, ale aby cena nového vstrekovača bola 300-400€ za kus, ked sa toho vyrába na vagóny je prinajmenšom choré. To isté platí pre dvojhmotu, DPF/FAP...

Povedz mi ktorý normálny slovák si môže dovoliť servisvať takéto auto po skončení záruky...

18.01.2011 20:34

Re: chipovanie diesel 2.0

Kto nato nema, nech si kupi benzin...smile

18.01.2011 20:43

Re: chipovanie diesel 2.0

Ivanko.... vdaka za profesionalne zhodnotenie stavu a kvality mojho auta... asi ho pojdem hned rano predat smile

18.01.2011 21:15

Re: chipovanie diesel 2.0

Ivanko.....myslim, že ten kto si kupil subaru diesel bude ho servisovat aj nadalej po skončeni zaruky!!! Ked sa pozriem na ceny nahradnych dielov ostatnych značiek napr:Audi,BMV,W,Mercedes tak ceny su ovela vyšie!

Tak dobre, nebudem Ti tvoju teoriu vyvracat,že každe subaru diesel je šrot....je to tvoja teoria. JA SI MYSLIM,že subaru je na svetovej urovni a premna je bolo a bude jednickasmile

18.01.2011 21:35

Re: chipovanie diesel 2.0

Presne som čakal tieto reakcie , ale ja som napísal niečo iné...

Citujem: mne je jedno kto je výrobcom auta, ak je pod kapotou CR diesel motor, tak to považujem za totálny črep...

To platí pre každé jedno auto s CR motorom, je mi jedno či je to Subaru , alebo HDI, CRDi, CDTi, JTD... Údržba každého CR motora je neumerne drahá... Zrovna na vianoce kamošovi na JTD motor odmietol poslušnosť, jeden vstrek KO, 2 načate a jeden ako tak v norme, za celú opravu dal 800€, neviem pre človeka ktorý zarobí 650€ v čistom sa mi to zdá trochu vela... A nikto nezaručí že to neklakne po trebárs 50000km, stačí natankovať trochu bordelu a porucha klope na dvere.

U mna je to jednoznačne dokedy nebude cena bežných náhradných dielov primeraná našim platom CR motor mne do chalupy nepôjde...

18.01.2011 22:03

Re: chipovanie diesel 2.0

Ak ti do chalupy nepojde, tak stale neviem naco sa stazujes. Ak nato nemas/neoplati sa ti zivenie dechtu, tak si jednoducho kup benzin. Ak patris medzi setrilkou a urobsasam mechanikov, vstrekovace sa daju mimochodom aj repasovat...

18.01.2011 22:19

Re: chipovanie diesel 2.0

Samozrejme že sa dajú, ale čo by sa stalo keby ten nový vstrekovač stál 70€ ? Čoby sa stalo , keby miesto dvojhmoty dávali klasický zotrvák a spojku za 300€... Nič. Čo by sa stalo keby si človek mohol vymeniť žiarovku vo svetle za 5 minút, a nie miesto toho rozhádzať pol predku, aby vylovil celé svetlo , v ktorom si potom vymení žiarovku(výbojku). U áut už dávno nejde o kvalitu, ide iba o to aby výrobca (distribútor) zarobil na cene bežného servisu, kto pozna nejakého predajcu áut, tak mu určite potvrdí že nežije s predaja áut ale z ich servisu

18.01.2011 22:27

Re: chipovanie diesel 2.0

Ivanko... nenapisal si cosi ine... uz druhy krat si nazval moje a aj inych auto totalnym crepom len preto, lebo sme sa rozhodli, ze v nom bude Boxer Diesel. Kazdy pohyblivy mechanizmus (rozumej motor) sa moze pokazit... je jedno ci je to benzin alebo diesel. Ano, mas pravdu, ze diesel (CR) je nachylnejsi na to, ale ak si davas pozor co tankujes, tak minimalizujes riziko.

Myslim, ze bolo dost tychto reci... sme mimo temu a onedlho bude musiet zasiahnut "vyssia moc" smile (na co momentalne nemam vobec chut ani cas), takze sa vratme k teme chipovanie diesla. Ked sa ti boxer diesel nepaci (ani ziaden iny diesel), tak si ho jednoducho nekupuj a hotovo smile

Zajtra davam inzerat... kto chce moj crep? smile

18.01.2011 22:27
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101