Diskusné fórum

chipovanie diesel 2.0

Autor Správy

Re: chipovanie diesel 2.0

Po tom co som sa teraz dozvedel o boxer dizloch, si ho juraj mozes nechatsmile Ale pevne verim ze sa najde nejaky magor masochista co si kupi taku casovanu bombu...Ale cenu musis postavt hodne nizko, ved ked si chudak novy majitel zrata okamzite investicie do dvojhmoty, vybojok, vstrekovacov...

18.01.2011 22:34

Re: chipovanie diesel 2.0

No ked som zacinal v nedelu tu debatu,cakal som solidne reakcie subaristov ropakov ale zvrtlo sa to dehonestaciu toho japonskeho unikátu.Asi to chipnem ked sa na tom rozhodnem chodit už iba na huby a minitažbu dreva

18.01.2011 22:46

Re: chipovanie diesel 2.0

Je pravda ze za 44-tis eur sa da kupiť X3,chudobnejši tuareg.GLk-ačko,Q5 a kopu inych korejskoeuroskoamerickych šipov ale subaru ma svoje čaro

18.01.2011 22:54

Re: chipovanie diesel 2.0

Jan (mas inak zaujimavy nick), solidne reakcie si dostal hned na zaciatku. Poriadne chipovanie a "jedine spravne" je remap ECU, tie "oblbovacie" krabicky mozno do urcitej miery funguju, ale nie je to urcite ono a neverim, ze je to bezpecne, ked nejaka krabicka oblbuje riadiacu jednotku nerealnymi hodnotami.

Pravda je aj taka, ze nase spojky su pravdepodobne trochu poddimenzovane, o problemoch s nimi bolo popisaneho dost, takze ked si zvysis Nm, tak riskujes problemy s nou. Ale nikde nie je napisane, ze ta urcite stretnu. Ked nahodou ano, origo spojku mozes vymenit za nahradu od Sachs (v inej diskusii tu na webe je link na nu), ktora zvladne o 30% vyssi krutak a mas po probleme smile

18.01.2011 22:58

Re: chipovanie diesel 2.0

Na tych japonskych spojkach nieco bude,mame v parku aj benzinovu toyotu a tej ked trosku usipeš tak naš v aute pol hodinu smrad.stači cuvať do 30 percentného kopca

18.01.2011 23:05

Re: chipovanie diesel 2.0

radoooo ty si pekny schizofrenik covece smile

najpr tu davas dole ivanka za to,ze sa rozculuje nad dechtovym motorom a potom to zaklincujes suvetim "Po tom co som sa teraz dozvedel o boxer dizloch, si ho juraj mozes nechatsmile Ale pevne verim ze sa najde nejaky magor masochista co si kupi taku casovanu bombu...Ale cenu musis postavt hodne nizko, ved ked si chudak novy majitel zrata okamzite investicie do dvojhmoty, vybojok, vstrekovacov... " smile smile

hned som sa musel zasmiat.

ja nemam v laske decthove auta. hlavne kvoli tomu,ze to jednoducho smrdi, je to hlucne,nepruzne, trasie to celym autom a servis...servis je proste Xnasobne drahsi. ale... to co si povedal radooo sa tyka 99% vsetkych CR dieslov. a to nehovoriac o VW skvostoch s PD.

ale prosim ta,neurazaj tu ludi (a nenazyvaj ich magormi) ,ktori si zakupia za tazko zarobene prachy nove auto (aj diesel) . nechcem byt drzy ,ale nemas na to. nemas na to hlavne narok. dufam ,ze si to pochopil a nebudem ti to musiet vysvetlovat este raz.

kolko je nespokojnych subaru zakaznikov s dieselom? hehe, je to stale mizive percento s predaja. staci sa pozriet na analyzu spokojnosti, poruchovosti.

aby som nebol uplne off topic , chiptuzing je oukej . ale jedine s ECUTEK-om. ziadne black boxy . a doporucoval by som pockat este nejaky ten mesiac.

19.01.2011 09:00

Re: chipovanie diesel 2.0

Brano, nepochopil si... Myslim ze vcera pri tej bujarej debate tu a na chate, tomu 99percent ludi pochopilo ako som to myslel. Skus si to cele precitat este raz, a ak si budes stale mysliet ze odsudzujem majitelov boxer/dizlov, tak napis ss, aby sme to uz tu nespinili a mozem ti to pekne podrobne vysvetlit...

19.01.2011 11:37
555
avatar

Re: chipovanie diesel 2.0

Presnejsie ta bujara debata bola ciastocne aj na chate. Fabricka spojka na seriovo vyrabanom Subaru s turbom od r 1993 drzi jedine na 22B, lebo je to dvojlamela. Info spred r 93 nemam, tipujem, ze to bude obdobne. Ze to je v prvej serii vozov trosku horsie, bohuzial stava sa. V kazdom pripade najvacsie opotrebenie je vo faze pritlacania lamely pri vypustani spojky a ci ma motor max 350Nm alebo 400Nm ma na to len maly vplyv.

19.01.2011 11:50

Re: chipovanie diesel 2.0

radooooo, ten Tvoj príspevok čo Ti Brano vytkol mohol pochopiť len ten, kto tu včera bol. Preto píšte do fóra s ohľadom na to, že to číta ďalších 1000 neprihlásených a nečlenov. smile <br> Na srandičky tu máme chat.

Ale k téme. Môj názor je, že do nového auta nevŕtať. A vôbec mi nejde o prípadnú stratu záruky, ale o auto. Správam sa k nemu ako k živému a potom mu stúpim na krk? Získať 10% výkonu mi príde smiešne, keď už tak 100. Ja som tiež hladný po výkone, ale mienim to riešiť,vzhľadom na ekonomickú situáciu, buď novým alebo starým STI. Ten druhý variant sa mi ľúbi čím ďalej viac, konečne sa budem môcť v niečom vŕtať bez limitov. smile

19.01.2011 13:10

Re: chipovanie diesel 2.0

musim opravit svoje tvrdenie o tom ,aka je poruchovost subaru . teraz som videl novy TUV report a...je mi zle... smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

pre forester je to potupne 69 miesto, polovica portfolia VW ho predbehla.

chyba mi tu ikona pohrebu smile

21.01.2011 08:17
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101