Diskusné fórum

je ci nieje permanentna stvorkolka?

Autor Správy

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

VISCO repasuje nejaký pán na strednom SK myslím že Žiar nad Hronom, treba pohladať niekde na Land Rover forách, robil repas hlavne na Freelander, kde sa tá VISCO sype jedna radosť, chodili k nemu ludia až z opačného konca CZ... Ale či vie urobiť repas aj pre Subaru neviem, teda za aký čas, pre Freelander to robil na "počkanie" http://www.edb.sk/sk/firmy/emil-balaz---renova-ziar-nad-hronom-S74610.html

04.03.2012 22:10

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Ved aj p.Iman z KE to repasuje.Aj by som uz davno vyskusal ten repas,ale akosi sa viskozka sama opravilasmileTo Forestři umnějísmile

04.03.2012 22:47

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Mne Visco zrepasovla moj mechanik (Roman Michalík) a slape uplne pohode už rok (na sturbe) smile

05.03.2012 08:08

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Uhnak,a v akom stadiu rozpadu uz bola? Nevidel si ju rozobratu? A aky sajrajt tam daval?

05.03.2012 15:16

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Prevodovka tu je pekna rozborka smile tiez by ma zaujimalo co tam daval , nieco podobne aj tu tu

05.03.2012 15:55

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

555: ved jasne ze su fyz. spojene, tam je to nakreslene, ja som len uvadzal pripad,kedy zabera len 1 naprava. A nevies ako dlho to trva, cely ten proces?je to hned, do sekundy? Ta svornost sa dosiahne zohriatim, na youtube vo videach to vidiet, do sekundy to zapoji vzdy..smile

06.03.2012 15:24
555
avatar

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Nic sa nepripaja, nezapaja, smile iba sa prenesie tocivy moment na obidve napravy. Trva to cca 40-50ms.

06.03.2012 15:29

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Forester chcelo by to trochu technickeho myslenia..zajvne tomu nia nie a nie pochopiť.. ..vies si predstavit 3difaky prepojene? mechanicky....? tam nieje reakcá doba mozno len casom sposobená nejakou volov na dieloch.. toto neije nejaky haldex...

Tolu..akom bola stave ja osobne neviem ale stacilo lachke vytocenie kolies t auž to trhalo ako besné takze ratam zebola zapecena solidne ...

06.03.2012 16:22

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Hmm a vravis,ze teraz je to 100pro funkcne?Ak ano,je to dobre zistenie,lebo som pocul,ze po repasi to uz nieje presne to,co byvalo.Ale isto zalezi aj od miery opotrebenia.Niekto na starom webe pisal,ze tie lamely mal uz cierne,spalene a zosuchane,takze sa to uz nedalo zachranit. Spytaj sa na tu gebuzinu,co tam daval,pls...

06.03.2012 17:19

Re: je ci nieje permanentna stvorkolka?

Uhnak: Tak 555 pise ze je to 40 - 50 mS a ty pises ze ziadny reakcny cas, hmm tak sa dohodnite smilesmile Takze este raz po lopate smile, co na tomto nie je pravda?(Clanok o pohone Forestra): Stvorolka za roznych adheznych podmienok, napr. predok na lade, zadok na asfalte: 1. Auto s MD, ale bez Visko(cize nie Forester): Naprava na lade sa smyka,druha na asfalte stoji, cize cele auto stoji. O nicom stvorkolka. 2. Auto s MD a Visko(Forester): V prvom momente sa deje to iste, ale akonahle sa zacne zvysovat teplota visko spojky, zacne tuhnut, zacne sa zvysovat jej svornost(neviem ako viac po lopate to napisat smile) a zacne zaberat aj naprava na asfalte, auto sa rozbehne. Toto trva tych 40 - 50 mS. Pokial ale nie je rozdiel v otackach naprav tych 4 km/h co som pisal predtym, tak visko nereaguje, jednoducho sa nezohreje. Ak ma niekto inu lepsiu teoriu, tak sem s nousmile Inac ten reakcny cas je dobry, maju to preverene za tie roky v roznych rallysmile

09.03.2012 03:17
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101