Diskusné fórum

kurenie forester

Autor Správy

Re: kurenie forester

quickly: takze mam nastavit povedzme 23 stupnov a nastavit silnejsiu intenzitu ventilatora? Povedzte mi potom, ako funguju ludia, co maju tieto auta v severnych krajinach, kde su ine zimy ako u nas? Subaru som nikdy predtym nemal, vsetko je super, za necele tri mesiace mam najazdene uz vyse 5000km a to tiez svedci o tom, ako rad ho soferujem, ale toto NEkurenie mi kazi dojem z celeho vozu smile Uprimne, dufal som, ze mi tu niekto prezradi nejaku fintu, ako to nastavit aby bolo vo vnutri prijemne, moc to nehucalo a ja aby som bol jednym z najspokojnejsich soferov na ceste...

18.02.2012 19:56

Re: kurenie forester

Impreza diesel Žiadny problèm s kúrením nemám. Keď nastavím teplo je teplosmile Automatiku nepoužívam vžiadnom aute lebo som žiadnu logiku v tej automatike ešte nenašielsmile

18.02.2012 20:21

Re: kurenie forester

hrubatko: zapomeń na automatiku (ta prostě nefunguje na naše "zvyklosti", připadá mi, že automatika málo fouká). Já v zimě začínám foukáním na sklo (vypnuté A/C), foukání na maximum, teplota cca 24. Jakmile se přední sklo vysuší, snižuji teplotu na 22 a potom si jen hraju s rychlostí foukání. Mám raději "chladněji", zvláště, když cestuji na delší trasy. A/C používám jen v šílených vedrech.

18.02.2012 23:47

Re: kurenie forester

Mne kurenie funguje viac-menej uplne v poriadku aj v automatickom rezime. V principe od zaciatku pouzivam plne automaticky rezim a jedine s cim sa "hram" je nastavena teplota.

V zime je trochu problem s tym, ze auto ked zacne kurit, tak fuka riadne teply vzduch dost dlhu dobu, vacsinou zacne byt ludom uz dost teplo a musim stiahnut teplotu, aby prestal tak intenzivne fukat. Dovod je asi ten, ze cidlo na teplotu interieru je v palubke, pri pravom kolene sofera, to rebrovane miesto. Ak som dobre pochopil manual, tak je tam daky kanalik, cez ktory je tahany vzduch donutra k cidlu a asi isty cas trva, kym sa tento kanalik zohreje a kym ten teply vzduch dorazi aj do tohto miesta, preto si mysli, ze v aute nie je este dost teplo.

Problem s tym, ze by mi bola v aute zima som este nikdy nemal, iba ked som si stiahol teplotu na zaciatku a zabudol som na to smile Ale vtedy staci dvihnut teplotu a hotovo. Vacsinou jazdim s nastavenymi 22 stupnami, na zaciatku to stiahnem na 20-21, podla potreby.

hrubatko - ak ti je naozaj zima v aute a nefunguje to kurenie podla tvojich predstav, chod k dealerovi a daj im to pozriet, auto mas v zaruke, takze nie je co riesit smile Je naozaj mozne, ze je vadne dake cidlo teploty alebo nejaka klapka a moze to byt lahka oprava a budes plne spokojny smile

19.02.2012 21:41

Re: kurenie forester

Diky moc, ako vravim, so vsetkm som spokojny. Myslel som, ze musim vychytat nejaku fintu a ze bude lepsie, ale mne v tom aute je naozaj zima a to mam pustene aj vyhrievanie sedacky. Zjatra hned zavolam do servisu a opytam sa, ci netusia, co je vo veci...

19.02.2012 22:12

Re: kurenie forester

to zanimi tak nechod ale rovno to ries ako reklamcku/zavadu ..tie auta kuria tak ze tam nevydžís ked to ide na plno

19.02.2012 22:23

Re: kurenie forester

Ok, tak len zajtra zavolam, kedy to mozem doviest na reklamacku, ze to nekuri... Ako vravim, totalne teplo ide, ked to dam naplno, inak ked tam nastavim aj 25 tak je chvilu prijemne, chvilu zima. Na zadne sedadla som z toho dovodu dal aj deku. Uvidime, ako sa vyjadria...

19.02.2012 22:29

Re: kurenie forester

Tak som volal do servisu, ze je v aute chladno a ze by som to rad vyroesil v zarucnej dobe a servisak mi povedal, ze to ma fungovat normalne a chladno tam rozhodne nema byt. Mam mu to doviezt buducu stredu, ze maju plno, tak som zvedavy, na co pridu...

20.02.2012 08:27

Re: kurenie forester

no ja na rozdiel od spaca s otasom spokojny az tak nie som co sa tyka fukara ... v lete je to este ok, ale v zime na automatike (klima,fukanie na okno a nohy) sa mi bezne stava ze pri nastavenej teplote 23stupnov mi na okno fuka studeny vzduch a na nohy ako z fenu pomaly 40ku smilesmile a to tak, ze to zacne byt az neprijemne ... nakoniec som to poriesil tak, ze prepinam na rozmrazovanie okna, ked mi fuka iba na celne sklo (samozrejme musim vzdy dat ventilator na jednotku), po chvili zacne fukat na celne sklo teply vzduch, samozrejme po par minutach je zase zima na nohy, takze vypinam tlacitko na rozmrazenie celneho skla a tak stale dokola ... no proste dzubales smile na ktory som napr. u C5ky zvyknuty nebol (tam som pomaly jak bol rok dlhy do nicoho nesahal a ani ma nikdy klima alebo teplota neobtazovala) ale aspon sa clovek vyhne mikrospankom a pod somarinam, ked sa furt musi bavit s tlacitkami smile

by ma inak zaujimalo, ze ci ostatni s otasmi alebo popripade aj s festermi (ked uz mame taku temu) toto nezazili - kedze napr. spac pise, ze absolutna spokojnost

20.02.2012 22:51

Re: kurenie forester

Ja tu klimu / kúrenie absolútne nepoužívam v AUTO režime, nemám nervy na to aby mi "vetrák" hučal na plné gule a to je problém takmer u každého auta pri odmrazovaní... Teplotu v podstate neregulujem a ovládam len rýchlosť vetráku ked začína byť príliš teplo, prípadne klapky.

20.02.2012 23:15
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101