Diskusné fórum

kurenie forester

Autor Správy

Re: kurenie forester

Tak som sa s tym vcera zase trosku bavil. Hned po nastartovani.som nechal nie Full Auto, ale iba Auto a tak ma rozboli nohy od studeneho vzduchu, ze som to prepol iba na okno. Ked siel uz teply vzduch, dal som sklo a nohy, ako som zvyknuty z inych aut. Napriek tomu, ze slo teplo na sklo a nohy, tak cez stredove vetraky po bokoch palubky prefukoval studeny vzduch aj ked neboli aktivovane. Musel som ich mechanicky uzavriet, uz teda viem, z coho ma minule bolelo lave rameno... Aby mi bolo ako tak prijemne, musel som mat zapnute vyhrievanie sedacky a teplotu na 27 a bolo vonku plus 2! Uz mi to pripada tak, ze mam nejaky model urceny do teplych krajin... smile

21.02.2012 06:34

Re: kurenie forester

klima je fajn kedze ma odparnik nepusta do auta vlhky vzduch to sa ti potom nezarosuje v zime moc nepuzijes ale v lete ked vonku leje a zarosuje sa ti celne sklo pust to na teplo AC a parada smile

21.02.2012 10:21

Re: kurenie forester

no co sa tyka klimy, tak jej este neprospieva ak sa dlho nezapina, takze sem tam by som ju pustal aj v zime, staci na chvilu ... ja napr. ju mam pustenu kym sa mi odrosia okna, popripade ked si viacej ludi sadne do auta v zasnezenych botach a veciach, tak hned sa hmlia okna a vtedy ju pustam tiez

21.02.2012 11:30

kurenie forester

Hura! Nechcem to zakriknut, ale zda sa, ze problem odstraneny... Najskor vymenili teplotne cidlo, to ale problem neodstranilo, nakoniec museli vymenit udajne cele ovladanie klimatizacie a podla vsetkeho to uz funguje tak ako by malo, konecne mi v aute po 3,5 mesiacoch nebolo zima... A to som auto kupoval nove a nie jazdenku... Standardna zaruka na auto je 3 roky, alebo 100 tis. km, mna ale tieto problemy presvedcili, ze si priplatim za dalsie dva roky zaruky, teda na 5 rokov, alebo 150 tis. km smile

15.03.2012 20:16

Re: kurenie forester

Zdravím všetkých, oživím trošku tému a podelím sa s mojimi (bohužiaľ negatívnymi) skúsenosťami s kúrením / ventiláciou (Forester 2010, 2.5X). Kúrenie - AC zatiaľ v zime nepoužívam, nerosím sa, iba kúrim. A to doslova. Ak je ovládač teploty na minime-"nultý" stupeň, fúka studený, vonkajší vzduch. Akonáhle pootočím koliesko len o jeden stupeň (je tam č. 17), začne fúkať horúci vzduch. Ďalšie polohy sú temer rovnaké ako ten prvý. Dočítal som sa o nejakom spadnutom lanku, no tu by mali byť servomotorčeky, tak neviem, ale toto asi sám bez servisu neskontrolujem. Je to dosť o držku prepínať na 200 km trase medzi teplom a zimou a neustále vyrovnávať teplotu... Druhý problém je ventilácia ako taká - nastavím fúkanie na prieduchy na palubke, dám prvý stupeň intenzity fúkania (nie auto) a krásne jemnučko pofukujem. Akonáhle pridám na 130tku, z výduchov fučí ako keby bola ventilácia nastavená na polovicu. Toto som ešte v žiadnom aute nezažil. A že sa nedajú tie dva výduchy v stredovom paneli nejakým kolieskom regulovať? To čo je toto? smile Ďalší extrém je, že hoci intenzitu fúkania úplne vypnem na off (poloha pod auto), z výduchov pri väčšej rýchlosti auta stále fučí vzduch (aj keď sú tie bočné ešte aj otočným kolieskom zavreté). To isté sa týka okna - nech mám nastavené čokoľvek, stále na neho jemne fúka a manželka už začína nadávať, že stále cíti prievan do očí. Auto som kupoval s najazdenými ani nie 150 km, takže nové, teda tie problémy museli byť od nova (teraz mám 1600 km). Posledná vec je, že som doteraz nepochopil, ako sa zapína rozmrazovanie stieračov. Okno rozmrazovacie pásiky má, no tlačidlo v aute nikde nenachádzam, iba na zadné okno.

04.02.2014 07:51

Re: kurenie forester

Mas navod na obsluhu? Ak sa nemylim, odmrazovanie predneho okna pod stieracmi by sa malo spustit tlacitkom ohrevz celneho skla, vtedy by sa malo spustit aj ohrievanie vonkajsich zrkadiel...

04.02.2014 08:05

Re: kurenie forester

návod mám, no ani v ňom som to tlačidlo nenašiel. kde by malo byť?

04.02.2014 08:10

Re: kurenie forester

zapina sa to rovnakym tlacikom ako vyhrievanie zadneho okna. Vyhrievanie zadneho okna, vyhrievanie pod strieracmi na prednom okne a vyhrievanie spatnych zrkadiel ma spolocne jedno tlacitko a zapina sa to vsetko naraz.

04.02.2014 08:21

Re: kurenie forester

vďaka za info, dumal som aj nad touto možnosťou, no odradil ma nápis "REAR" :)

k tomu kúreniu / ventilácii nejaké nápady na zlepšenie?

04.02.2014 08:28
mgx
avatar

Re: kurenie forester

janik3: skus si dat vnutorny obeh a tak vypni ventilator, nemalo by to fukat nic. podla toho co viem, tak ventilator by mal fukat vzduch, ale nezablokuje nasavanie cerstveho vzduchu, ak je vypnuty

05.02.2014 10:03
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101