Diskusné fórum

Prve auto

Autor Správy

Re: Prve auto

Myslim si, ze to mozem napisat aj sem. Je to vseobecna diskusia a nazov je Prve auto.

Zacnem autoskolou. No autoskolu som si robil len pred vianocami minuleho roka 2011. V 24 rokoch mojho zivota. Lebo dovtedy na to neboli peniaze. Ked som si vyberal autoskolu, tak som si vyberal podla auta. A v autoskole som jazdil teda na Subaru, tom malom Justy, ak si dobre pamatam model. Predtym som uz jazdil vela aj bez papierov, takze autoskola bola formalita.

No a mal som nejake sporenie 10 rokov a teraz vo februari 2012 som dostal z toho prachy, tak som sa rozhodol kupit auto. Osobne sa mi lubia rozne auta, moj favorit je lamborghini smile Nuz ale kedze sa musim drzat v realnych sferach tak som si zacal pozerat, ake auta su v danej cenovej kategorii. Skodu, Volkswagen a Peugeot by som nechcel. Moc ma europske znacky neoslovuju. Citroen by som jedine zobral C4, ktori sa mi lubi ale bolo mimo moju cenovu kategoriu. Chevrolet nerobi az take zle auta, ale bral by som len to nove Aveo, ale zas je to mimo moju cenovu hladinu.

Tym padom som sa zameral na vychod. Kedze mam vychodnu kulturu rad, mam doma aj z vychodu dovezeny samurajsky mec, tak som pozeral vychodne znacky.

Honda ma dobre auta, hlavne vdaka V-TEC. Ale CR-X je uz starsia a tie dalsie modely, no nejak ma neoslovily. Kia je taka, pre obycajnych ludi, ja som skor neobycajny.

No a tak som sa pozrel na Subaru a Mitsubishi, cistokrvnych japoncov. Ich auta sa mi lubia. Hlavne Subaru Impreza WRX STI a aj nova Impreza. Mitsubishi to je jasne, evolution. Pri vedlajsom baraku stava biele Evo IX, nadherne. Tak som si pozrel inzeraty a nasiel som dobre vyzerajucu Imprezu. Bol som sa na nu teda pozriet.

To auto ma ocarilo. Jazdnymi vlastnostami, dizajnom, interierom. Vobec som sa necitil, ze sedim v aute, ktore ma 15 rokov. Zachovale a stale skvele. Proste som ho musel mat smile

Este by som dodal, nekupoval som auto podla cien nahradnych dielov ci spotreby. Chcel som nieco, co sa mi bude lubit a budem v tom sediet rad. Vozidlo typu sedan alebo combi so sportovym duchom.

13.03.2012 11:27

Re: Prve auto

Ja mam okrem Outbacka este jednu staru Corollu 1997 a nedam na nu dopustit. Tieto auta maju cosi do seba. Okrem spotrebnych veci je na nej secko povodne a take auta sa uz nerobia. Synator uz zacina spievat o aute a tiez budeme uvazovat v kategorii Impreza, Corolla, Civic. Jedine ak by boli obzvlast dobre vysledky (u neho aj u mna), som ochotny uvazovat o Festerovismile

13.03.2012 12:07

Re: Prve auto

smile

14.03.2012 08:26

Re: Prve auto

Uz som moj kluc od auta vylepsil aj o privesok subaru smile

Cital som novy clanok tu na stranke o vyroci 40tich rokov Subaru. Pise sa tam o typoch nahonu vsetkych styroch kolies. Na mojej starsej impreze je asi pouzity ten LSD (Limit-Slip Diferential) - AWD, ze?

A este som sa chcel opytat. Vyplnal som si informacie o mojom aute tu na stranke a je tam dost vela koloniek a nemam naozaj predstavu co tam napisat. Niekde som vycital z papierov, ze ten motor je EV16S ..ale taky v zozname nie je a tie dalsi hodnoty, no nejak sa nechytam. Je niekde moznost to zistit?

15.03.2012 09:10

Re: Prve auto

15.03.2012 09:17

Re: Prve auto

15.03.2012 09:29

Re: Prve auto

bcjr asi som slepy alebo neviem citat, ale nejak tam na moje otazky nevidim odpovede. Dokonca je divne, ze sa tam pise, ze objem 1.6 je len s prednym nahonom. Ja mam r.v. 1996 a mam 1.6 boxer s nahonom na vsetky styri.

ale toto bude asi moj motor: Text odkazu sem...

Len ja mam EJ16S ..co znamena to S?

15.03.2012 09:35

Re: Prve auto

Tazko takto povedat, ja som to tam hodil len ako jednu s pomocok. Viac info by si mohol zistit podla VIN: http://www.cars101.com/subaru/vin.html

Treba sondovat po webe a skladat mozaikusmile

15.03.2012 09:42

Re: Prve auto

tak podla VIN som zistil nieco taketo: JF1 - is FHI Fugi Heavy Industry passenger vehicle, made in Japan; G - is Impreza; F - 5-door; 4 - 1600cc Engine AWD; L - nenasiel som; J - nenasiel som; 4 - nobody know what is this digit; T - year 1996; G - Full time AWD 5MT, Single range; 040295 - cislo;

a potom v jednom servisnom manuali som o motore vycital toto: bore x stroke : 87.9 x 65.8; compression ratio : 9.4; maximum output kW (PS) / rpm : 66 (90) / 5600; maximum torque Nm (kg-m) / rpm : 128 (13.0) / 4000;

ale nemam predstavu na co mi to vobec bude vediet smile

A aj tak mi v uprave auta nejde zadat to vrtanie a zdvih, lebo to chce cele cislo a ja mam 97,9mm a 65,8mm. Neviem co s tym.

15.03.2012 10:08

Re: Prve auto

oLDo, vitaj na klube a takymito detailami sa nezatazuj - teda pokial ta to vyslvoene nezaujima - uplne staci do profilu vypnit zakladne veci, aby si ostatni mohli pozriet odkial si a ake mas auto ... tie detaily a vrtacom zdvihu a typoch motora su fakt len pre jafnsmekrov smile

15.03.2012 13:08
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101