Diskusné fórum

Prve auto

Autor Správy

Re: Prve auto

ahojte,po dlhsom case som sa konecne znova dostal na tuto stranku.pred 4 mesiacmy som kupil moje prve subaru.mozem len skonstatovat,ze som absolutne spokojny a vozenie je fakt zazitok.jazdil som na audi,vw,oktavke a mal som tiez 2x hondu,ale subaru je uplne ina kava.zozaciatku som mal obavy ako to bude so spotrebou,lebo h6 spec.b je dost smadne,ale jazdne vlastnosti,spolahlivost a komfort mi to mnohonasobne vynahradili,takze maximalna spokojnost.jazdenie na nom je vysoko navykove .je prakticke pre rodinu a ked mam deti v skole a mangelku doma(aby nejacala),tak si niekedy idem aj trochu zablbnut.chcel by som poprosit nejakych skusenejsich subaristov ak budu nahodou citat tento moj prispevok,ci nevedia o niekom ,kto by mohol mat cd s aktualnou mapou pre zapadnu a vychodnu europu do navigacie.dakujem a vsetkym prajem dobry cas na cestach aj mimo nichsmile

22.03.2012 01:59

Re: Prve auto

Marky, aký máš ročník? Máš mechaniku v skrinke pred spolujazdcom alebo uz na palubke?

22.03.2012 06:07

Re: Prve auto

mam rocnik 2004 a mechanika je v skrinke pred spolujazdcom.tie mapy co mam teraz su uplne mimo,resp. navigacia je nepouzivatelna.tiez ak by som mohol poprosit nejaky manual k navigacii,lebo mam iba manual k autu a tam pise,ze obsluha navigacie je v extra manualy pre navigacny system a ten mi chyba.dakujem bcjrsmile

22.03.2012 11:39

Re: Prve auto

marky77: no s mapami by problem nebol, ale tie starsie mechaniky tam maju nejaky problem s 100% funkcnostou ... ja mam na mojej H6ke (tiez 04 rocnik, takze mechanika bude asi totozna) mapy 2011, ale v destinacii mi idu zadat iba hodnoty z pamate alebo priamo gps suradnice (nefunguje zadavanie cez adresu ani POI) smile (to iste je aj u mareka uhnaka - ma fester 04)

mal som predtym 2008 kde fungovalo vsetko, ale zase chybali nove cesty, dialnice, prerabky v meste ... za tie 4 roky toho je dost

kazdopadne pokial vies kde ides resp. mas pri sebe smartfon s internetom, tak nie je problem si stade vytiahnut akekolvek suradnice a ficis smile

22.03.2012 12:07

Re: Prve auto

Ja mam defacto to iste, ale priznam sa, ze som si zvykol na navigaciu v mobile.

22.03.2012 12:50

Re: Prve auto

ok,dik chalani.tak nevadi,budem nadalej ficat na tomtome.este mam nejake dotazy ak mozem.1.neviete,chysta sa nejaky zraz v auguste? 2.maju h6 variabilne casovanie ventilov?ja osobne si myslim,ze nie,ale kdesi som pocul,ze vraj maju. 3.neviete ako je to s obmedzovacom maximalnej rychlosti?lebo v utorok v noci som bol skusit co to da a budiky mi ukazovali 255km/h pri 6000 ot/min. a to som nesiel dole kopcom.nieje to nejak vela?smile obmedzovac otacok sa mi aktivuje pri 7000 ot/min

23.03.2012 00:45

Re: Prve auto

Ku Tvojim otazkam: 1, variabilne casovanie tam je 2, maximalka je pisana v technicaku. Tachometer je pri takej rychlosti orientacna zalezitost. Skor by som veril napr. udajom s navigacie. Kedy zabera obmedzovac som nikdy nezistoval, bo som s mojim Otasom tak rychlo nesielsmile

23.03.2012 07:18

Re: Prve auto

obmedzovac max. rychlosti namontovany nemame . to co mame ,je obmedzovac otacok. toto je jediny faktor,ktory obmedzuje max.rychlost. teda presnejsie obmedzovac rpm ,ktory funguje na zaklade sprevodovania . <br> dalsia vec , ako boris povedal , meraci pristroj pracuje z nejakou chybou. je to asi + 10% - teda ak ideme tachometrovych 110km/h , v skutocnosti to je cca 100km/h . takze tolko k tomu

smile

23.03.2012 10:03

Re: Prve auto

aha,takze predsa to ma variabilne casovanie vent..ono,vsimol som si ,ze nad 4000 otacky akoby chytilo druhy dych,ale nebol som si isty.na predchadzajucom aute honda accord 2.0 i vtec bol pri nabehu vtec-u citelnejsi rozdiel.ale toto lego taha ako besne uz od nizkych otacok smile este by som vas poprosil, ako je to s akciami,nevedel som sa nejak dopatrat...nebude nahodou nejaky zraz v auguste? dakujemsmile

23.03.2012 11:49

Re: Prve auto

Marky.... Nejaky maly zraz mozme spachat kludne aj na ostrove ak by si mal zaujemsmile smile SSK je silne zdruzenie celoeuropskesmile

23.03.2012 12:22
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101