Diskusné fórum

Oleje

Autor Správy

Re: Oleje

Sokyno,smile ty si sa tu niečo pýtal, dostal si odpoveď,.smile.. moja bola konkrétne smiletotal quartz racing 10w50,tak nechápem tu iróniu v tvojej reakcii ako sme sa k tým číslam dostali??? ja som ti chcel len poradiť v dobrom duchusmile, nechcem smilesa tu púšťať do zbytočných žabomyších smilevojen, ako to začalo na subaruclube.cz, myslel som a dufám že tento web sa poučil na chýbach inýchsmile....ale dosť bolosmile filozofie, poďme k vecismile takže tu sú moje zdôvodnenia: 1.poradil mi to Harry 2.mám najazdené 212000 km 3.denne jazdím do práce tam a späť cca 100km 4.najnižšie teploty sú u nás malokedy pod -20 5.tento olej používam už cca 45000 km 6.od výmeny do výmeny (15000 km) dolievam max 1 liter 7.auto používam tak na čo je určené 8.tento olej ma v špecifikácii "subaru level" 9.je to pre mňa dobrý pomer ceny a kvality ale toto je môj subjektívny názor nikomu ho nevnucujem, každý si je strojcom vlastného šťastia, a každý si tam môže naliať čo chce, ja som sa len chcel podeliť so svojími skúsenosťamismile

18.01.2010 22:43

Re: Oleje

Lesnik nebola vtom ziadna ironia ak to tak vyznelo tak prepac chcel som len vediet dovody ktore si mi aj napisal dakujem ti velmi pekne presne o tie dovody som mal zaujem. A ziadne zabomisie vojnysmilesmilesmilesmile

19.01.2010 06:14
555
avatar

Re: Oleje

Navrhujem pockat s vymenou, kym sa neuvedie na trh -20w200, pripadne nudzovo zatial jazdit na WD40+teflon s pomerom 2:1 smile

Shell nepouzivam, je pre mna zahadou. Ich specifikacie su minimalisticke ako u Motul, len nemaju za sebou tak drsne testy. Zhodou okolnosti teraz som riesil WRX, ktore prislo o lozisko so Shell.

LPG/CNG aditiva su zamerane na potlacenie degradacie oleja, pri spalovani tohto paliva su splodiny trosku ine. Asi bude odolnejsi voci sire. Ci je to len marketing, to je dobra otazka. Dnes je velka cast produktov o marketingu, pozdravujem majitelov TDi s ich 30 normami a speci olejmi :) Mozno je to rovnaka blbost ako longlife olej ci neznicitelne ostrie.

Kamos odjazidl cca 5000km na okruhoch s fabrikou predpisanym Totalom pre jeho R26R, ja som po rokoch delenia na letny a zimny olej presiel len na 300V 5w40 u EJ207 a dalsi, koho som zlomil na Motul 300V odjazdil na nom sezonu vytrvalostiek v Moste a motory idu a nezeru olej. Preto komukolvek, kto neriesi pomerne vysoku cenu, odporucam radu 300V v specifikacii podla vyrobcu motora a len brat ohlad na zataz. Moj interval je na urovni 4500km, co je dost extrem, vhodny aj na sutazne nasadenie. Rovnako caste studene starty = dat dole cca tretinu z odporucaneho poctu km a nenechavat ho tam viac, ako rok. K vytesnovaniu uz nacateho motora olejom sa vyjadrit neviem, tam by som asi skor skusil Liqudid Molly a pod. Vyrobca spravidla vie najlepsie, aku specifikaciu motor potrebuje.

19.01.2010 08:17

Re: Oleje

Ok SOKYNOsmilesmile, som rád že sme si to vysvetlili ja som za priamu rečsmilesmilesmilesmile čo sa týka špecifikácii výrobcu, to je troška šalamúnskesmilesmilesmile, lebo rozsah, ktorý výrobca udáva v manuáloch zahŕňa prakticky klimatické podmienky od polárného kruhu až po rovník, vlastne on nám tým pádom dáva na výber a nepíše smilestriktne smileže tam má byť to, alebo onosmile, samozrejme treba mať na zreteli aj spôsob prevádzky..atď

19.01.2010 19:16

Re: Oleje

Co sa tyka pouzivaneho oleja, pridavam sa k lesnikovi. Taktiez lejem do svojho tatosa Total Quartz Racing 10w50 a menim kazdych 10tis km. Zatial sa nestazujem, olej nedolievam. Kolko nalejem,tolko aj vytecie smile

19.01.2010 20:22

Re: Oleje

Fajn fajn, je dobre prisposobit stylu a podmienkam. Co ma vsak zaujalo je ze sa robia testy pouziteho oleja. Inac povedane nejake laboratorium to vie zmerat a povedat uz davno mal byt ten olej von popripade este xxx vydrzi. Netusi niekto kde take robia? Cisto pre vlastnu referenciu.

19.01.2010 21:17
555
avatar

Re: Oleje

Tipoval by som to u nas na http://www.vurup.sk/

19.01.2010 23:35

Re: Oleje

netreba vam nijaky vyskumny ustav teda za prepodkladu ze vsetko je tak ako ma byt ze olej netecie a nikadial neunika a jeho spotreba je primerana tak v pripade ze je olej uz dost na prd tak sa zacne nadmerne stracat vtedy treba menitsmile

20.01.2010 05:43

Re: Oleje

moja skusenost s Motulom 15w50 som mal v aute asi 1500 km a odislo lozisko na ojnici netvrdim ze to bola chyba oleja podotikam bolo to v lete nie v zime ale trochu ma to sklamalo teraz som do noveho motora dal 10w60 tak uvidim co sa bude diat

22.01.2010 07:50

Re: Oleje

Ja som pouzival Sunocco 10w40 do 2,5 115kw neskor som ale presiel tieš na Kastól 10w60 u oboch aut je jasne že motor ide tichšie lahodnejšie no taktieš taššie a znatelne taššie to ma pri studenych štartoch chce to trpezlivoť kym sa prehreje osobne by som ale tento olej určite nedaval keby som nechodil s autami na dlhe trate kde motor riadne pretiahnem do otáčok..

22.01.2010 09:27
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101