Diskusné fórum

Kotuče

Autor Správy

Re: Kotuče

TO radooo tak pre ozrejmeniesmile predne kotuce maju 24 mm minimum je 22 ja som mal 19. a zadne maju nove 10 mm minimum je 8,5smile

Tak brzdy mam hotove prasiatka pretesnene natrete vymenene gumycky prachovky a prachovky voditok strmenov.

Odvzdusnoval som podla manualu lave predne prave zadne prave predne lave zadne a to tri krat za sebou po druhy krat uz to bolo ok ale pre istotu este razsmile

Zatial som do toho neskakal nech sa brzdy usadia ale brzdi to celkom dobre este by si to malo sadnut zatial som nalietal len 150 kilakov tak kliďo piďo

inac v pohode len dostat valceky zo zadnych prasiatok bolo o drzkusmile

kvapalina DOT 4 castrol response vtrieskalo sa jej tam 6-7 deci.

http://media.klubsubaru.sk/images/galerie/45/Snímka0237.jpg nejak takto to vyzera teraz

12.05.2010 08:03

Re: Kotuče

Tak aby som sa aj ja pochvalil, dnes som menil zadne oblozenie (Japanparts) a pri tejto prilezitosti som aj vymenil brzdovu kvapalinu (castrol responce DOT4) Pri odvzdusnovani-vymene, som zistil aj podla stavu kotuca ze zadne lave kolo asi rok, mozno aj viac nebrzdilo:)...(spina-odstranene) A kvapaliny som tade prehnal cely liter, nech sa to trocha preplachne...

15.05.2010 21:37

Re: Kotuče

Tak konečne prišlo aj k výmene mojich predných kotúčov a platničiek. Zvolil som kombináciu EBC Ultimax a Greenstuff. Komplet sme vymenili prachovky a gumičky na všetkých valčekoch a strmeňoch. Celkom v pohode, až na jeden pridretý predný valček. No a samozrejme výmena brzdovej kvapaliny, nová tiež EBC 307+, bolo jej potrebné asi 6 - 7 dcl na preplach a odvzdušnenie. Po asi 700 km môžem konštatovať spokojnosť, brzdí to o poznanie lepšie než predtým. I keď za studena je to trochu mdlé, ale po zahriatí je to viac ako OK. Môžem doporučiť. smile

14.02.2011 12:39

Re: Kotuče

Dnes som mal trochu času , tak sa pozriem na predné brzdy, pretože sem tam sa ozíva pískanie... Cez elektron bolo vidieť že platničky pomaly končia, tak som to šiel rozhádzať aby som vedel čo presne objednať. Platničky po demontáži nič moc , ale pliešok ktorý oznamuje pískaním že je čas výmeny sa kotúča ešte nedotýkal, len že platnička mala "vyfrezovanú" čast od kotúča a nezodratá vrchná časť spôsobuje občasné pískanie, vyzerá to ako keby tam patrili podstatne väčšie kotúče, v pohode 20mm+ na priemer, hovorím si že nejaký idiot objednal zlé a buchol ich tam aj ked boli menšie smile Všetko som si pomeral a sadol na net a zistil som že na moje auto sa dodáva originál set kotúčov 277mm + také platničky ako potrebujem a v poznámkach dokonca napísané že špecialne pre US/CAN/AUS modely, samotné kotúče pre moje auto sa tiež ponúkajú len 277mm ...

Zatial som v živote nevidel u žiadneho auta aby bola platnička uložená na "myslenom väčšom" priemere ako je maximálny priemer samotného kotúča smile Vyzerá to tak že tam buchnem kotúče priemeru 294mm z WRX ostatné rozmery kotúča sú zhodné. Nestretol sa s tým tiež niekto ?Foto platničky

24.04.2011 19:39

Re: Kotuče

Vcera com vybral predne kotuce,ze ich idem ocistit od hrdze a oni maju uz iba 21,5 mm!Ale tvaria sa,ze ani 24 mm nikdy nemali!Teda ak uz boli sustruzene,tak uplne odspodu...robi sa to takto?Alebo je mozne,ze nie vsetky maju 24 mm? Tieto su este originalky asi.Je na nich napis Made in Japan...A maju dost vela prasklinsmile A mate niekto skusenosti so spalkami Bosch?

11.05.2012 07:33

Re: Kotuče

Lubo<br> covece ,ako si prisiel na povodny rozmer? meral si okraj disku ,ktory opticky nenesie znamky opotrebenia? ak ano,tak mi to nepripada ako prilis presny sposob merania (a samozrejme nepoznam lepsi sposob ako odmerat povodny rozmer smile ).<br> ale som si celkom isty, ze tie kotuce nemaju rovnake rozmery (ani OEM) , uz som zazil par rozmerovych patalii s OEM diskami na festerovi/legacy/outbacku . je to asi zapricinene tym,ze jeden druh vyrabaju pre XXY roznych krajin s inymi specifikaciami.

Inak Bosch vzdy znamena minimalne priemernu kvalitu,takze ja by som s tym problem urcite nemal.

11.05.2012 11:16

Re: Kotuče

Brano,nie,povodny rozmer maju vsetky nove kotuce,aj podla katalogu aj v reali.Moje maju aj v tom najhrubsom mieste len 22 mm!

11.05.2012 16:37

Re: Kotuče

kotuce 294mm maju hrubku 24 mm ako nove

11.05.2012 16:45

Re: Kotuče

Marian,takze 22 su uz urcite stacane? Chlapci a este mi povedzte,naco su na dostiskach tie pliesky zvonkajsej strany zacvakovacie.Pri niektorych su pribalene,inde niesu...Nemal som ich na Textaroch,niesu na Boschkach,pri TWR boli.smile

11.05.2012 18:19

Re: Kotuče

asi ano vela ludi to robi koli tej hrane co tam vznikne a vacsinou potom piska tie pliesky su nato ze ked sa doska zoderie zacnu piskat a mas dat nove

11.05.2012 19:25
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101