Diskusné fórum

autobateria

Autor Správy

Re: autobateria

Štarter má svoje parametre a zoberie si len tolko na kolko bol navrhnutý. Pri silnejšej baterke nezačne brať pri štartovaní viac ampérov, zoberie len tolko kolko bral predtým, rozdiel je len v tom že tú batériu menej vybije. Tak ako napísal nadomnou Marcel, kúpiť takú aká najsilnejšia tam vojde. Samozrejme s rozumom, miesto 50Ah je 74Ah zbytočne moc

04.12.2014 11:58

Re: autobateria

k startovaniu len tolko ze nie vzdy je na vine bateria. Ano v zime sa to najviac ukaze, ale treba si z casu na cas preverit dobijacie napatie (ked je okolo 0C, tak 14.6-14.7V), spravny kontakt (kostra/plus). Fajnsmekri raz za niekolko rokov spravia rozborku zborku startera :D

04.12.2014 13:40

Re: autobateria

inak ked sa uz o tom tu bavime, aky benefit prinasa pouzitie silnejsiej baterie? teda aby som vysiel z farbou von, na obitroch subaru som vzdy pri vymene dal silnejsiu bateriu smile <br> teda spravme si priklad - povodnu bateria s 60Ah vymenim za bateriu 74Ah. Ake prevadzkove parametre sa zlepsia? <br> ja to vidim tak, ze sa akurat zvysi vaha a...a co este? pouzivatelom auta je takmer standartny slovak, ktory dochadza kazdy den 20km do prace, nenosi ukrutnu zvukovu aparaturu a ani nic podobne. <br> moj nazor je,ze to nema absolutne ziaden prinos. toto je este zbytocnejsie, ako kupovat K&N filter do auta s lpg smile

04.12.2014 14:21

Re: autobateria

Reakcia na príspevok od používateľa Palika:

04.12.2014 11:54

Noo, mozem sa do toho zamiesat anz eletrikar ... Samzrejme, ze nie je problem silnejsia baterka, len ten rozdiel nesmie byt extremny, potom to chce iny regulator dobijania, teda iny alternator. Napriklad z buldozera ... ( vid audiomaniaci, co si montuju do aut niekolkotisicwattove aparatury ... ) smile

nuz tak ako teraz... vydrzi mi regulator dobijania resp. alternator ked tam supnem namiesto 60Ah/540A silnejsiu, povedzme 74Ah/680A ???

je tam rozdiel v cene 10€ tak co sa tyka ceny, to uz je jedno...

vopred dik za info... smile

04.12.2014 14:34

Re: autobateria

Brano : no ked šlahnú mrazy, tak kapacita klesá, auto cez víkend stálo a zrazu je problém naštartovať. V prípade diesla tým duplom, ak má ešte k tomu jeden či dva odfajčené žhaviče tak taký skončil.

Pri tej silnejšej by tej energie malo zostať aj pre takéto prípady. Problém ale je že u dieslaka často nie je miesto pre väčšiu baterku. Ja som mal u 2.5i pôvodne 50Ah, nahradená 64Ah

04.12.2014 14:53

Re: autobateria

presne pre toto som menil baterie za silnejsie (napriek tomu,ze som mal auta skoro vzdy garazovane) a NIKDY som si ten rozdiel v startovani nevsimol. samozrejme z poctu 3/4 aut(3 benziny, jeden 6Vdizel) sa da tazko spravit statistika, ale nikdy som nemal pocit,ze to nejako pomohlo.

04.12.2014 15:02

Re: autobateria

Acapulco1 : pre alternátor je najväčší problém ak musí dobíjať vybitú batériu. On nevie kolko má tá bateria "Ah" jediné čo vie je jej napätie.

To je jediná práca alternátora = dobiť bateriu na plný stav (zhruba 12.6V) a vždy sa menej narobí ak dobíja bateriu na ktorej kleslo napätie na 12.2V, ako u slabej (starej) baterie kde napätie klesne na 11.5V , a to nevravím o baterkách pred smrťou, kde bolo nutné naštartovať cez káble, kde ostalo napätie len okolo 9-10V. V týchto prípadoch alternátor dostáva najviac na smile

04.12.2014 22:00

Re: autobateria

tak ma napadlo, ako nabijate baterie? vyberate ich z auta (bezudrzbove mam na mysli)- a ak ano odpajate ich od kabelaze v aute? Ja si myslim, ze ked nabijacka je OK a napatie je pod 13V, nemusel by to byt nejaky problem (kedysi ale na skodofkach odchadzali induknce cievky). takze ?

08.12.2014 14:57

Re: autobateria

Predpoklad je kvalitna nabijacka. Netreba nic odpajat, sucasne auta musia zvladnut cokolvek od 9V do 16V. Cievky odchadzali ked sa nevypla nabijacka ale odpojila pod stavou. Akurat netreba zapinat zapalovanie. Dobra nabijacka je od nejakeho vyrobcu baterii, Banner, Bosch, alebo Ctek, Fronius. Jedina vec, ze dobra je povatsine aj dost penazi.

08.12.2014 17:33

Re: autobateria

Niekde,asi na ceskom fore, neviem isto,som cital,ze vraj tie nabijacky z Lidlu...Tronic,su spicka za smiesny peniaz.Vraj je to to najlepsie,co kedy v Lidli malismile

08.12.2014 21:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101